שלום פורום נוער חרדי

יונתנטן

New member
שלום פורום נוער חרדי

שמי יהונתן. אני בחור ישיבה לומד עובד. אני רוצה לעשות שירות לאומי או אזרחי במשך שנה אחת ואז להיות משוחרר מהמדינה ולהתחיל לעבוד ללמוד רגיל. היום התקשרתי אליהם והם אמרו לי ש; שירות לאומי זה רק לאלה שקיבלו פטור מהצבא (חרדים לא קיבלו פטור הם פשוט דוחים) ושירות אזרחי זה מעל גיל 22 וצריך להיות 4 שנות דחיה. אה כן, גם להיות אברך (נשוי לומד בכולל). לא מתאים לי להיות בצבא עכשיו מסיבת דת ולפי דעתי זה קצת ביזבוז זמן, ואני לא יכול לחכות עד גיל 22 רק בישיבה כי המצב שלי כספית מאוד דחוק.. אז, האם יש לכם עצות מנסיון או בלי מה אני אמור לעשות עכשיו? אני רוצה לעשות את השירות שלי כמה שיותר מהר ולא בצבא. 1 במידה ואני באמת צריך פטור מהצבא, איך אני משיג פטור? המצב הבריאותי שלי עשר בלי עין הרע. 2 במידה ואין לי פטור האם אתם מכירים ישיבה שאפשר ללמוד שם עד השעה אחת בצהריים? כדי שאחר הצהריים אני אהיה פטור לעבוד (חובה לעבוד) תודה רבה לעוזרים!!

יש אפשרות לקבל פטור

אבל זה כרוך בלא מעט כסף.. (הכל יחסי בחיים) אחי לא מזמן התחיל "מסע" יציאה מהצבא כי הוא רצה ללמוד ולא רצה כל כך לשרת.. יש עורכי דין שמצליחים להוציא מהצבא על "אי התאמה" אחי הפסיק את זה כי הוא החליט בסוף כן לשרת, אבל לפי מה שהבנתי מדובר בבערך 10,000 ש"ח לשלם לעורך דין..

יונתנטן

New member
שלום יפה ושמנה

אז הבנתי שפטור זה לא דבר טוב. זה דופק דיי טוב את החיים אחרי זה.. ממ אפשר לשאול למה הוא החליט לשרת אחרי זה? הוא היה דתי?

המשlטט

New member
פטור..

לא דופק בכלל את החיים. ויש לי מקום להמליץ לך.. שלומדים שם מ- 9:20 עד - 13:00/13:30 והם עושים לך דחיה. :)

avraham17

New member
באמת תספר ..

יש אפשרות למסרים אני שם. זה דחוף מאוד תודה מראש

למעלה