שלום לכם:)

שלום לכם:)

אני מורן, בת 19, חשבתי ללמוד בעתיד מדעי התזונה בפקולטה לחלקאות ברחובות. הנושא מאוד מעניין אותי אפילו מרתק כל מה שקשור לאוכל,כימיה ביולוגיה קצת פסיכולוגיה כל מרכיבי המזון הפקת אנרגיה וכו'...השאלה היא כזו: לאחר לימודי מדעי התזונה אני למעשה מקבלת תואר של תזונאית קלינית..והעבודה היא רק בתור דיאטנית לא? לרוב.... כך שאולי אם חושבים על זה לטווח הארוך זה לא יהיה כזה מספק ומעניין להרכיב תפריטים לאנשים כל הזמן? או שאולי התחום יותר רחב? מה שבטוח הוא שאני רוצה ללמוד משהו שאני אתעניין בו ותחום שאני אוהבת.. אנשים ממליצים לי ללמוד ביוטכנולוגיה ודברים כאלה עם ביו-..שזה גם בתחום אבל פותח יותר תחומי עיסוק וגם יותר "שווה" ללמוד אותו... מה אתם אומרים? תודה!

היי מורן

בתור בוגרת הפקולטה, אני אענה לך פה ממש בקצרה, ואם תהיינה לך עוד שאלות את פשוט יכולה לשלוח לי מסר. בשביל לדעת אם הלימודים יתאימו לך בעתיד, את צריכה להגדיר לעצמך מה את מחפשת בעבודה שלך, מגע עם אנשים? מחקר? דברים אחרים? לאחר שמסיימים את התואר, 3 שנות לימוד, מקבלים תואר ראשון במדעי התזונה, על מנת לקבל הסמכה קלינית עליך לעבור סטאז' שאורכו כחצי שנה והוא נעשה, בדרך כלל, בשנה העקבית לשנת הלימודים (בסמסטר הראשון או השני). אם את אדם שאוהב ללמוד, הפקולטה היא בהחלט המקום בשבילך, התואר הראשון שלך מורכב מ 165 נקודות זכות, שכוללות בתוכן גם המון קורסי בחירה (הכרחיים למילוי מספר הנקודות הדרוש) בתחומים מגוונים, שהבהחלט מרחיבים את הדעת. אחרי הלימדם והסטאז' את יכולה לעסוק בעבודה שציינת, ישיבה מול פציינטים ובדיקת הדיאטה שלהם, ובן השאר להרכיב תפריטים, אבל את יכולה גם לכתוב בנושא, להעביר הרצאות, ואם את אסרטיבית ומאמינה בעצמך, את יכולה לבחור את הדרך שלך להדגיש את מה שאת מוצאת בתזונה וללמד, בבתי ספר או מוסדות חינוך אחרים, בהשתלמויות לעובדים או למורים ובמגוון צורות אחרות. ביוטכנולוגיה הוא תחום מרתק, אבל הוא לא טומן בחובו עבודה מול אנשים. אני מקוה שהצלחתי קצת להבהיר את התמונה, אני במסרים לכל תהיה נוספת.

ykliger07

New member
בתור בוגר

אני מאוד ממליץ על התאר, ממנו דרך אגב את יכולה בקלות להמשיך לתואר שני במחקרים ע למחלות ותזונה, ביוטכנולוגיה, מדעי המזון, ואף לימודים מתקדמים בצמחי מרפא נטורופטיה ועוד רבים. כל זאת מאחר ותזונה נותנת בסיס נרחב בביוכימיה ופיזיולוגיה.

m0sh3

New member
למודים מתקדמים בצמחי מרפא ונטורופתיה

לא דורשים ידע נרחב בביוכימיה ופיזיולוגיה. אין למודים כאלה בשום אוני' , אין שום תואר מוכר בתחום הזה.

the silent

New member
שלום יונתן

במקרה דיפדפתי ובפורום וראיתי תגובה שלך.. מאחר והתחום מעניין אותי חשבתי ללמוד אך המקום היחיד בארץ שכרגע יש לי סיכוי להתקבל אליו הוא במכללת תל חי האם אתה יודע מה חשיבות התואר הנרכש שם? מה היא הרמה פחות או יותר ביחס למקומות אחרים? אודה לך מאוד, אביב.

למעלה