שלום לכם , אשמח לשמוע את דעתכם בעניין

אנטי 1

New member
שלום לכם , אשמח לשמוע את דעתכם בעניין

עברתי לפני כ-שנתיים וחצי תאונת דרכים בדרך לעבודה
וזה הוכר כתאונת עבודה , קיבלתי מביטוח לאומי 25 א' ₪
ואחר כך קיבלתי מהם עוד 50,000 ₪ על תקו' נכות זמנית ,
נקבעה נכות לי של 14.5% קבועה , קיבלנו הצעה מבית
המשפט מהחברות ביטוח על 210 א' ₪ , מזה צריך לנכות
את מה שכבר קיבלתי מביטוח לאומי + השתתפות עצמית
של כ-25 א'₪ , היו לי שתי תאונות בהפרש של 3 חודשים + שכ'"ט עורך דין , כך שלא ישאר לנו הרבה ,
זאת ההצעה הראשונה שלהם ,.
מניסיונכם האם כדאי לקבל אותה?
או להמשיך איתם לתביעה כדי לקבל יותר?

הנזק שנגרם לי מהתאונה הוא הרבה יותר גדול ,
ואני מתקשה להתפרנס מאז התאונה אבל הזמן שיקח
עד שנקבל את הכסף מהתביעה שנגיש הוא כשנתיים...

תאונת דרכים הצעה מביהמ"ש

לא ניתן "לשלוף " תשובה יש מאין הואיל וכל תביעה תלויה במס' רב של נתונים כגון כושר ההשתכרות, רמת ההכנסה לפני ואחרי התאונה, גיל, מהות הפגיעה/תפקודיות של הפגיעה ביחס לעיסוק וכו', - מסיבה זו לכל תיק יש "שווי" משלו. על עו"ד המייצג אותך להסביר לך את מהות ההצעה , אופן החישוב והסימולציה ביחס לנתוני תביעתך והמליץ לך אם לקבלה או שלא לקבלה בהתאם להערכת הפיצוי . שכ"ט עו"ד לא אמור להיות בעיה שכן ביהמ"ש מחייב את חב' הביטוח להוסיף לפיצוי את שכ"ט הקבוע בחוק . לגבי פרק הזמן עד לסיום התביעה , אין שום סיבה שהתביעה שכבר נמצאת לאחר שלב תחשיבי נזק, תארך עוד שנתיים אם אין עיכוב כלשהו ובכל מקרה, זו החלטה שלך כלקוח ( לחץ כספי וכו') , לא מומלץ לקבל הצעה רק בגלל לחץ של זמן וזאת כאמור אם יש צפי ריאלי לקבלת פיצוי גבוה באופן משמעותי בפסק דין .

אנטי 1

New member
ממש ממש תודה על התגובה , לא ציינתי שהפגיעה הנה

בברך , פגיעה משמעותית , 14.5% שעם השנים גם תעבור את ה-20%
עם המלצה לניתוח עתידי להחלפת מפרק הברך.

הפגיעה שיבשה לגמרי את יכולת ההשתכרות שלי , שכן עבודתי הקודמת
היתה כרוכה בתנועה מרובה , מה שלא מתאפשר לי היום...

פגיעה ביכולת ההשתכרות

הפגיעה ללא ספק משמעותית ובעלת השלכה תפקודית, יחד עם זאת וכאמור , כדי להעריך את גובה הפיצוי יש לקרוא את התיק כולו . מיותר לציין כי ישנם עוד גורמים שמשפיעים על גובה הפיצוי וגם כי אין אף פעם תשובה אחת נכונה אובייקיטיבית . שופט אחד יכול להעריך תביעה ב X ושופט אחר ב Y , וכן הלאה .

למעלה