שלום לכם

זהבה נ

New member
שלום לכם

נכנסי קראתי ואהבתי את החברים, הכתיבה והאינפורמציה. "שווקי פישפשים" ברחבי העולם תמיד משכו אותי ובכל מקום בו טיילנו יחד עם בעלי הקדשנו מעט זמן גם לטיול בשדווקי הפשפשים. הביקור הראשון שלנו בשוק כזה היה במה שנקרא בעבר מזרח אירופה או יותר נכון יגוסלביה לפני המלחמה שם כאשר לא היה ניתן לתייר שם ואנו הגענו לשם בתור של אוניה בתחילת שנות השמונים שם עגנה האוניה בעיר הנמל דוברובניק והוסענו לאחר כבוד ללא דרכונים לכיכר העיר ולמזלנו נערך בו באותו היום שוק איכרים ססגוני בו התאהבנו מיד בטיול בין הדוכנים שבחלקם מכרו האיכרים תוצרתם שבחלקה היתה מתוצרתעצמית או מגידולים עצמיים בחצר ביתם. מאז בשאר הטיולים שלנו בעולם חיפשנו בכל ספר מדרכי התיירים אחר המילה "שווקים" ותאמינו לי שתמיד היה מרתק ובמיוחד היה לנו את זה בקליפורניה בסן פרנסיסקו אחת לשבוע לא זוכרת באיזה יום בעיר יש שוק איכרים אמיתי אליו מגיעים איכרים אשר מכינים את המוצרים אותם הם מוכרים(היה זה בשנת 2000 כאשר ביקרנו שם)וזכור לי במיוחד דוכן רוטבים מתוצרת בית בו רכשנו כמה רטבים בטעמיםנפלאים ובדוכן אחר רכשנו לחמים תוצרת בית וחגגנו כל הדרך לוס אנג'לס. ובלוס אנג'לס יש בפסדניה באיצטדיון הגדול בימי א' או שבת אני אבדוק במדויק בספר שדרכו הגענו לשוק הפשפשים אחד הגדולים שבהם ביקרתי עליו אספר לכם בהזדמנות אחרת. הכי טוב ניתן לחוש את המקום בו אתה נמצא ע"י סיור בשוק מקומי(לא חייבים לערוך מסע קניות בכלל אלא רק אם מצאתם משהו מיוחד) שם נפגשים מקרוב באנשים המקומיים ובתרבותם העממית, זו הנאה צרופה לבקר במקומות שונים בעולם בשווקים שונים ומיוחדים. שמחה על הפורום החדש ובהצלחה.

זהבהב תחנסי תחנסי למה את בדלת ?

בוקר טוב....... איזה תאור יפה........ בדיוק התחברתי לשורות האחרונות שלך.........השוק הוא דופק העיר - המדינה- העם מאז ימי קדם ועד ימינו וכנראה הוא יעמוד לעולם...... למרות כל ההיפרים ושאר מפלצות המרכולים המאיימות עליו , אין לו תחליף בפשטות בעממיות שילוב של קולות, צבעים, ריחות וטעמים העושים כייף בנשמה. את מוזמנת לצרף כרטיס ביקור ולהצטרף אלינו

למעלה