שלום, צריכה עזרה קטנה..:

copying

New member
שלום, צריכה עזרה קטנה..:

שלום, צריכה עזרה קטנה..: שלום אני צריכה עזרה אם קיימים אתרים עבריים שעוסקים בפסקל, ויש בהם חומר על רשומות ,מחסנית,רקורסיה ויש עליהם הסבר בעברית תודה. אני לומדת שפת פסקל ואני לא מבינה כלום האם מישהו יכול להסביר לי מהי בכלל התוכנה.. איך משתמשים בה...והאם יש לכם קישורים לאתרים או קבצי הורדה שקשורים לפסקל.. אמרו לי שצריך להריץ תוכנית תמיכה בעברית כדי שאוכל לכתוב טקסט עברי בתוך שפת פסקל...האם אני יכולה להוריד את התוכנית הזו...הכוונה לתמיכה בעברית ...או שיש איזה מקש... ניסיתי לעשו ALT + SHIFT אך אי אפשר...אשמח אם תהיה תגובה. יש לי כמה בעיות קטנות...: - פתח וישם בשלבים אלגוריתם שהקלט שלו הוא שלושה מספרים שלמים, והפלט שלו הוא כל הסידורים האפשרים של שלושת המספרים. הנח ששלושת המספרים שונים זה מזה. רמז: חלק את הפלט לשלוה חלקים: הסידורים שמתחלקים בנתון הקלט הראשון, הסידורים שמתחלקים בנתון הקלט השני, והסידורים שמתחלקים בנתון הקלט השלישי. למשל, עבור הקלט 1 8 30 יהיה הפלט: 1 8 30 1 30 8 8 1 30 8 30 1 30 1 8 30 8 7 -הזזה מעגלית של סדרה ערכים היא העברת הערך האחרון בסדרה לתחילתה, למשל, הזזה מעגלית של 1 2 3 4 היא 4 1 2 3 נתון קטע התכנית הבא שהקלט שלו הוא שלושה מספרים ומטרתו היא פלט שהוא תוצאת ההזזה המעגלית של נתוני הקלט: readln (x,y,z); x:=y; t:=z; z:=x; writeln (x,y,z); קטע התכנית שגוי א) הסבר מדוע קטע התכנית שגוי? ב) תקן את קטע התוכנית על ידי שינוי משפטי ההשמה (ובלי שינוי משפט הפלט) ג) תקן את קטע התכנית על ידי ביטול משפטי ההשמה ושינוי משפט הפלט. בעיה קטנה נוספת, השאלה היא: כתוב תוכנית המגרילה מספרים-אקראיים בין אחד-לעשרים, על התוכנית להסתיים כאשר יוגרלו אחד-אחרי-השני שני מספרים הגדולים משלוש-עשרה. על התוכנית להדפיס כמה מספרים הוגרלו, מהו ממוצע המספרים המוגרלים, ובכל פעם שמוגרל מספר על התוכנית להדפיס אותו כך שהמשתמש יראה את כל המספרים המוגרלים. הבעיה שלי היא למצוא את הרציפות של שני המספרים הגדולים משלוש-עשרה, מותר לי להשתמש בתוכנית בלולאת while, בrandom,randomize,if ,במונה וצובר, ובכל הטריקים שלמדתי בבי"ס. עדיין לא למדתי לולאות repeat,for, לא למדתי מערכים, לא למדתי case ועוד המון דברים. אני לומד בשילוב עם ספרי הלימוד פסקל-קל ויסודות-מדעי-המחשב-1, מי שיכול לעזור שיצרף פיתרון+הסבר בבקשה, עצה פשוטה תעזור גם כן. תרגיל שהוצג במפגש המתכנתים באריזונה השנה. בפיו של אדם בוגר 32 שיניים. מקובל לסמן כל שן במספר לפי השייטה המתוארת להלן: * בשורה שעליונה ממוספרות השיניים בימין הפה בערכים 11..18 (11 הוא מספרה של השן החותכת הימנית ו-18 הוא מספרה של שן הבינה הימנית). * בשורה העליונה ממוספרות השיניים בשמאל הפה בערכים 21..28 (21 הוא מספרה של השן החותכת השמאלית, ו- 28 הוא מספרה של שן הבינה שמאלית). * בשורה התחתונה ממוספרות השיניים בצד ימין הפה בערכים 31..38 (31 הוא מספרה של השן החותכת השמאלית, ו- 38 הוא מספרה של שן הבינה הימנית). * בשורה התחתונה ממוספרות השיניים בשמאל הפה בערכים 41..48 (41 הוא מספרה של השן החותכת השמאלית, ו- 28 הוא מספרה של שן הבינה שמאלית). ------------------------------------------------ 18|17|16|15|14|13|12|11|21|22|23|24|25|26|27|28| 38|37|36|35|34|33|32|31|41|42|43|44|45|46|47|48| ------------------------------------------------ לצרכים סטטיסטיים התבקש כל רופא שיניים להקליד עבור כל מטופל את מספרי השיניים בהן טיפל. פתח וישם אלגוריתם אשר הקלט שלו סדרת מספרים שלמים וחיוביים המסתיימת במספר 0, והפלט שלה מספרה של השן שטופלה בשכיחות הגבוהה ביותר ואחוז הטיפולים שבוצעו בשן זו מתוך כלל הטיפולים. וודא שתוכניתך מטפלת בקלט תקין בלבד. הדרכה : הגדר ToothType כמערך דו-ממדי בעל 4 שורות ו- 8 עמודות מטיפוס שלם. בהצלחה! התרגיל: כתוב תוכנית אשר קולטת שלושה מספרים חד ספרתיים (9-1), ממיינת ומדפיסה אותם בסדר יורד! דרישות: 1. ללא שימוש במערכים. 2. ללא שימוש בפונקציות של פסקל (לדוגמא Swap) תודה מראש,

למעלה