שלום. עברתי פציעה בעור התוף

Robur

New member
שלום. עברתי פציעה בעור התוף

בעקבות תאונת בריכה עם חברים קיבלתי הלומת מים לאוזן איבדתי את חוש האיזון לא שמעתי טוב לאחר שבועיים הלכתי לכללית בקרית שמונה רופאת אף אוזן גרון והיא רוקנה לי את הנוזלים של הבריכה והודיעה לנו שיש נקב בעור התף בעקבות כך לא להכניס את הראש מתחת למים ולהתפלל שהוא ייסתם והיא שמה תחבושת שטנה שתאטום את הנקב במקרה של חדירת מים או משהו או לכלוך. לאחר חודש הלכנו לבדיקה נוספת אצלנו והתבשרנו טובות שהנקב נעלם ועור התף התאחה ונהיה מתוח בחזרה.,היום אני שוחה ומפציץ במים ברוך השם ללא שום בעיות. בקיץ הבא של אוגוסט אני הולך לגדנ"ע צלילה של צה"ל שזה קורס הכנה לשייטת 13 לקראת גיבוש שייטת. אחד הדדברים שעוברים בקורס זה קורס צלילה וקבלת כוכב ראשון. האם אוזניים שהיו להם דלקות פעם האחרונה לפני 5 שנים ועור תוף שהתאחה לפני כחצי שנה תוכל לרדת לעומק של 10 מטרים ואף יותר? אם לא., מה ניתן לעשות? היום קיים היום טיפול שמחזק את האוזניים בפני לחץ? האם מסוכן לי לפמפם האוזן כלומר לסגור הנחיריים ולהוציא אוויר בשביל לדחוף את עור התף החוצה בעקבות משקל המים העצום המונח באוזן מתחת למים., כמו שכל הצוללנים עושים? תודה ושבת שלום..!נתנאל..

עור תוף וצלילה

לנתנאל שלום, 1. מה שיקבע את כושר הצלילה שלך הוא בעיקר היכולת של החצוצרה (חצוצרת אוסטכיוס) המחברת בין האף לאוזן ומעבירה אויר (מה ש"נמפח" את האוזן כשמפמפמים). אתה חיב לפמפם בזמן הצלילה כדי להשוות לחצים בין העולם החיצון לאוזן התיכונה. 2. אין טיפול המחזק את עור התוף. 3. ניתן להבדק אצל רופא אא"ג שיסתכל באזור מאחורי האף (בעזרת סיב אופטי) כדי לראות מה מצב פתח החצוצרה האמורה לעיל. בהצלחה, ד"ר אופיר הנדזל

למעלה