שלום. מסך מחשב נייח מקרטע. בתחילה הפך ירוק

טכנאי הסביר לי בטלפון להוציא ולהחזיר את כבל VGA. הסתדר אך לא עבדתי איתו.

עכשיו הוא מקרטע כזה. התצוגה מוזרה. הסמלים בשולחן עבודה זזו

האם לקנות כבל חדש ואיזה. יש לי מסך MAG

תודה רבה 🍒

ואגב יש ליד כניסה זו (למסך) כניסה נוספת DVI. נראית זהה. לבנה. (הכניסה שבשימוש שחורה)

ל-מה היא משמשת. ניתן לחבר לשם?

arseny92

Well-known member
מנהל
ואגב יש ליד כניסה זו (למסך) כניסה נוספת DVI. נראית זהה. לבנה. (הכניסה שבשימוש שחורה)

ל-מה היא משמשת. ניתן לחבר לשם?
משמשת לחיבור אות תצגה בממשק חיבור DVI, שהוא אינו VGA ודומה רק בכך שגם מחוזק עם ברגים בצדדים
לחבר את שניהם בו זמנית ניתן בתנאי שבממשק המסך עצמו (הכפתורים ותפריטים במסך) קיימת בחירה של כניסה פעילה כעת (כמו בטלוויזיה)
עבור DVI מצד המחשב אמורה להיות יציאת DVI או HDMI (יש כבלי HDMI ומתאמים ליציאת DVI-D)
אין טעם לחבר מאותו כרטיס המסך לאותו מסך בו זמנית (אותה תמונה, כך שאם יש בחירת כניסה בממשק מסך, זה למקורות שונים)
אם ניתן, אז עדיף להשתמש ב-DVI ולא ב-VGA שהוא אות אנאלוגי בלבד
אם זאת, אם התקלה תחזור על עצמה גם כשכל הכבלים מחוזקים, אז יש לתקן או להחליף מסך

נערך לאחרונה ב:
משמשת לחיבור אות תצגה בממשק חיבור DVI, שהוא אינו VGA ודומה רק בכך שגם מחוזק עם ברגים בצדדים
לחבר את שניהם בו זמנית ניתן בתנאי שבממשק המסך עצמו (הכפתורים ותפריטים במסך) קיימת בחירה של כניסה פעילה כעת (כמו בטלוויזיה)
עבור DVI מצד המחשב אמורה להיות יציאת DVI או HDMI (יש כבלי HDMI ומתאמים ליציאת DVI-D)
אין טעם לחבר מאותו כרטיס המסך לאותו מסך בו זמנית (אותה תמונה, כך שאם יש בחירת כניסה בממשק מסך, זה למקורות שונים)
אם ניתן, אז עדיף להשתמש ב-DVI ולא ב-VGA שהוא אות אנאלוגי בלבד
אם זאת, אם התקלה תחזור על עצמה גם כשכל הכבלים מחוזקים, אז יש לתקן או להחליף מסך
לא הבנתי את ההסבר שלך. מה שהבנתי שעדיף כבל DVI. מה ההבדל בין אות אנלוגי ודיגיטלי

תודה רבה 🍒

נערך לאחרונה ב:

blzvi

Active member
אם אתה לא מסוגל לפרק כבל VGA אז תזמין מסגר .
כפי שאני מכיר באמצעות פלייר ניתן לפתוח הכל.
וכן להשתמש בספריי ניקוי מגעים לכבל ה VGA (כחול) נולהרכיב אותו הפוך .
מה שהיה מחובר למחשב יתחבר למסך והפוך

אם אתה לא מסוגל לפרק כבל VGA אז תזמין מסגר .
כפי שאני מכיר באמצעות פלייר ניתן לפתוח הכל.
וכן להשתמש בספריי ניקוי מגעים לכבל ה VGA (כחול) נולהרכיב אותו הפוך .
מה שהיה מחובר למחשב יתחבר למסך והפוך
חושבת להזמין כמה מסגרים. אחד לא יספיק..

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
עוד שאלה: האם אפשר להשתמש גם בספריי WD-40 (יש לי בבית. רק שלא יעשה נזק חלילה)

או בספריי מיוחד לניקוי מגעים. זה משנה?

להשתמש בספריי בשני החיבורים של הכבל. בכניסה למחשב ובכניסה למסך?

תודה
רק תזכרי שצריך לעבוד עם המחברים ממש בזהירות כי תנועה לא נכונה או זהירה עלולה לשבור פין ואז... הכל אבוד.

arseny92

Well-known member
מנהל
רק תזכרי שצריך לעבוד עם המחברים ממש בזהירות כי תנועה לא נכונה או זהירה עלולה לשבור פין ואז... הכל אבוד.
VGA ממשק אנאלוגי ללא error correction והגנות שבדרך כלל זמינות בממשקים דיגיטליים, כך שהסבירות שכבל VGA עם פין צבע שבור ימשיך לפעול, אך הצבע יהיה חסר ואז באמת עדיף להחליף כבל

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
VGA ממשק אנאלוגי ללא error correction והגנות שבדרך כלל זמינות בממשקים דיגיטליים, כך שהסבירות שכבל VGA עם פין צבע שבור ימשיך לפעול, אך הצבע יהיה חסר ואז באמת עדיף להחליף כבל
נצל"ש... ברשותכם
אני משתמש בסטרימר שאיומי MI BOX עבור טלוויזיה SONY ישנה. אני רואה יס פלוס, נטפליקס, יו טיוב ועוד. התמונה טובה בד"כ, אבל...
אבל מדי פעם, התמונה במסך הופכת למעין סגול/ירוק מגעיל. התופעה באה ונעלמת לפרקים ואין לי מושג על שום מה ולמה.
ניסיתי להחליף כבלי HDMI וזה לא הועיל.
ניסיתי לשחק בין הכניסות גם זה לא הועיל.
ניסיתי לשנות רזולוציה? נאדה.
התופעה חוזרת על עצמה כל הזמן.
ואין לסטרימר הזה יציאה אחרת ואין לטלוויזיה כניסת DVI.
רעיונות? 1617231054698.png

arseny92

Well-known member
מנהל
נצל"ש... ברשותכם
אני משתמש בסטרימר שאיומי MI BOX עבור טלוויזיה SONY ישנה. אני רואה יס פלוס, נטפליקס, יו טיוב ועוד. התמונה טובה בד"כ, אבל...
אבל מדי פעם, התמונה במסך הופכת למעין סגול/ירוק מגעיל. התופעה באה ונעלמת לפרקים ואין לי מושג על שום מה ולמה.
ניסיתי להחליף כבלי HDMI וזה לא הועיל.
ניסיתי לשחק בין הכניסות גם זה לא הועיל.
ניסיתי לשנות רזולוציה? נאדה.
התופעה חוזרת על עצמה כל הזמן.
ואין לסטרימר הזה יציאה אחרת ואין לטלוויזיה כניסת DVI.
רעיונות? צפה בקובץ המצורף 20320
לבדוק מכשיר HDMI אחר עם כבל אחר כדי לשלול בעיה בכניסות הטלויזיה
לבדוק את הסטרימר על טלוויזיה אחרת, אם חוזר על עצמו, בעיה בסטרימר
לבצע הקלטה ו-rewind ואז לנגן כדי לשלול בעיה בשידור ערוץ 12 (שאינה קיימת אם זה קורה גם על תפריטי המכשיר שפותחים מעל התמונה)
7.2.21, אתה עם זה חודשיים?

ממשק אומנם דיגיטלי, אך עדיין ללא אפשרות תיקון שגיאת אות. מעבד של היציאה נותן אות, ואז מעבד של כניסה מקבל אות ואמור לקדד זאת לתמונה

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
לבדוק מכשיר HDMI אחר עם כבל אחר כדי לשלול בעיה בכניסות הטלויזיה
לבדוק את הסטרימר על טלוויזיה אחרת, אם חוזר על עצמו, בעיה בסטרימר
לבצע הקלטה ו-rewind ואז לנגן כדי לשלול בעיה בשידור ערוץ 12 (שאינה קיימת אם זה קורה גם על תפריטי המכשיר שפותחים מעל התמונה)
7.2.21, אתה עם זה חודשיים?

ממשק אומנם דיגיטלי, אך עדיין ללא אפשרות תיקון שגיאת אות. מעבד של היציאה נותן אות, ואז מעבד של כניסה מקבל אות ואמור לקדד זאת לתמונה
1. כן. היה לי גם סטרימר אחר שהתנהג אותו דבר על אותה טלוויזיה ובטלוויזיה אחרת עבד כראוי.
2. עניתי. לא חזרה התופעה במסך אחר.
3. לא הקלטתי. גם לא הבנתי מה הקטע של 7.2.21. אבל כן ניסיתי דבר מה אחר: א. אם אני מנתק את הכבל בזמן תקלה ומחבר מחדש, זה מסתדר. ב. אם אני בורר כניסה אחרת (לא חשוב איזו) וחוזר לכניסה של הסטרימר, זה גם מסתדר.

arseny92

Well-known member
מנהל
1. כן. היה לי גם סטרימר אחר שהתנהג אותו דבר על אותה טלוויזיה ובטלוויזיה אחרת עבד כראוי.
2. עניתי. לא חזרה התופעה במסך אחר.
3. לא הקלטתי. גם לא הבנתי מה הקטע של 7.2.21. אבל כן ניסיתי דבר מה אחר: א. אם אני מנתק את הכבל בזמן תקלה ומחבר מחדש, זה מסתדר. ב. אם אני בורר כניסה אחרת (לא חשוב איזו) וחוזר לכניסה של הסטרימר, זה גם מסתדר.
אז הבעיה בטלוויזיה, רכיב שעוסק בתרגום קידוד האות מקרטע באזור הכניסות וגורם לזה - להחליף לבד ניתן אם יש לך חלופי מתאים ויודע לבצע הלחמות
לגבי 7.2.21 ראה בפינה הימנית התחתונה בתמונתך

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
אז הבעיה בטלוויזיה, רכיב שעוסק בתרגום קידוד האות מקרטע באזור הכניסות וגורם לזה - להחליף לבד ניתן אם יש לך חלופי מתאים ויודע לבצע הלחמות
לגבי 7.2.21 ראה בפינה הימנית התחתונה בתמונתך
קודם כל תודה. ולעניינינו.
איני יודע מהיכן אוכל להשיג כרטיס קידוד אות חלופי למסך וותיק. לא נראה פשוט ומעבר לכך, אני גם מרשה לעצמי להניח שאנשי השירות של סוני לא יקבלו בברכה
בקשה של לקוח שמחפש כרטיס "עתיק" כדי להחליפו בכוחות עצמו.
לחפש באתרי חו"ל? לא ממש מתאים לי.
וכן. ממש חבל לי לוותר על המסך הזה. הוא ממש טוב.
חשבתי כבר על אפשרות להשיג כבל שמצד אחד הוא HDMI ומצידו האחר DVI. אבל אז אצטרך להשיג גם מתאם מ-DVI ל-VGA, כי במך הסוני אין כניסה ל-DVI

ולגבי התאריך? הבנתי. פשוט אז הייתה לי אפשרות לצלם ולא מצאתי צורך ליצור צילום חדש יותר. די בצילום הזה כדי להבין את אופי התופעה.

arseny92

Well-known member
מנהל
קודם כל תודה. ולעניינינו.
איני יודע מהיכן אוכל להשיג כרטיס קידוד אות חלופי למסך וותיק. לא נראה פשוט ומעבר לכך, אני גם מרשה לעצמי להניח שאנשי השירות של סוני לא יקבלו בברכה
בקשה של לקוח שמחפש כרטיס "עתיק" כדי להחליפו בכוחות עצמו.
לחפש באתרי חו"ל? לא ממש מתאים לי.
וכן. ממש חבל לי לוותר על המסך הזה. הוא ממש טוב.
חשבתי כבר על אפשרות להשיג כבל שמצד אחד הוא HDMI ומצידו האחר DVI. אבל אז אצטרך להשיג גם מתאם מ-DVI ל-VGA, כי במך הסוני אין כניסה ל-DVI

ולגבי התאריך? הבנתי. פשוט אז הייתה לי אפשרות לצלם ולא מצאתי צורך ליצור צילום חדש יותר. די בצילום הזה כדי להבין את אופי התופעה.
עדיף אז להחליף את הטלוויזיה, כי שימוש במתאם משולש וודאי לא יתרום לאיכות התמונה
מזכיר את אלה

קבצים מצורפים

• 1617358182753.png
    1617358182753.png
    KB 840.2 · צפיות: 2
  • 1617358212690.png
    1617358212690.png
    KB 699.6 · צפיות: 2

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
עדיף אז להחליף את הטלוויזיה, כי שימוש במתאם משולש וודאי לא יתרום לאיכות התמונה
מזכיר את אלה
אז זהו.. שלהחליף מכשיר זה הדבר האחרון שהייתי רוצה.
מעבר לזה, הטלוויזיה הזו עבדה נהדר עם ממירHD של יס בעזרת כבל HDMI.
אני תמיד אוכל לחזור לממיר שכזה, אבל ככל שזה אפשרי, הייתי מעדיף את ממיר האנדרואיד.

מה זה פין צבע שבור. שום דבר לא שבור. הכל תקין. חיזקתי והכל בסדר. מכסימום אהפוך כמו שהציעו לי כאן או אקנה חדש

תודה רבה 🍒

נערך לאחרונה ב:

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
תודה בכל מקרה 🍒
הכבל שמקשר בין המחשב למסך מכיל בתוכו מספר מוליכים. בין היתר, קיים מוליך שמעביר צבע אדום, מוליך לירוק ומוליך לכחול. אם אחד המוליכים הללו נפגע,
הצבע שלו לא יופיע: כלומר, נניח שייפגע הפין של הצבע הירוק? המסך יקבל רק את הצבעים כחול ואדום ויחסר הירוק. כך תופיע תמונה בגוונים "לא נכונים".
מעבר לכך, מאד יתכן שהכבל עצמו ספג רטיבות מהאוויר והמוליכים שבתוכו "החלידו". במקרה כזה, אין ברירה וצריך להחליף את הכבל כולו. לא פעם נתקלתי בכבל שכל המוליכים שבתוכו הפכו לירוקים (חלודה של נחושת) והכבל חדל לתפקד כראוי.

למעלה