שלום רב, שאלה...

BLUE NAVY

New member
שלום רב, שאלה...

אני ומשפחתי מעונינים לעבור לגור בכפר סבא. מכיוון שאיננו מכירים ממש את העיר הייתי שמח לקבל תשובות לשאלות הבאות: 1. מהם הפרוייקטים למגורים שנחשבים לשכונות מגורים איכותיות מבחינת קירבה לפארקים/בתי ספר/איכות הבנייה ויוקרה. 2. קיבלתי המלצה על שכונה בשם "רום העיר" - האם היא עונה על הקריטריונים שכתבתי קודם. אני מחפש דירת גן של 3-4 חדרים או דירת 4 חדרים עם מרפסת - מהו טווח המחירים בעניין. 3. אילו בתי ספר נמצאים קרוב לשכונות המגורים שציינתם? תודה מראש.

ננסה לעזור...

אולי אני אשמע לא ממש אובייקטיבי אבל כפר סבא היא על באמת אחלה של עיר. גם מבחינת המיקום שלה במרכז וגם מבחינת האיכות שלה. והנה התשובות שלי: 1. יש כיום הרבה פרוייקטים חדשים והרבה פיתוח של העיר. כמעט כל האיזורים הם טובים מבחינה איכותית. כמובן שלכל איזור יש ייתרונות שאפשר לראות בהן גם כחיסרונות. "רום העיר" נחשבת אחת משכונות היוקרה של העיר (וזה מתבטא מבחינת ערך הדירות). יותר קל למען האמת לכתוב לך על איזורים שנחשבים (מבחינה סטריאוטיפית) "חלשים" מאשר לציין את כל הטובים: קפלן, יוספטל, עליה, תשלו"ז. כל השאר- לא תצליח למצוא מילים רעות עליהם כמעט. הפרוייקט בכניסה לכפר סבא נחשב יוקרתי גם כן, אך הוא יהיה רחוק מפארק כפר סבא ומרכז העיר, למרות שגם רום העיר רחוק משם. יש את כל איזור הקאנטרי קלאב שעכשיו נמצא בפיתוח אדיר. תוך שנה-שנתיים כשייסיימו לבנות שם הכל- הוא יהיה מושלם מבחינת השקט של האיזור, פארק סמוך, קאנטרי קלאב, בתי ספר נגישים יחסית, תיכונים במרחק הליכה, אך רחוק יחסית ממרכז העיר. אולי עד אז כבר יפתחו לשם את התחבורה הציבורית. 2. המחירים ברום העיר הם מהגבוהים בכפר סבא. מכיוון שזו נחשבת שכונת יוקרה שממוקמת ממש במרכז העיר ("מעל לקניון"). כך שגם תחבורה ציבורית נגישה מאוד והרכבת נמצאת במרחק של 15 דקות הליכה. התושבים בשכונה נחשבים איכותיים ויש גנים קטנים בין הביניינים (למרות שבאופן כללי זה משהו שמאפיין את כל העיר). השכונה קרובה לבית הספר היסודי והתיכונים של התלמידים שגרים בה. לחטיבות הם יצטרכו הסעה או ילכו קצת ברגל (כ-20 דקות עד חצי שעה). פארק כפר סבא קצת רחוק ממנה בערך כמו כל העיר, אבל במיוחד לזה יש תחבורה ציבורית או מכוניות. היתרון של רום העיר הוא: איכות במרכז כפר סבא. החיסרון נמצא בתוך היתרון: כל מה שגורר עניין המגורים במרכז, למרות שיחסית שקט שם. 3. עניתי תוך כדי על זה בתגובה מס' 2. האם יש למישהו עוד דברים להוסיף? יש לך עוד דברים שאתה רוצה לדעת?

BLUE NAVY

New member
תגובה:

ראשית, אני רוצה להודות לך על התשובה המעמיקה והמכובדת שלך. שנית רציתי לשאול מספר שאלות בעקבות תשובותיך: א. כתבת דברים חיוביים לגבי "...אזור הקאנטרי קלאב..." ורציתי לדעת היכן זה יוצא בדיוק(שם של רחוב או שניים יעזור). ב. האם ישנם כבר פרוייקטים באזור הקאנטרי מוגמרים או רק נבנים כעת? אם כן מה שמותיהם? ג. האם יש רק קאנטרי אחד בכל כפר סבא או שפשוט כולם בד"כ מתכוונים לאותו אחד - "הנחשב"? ד. האם אזור הקאנטרי הוא האזור הכי יוקרתי או בעתיד יהיה הכי יוקרתי בעקבות דבריך? ה. מלבד רום העיר, אילו 3 שכונות נוספות היית אומר שהם קלאסיות לחיי משפחה עם כל הדברים הנחוצים: כמה שיותר דשא קרוב, ביה"ס, שקט ואוכלוסייה. ו. ובכל זאת, מהם בערך טווח המחירים לדירת גן של 3 חדרים או 4 חדרים בפרוייקט רום העיר או דירה רגילה בת 4 חדרים? האם אין השלכות שליליות של הקניון על השכונה - מבחינת רעש ורכבים או שמיקומו מצויין ולא מזיק ואף מעלה את ערך הדירות? תודה רבה רבה מראש.

Do It Yourself

New member
כמה תשובות

שלום, בכפר סבא יש כמה בריכות שחיה משולבות עם חדרי כושר וחוגים, לכל אחת מהן שם שונה. "הקאנטרי" זהו שמה של אחת מהן. אני חושב שאיזור הקאנטרי הוא איזור מעולה בכפר סבא למשפחות צעירות, כיוון שהוא ממוקם קרוב לספורטק (בספורטק מגרשי כדורסל, כדורגל, כדורעף, מתקני שעשועים לילדים וכו'), קרוב לפארק החדש (שהחלק הראשון שלו נפתח מחר, ו-3 החלקים הנוספים אמורים להפתח אחריו) וקרוב לקאנטרי קלאב (בריכה, מועדון כושר). מצד שני, האיזור ממקום רחוק יחסית מאיזור חטיבות הביניים (חוץ מחטיבת "בר-לב"), אך קיימת תחבורה ציבורית עד לאיזור זה. בימים אלה מסתיימת בניית פרוייקט "כפר סבא הצעירה" בסמוך לקאנטרי קלאב, ולפי מה שידוע לי כל 272 הדירות נמכרו, אך קיימות שכונות נוספות באיזור זה: חלומות כפר סבא (שנמצא עדיין בהקמה), גני השרון, הדרים (והדרים החדשה) ותשלו"ז, שכונות אלה יחסית חדשות (כ- 10 שנים פלוס מינוס) ובכל אחת משכונות אלה תוכלי למצוא מספר רב של משפחות צעירות. כדי לראות את כל האיזור, את יכולה להכנס ל-emap לחפש לפי מקום (לא לפי כתובת): שם ישוב: כפר סבא, קטגוריה: נופש וספורט, שם האתר: ספורטק. ותראי את כל הרחובות הקרובים. רום העיר נחשב פרוייקט איכותי בכפר סבא, הבניינים חדשים ומרשימים, הדירות מרווחות והוא ממוקם בסמוך לקניון ערים (חלק ממנו אפילו ממש על הקניון). מצד אחד, הוא נמצא באיזור מרכזי בכפר סבא (ליד הקניון, חטיבות ביניים, תיכונים), מצד שני, אני לא בטוח שיש באיזור יותר מדי אטרקציות לילדים (מעבר לגן שעשועים לא מטופח, ואטרקיוצ נוספות שהקניון מציע). שכונות נוספות שיכולות להתאים לכם בכפר סבא: שכונות "סירקין", ו"סביוני הכפר" (בסמוך לבית החולים "מאיר") ושכונת "ראשונים" (באיזור הרכבת). מחירי הדירות משתנים ואין לי כל כך מושג לגביהם, אך מחיפוש באתר Yad2 מצאתי: "הדרים החדשה": דירת 3.5 חדרים, 245,000$ "רום העיר": דירת גן, 3.5 חדרים, 270,000$ "ראשונים": בסביבות 250,000$ לדירת 4 חדרים. בהצלחה!

כמה הוספות קטנות...

1. פרוייקט "כפר סבא הצעירה" = לפרוייקט "חלומות כפר סבא". לפי דעתי מדובר על אותו הפרוייקט מכיוון ששניהם נמצאים באותו מרחב גיאוגרפי. כנראה שאני לא מכיר את כל השכונות בכפר סבא... חשבתי שתשלו"ז זאת שכונה אחרת לגמרי

מדובר בהערכות לגבי העתיד...

נראה לי שלפי ההשקעה באיזור המדובר והפוטנציאל שלו- זה יהיה אחד האיזורים הטובים בכפר סבא (תוך מספר שנים). אבל אין סיכוי שמבחינת הייחוס שלו הוא יעקוף את "רום העיר". למרות שאם העולם היה בוחן פרוייקטים בצורה אובייקטיבית- הוא היה עוקף אותו. אבל מותגים קשה לשבור והערך של נדל"ן שממוקם במרכז העיר בדר"כ נשאר גבוה לא חשוב מה קורה מסביב. הוא גם אף פעם לא יהיה האיזור הכי יוקרתי מכיוון שיש כיום את איזור רחובות : הצבעוני, ניצנים , וחצרות הדר. אלו רחובות של בתים פרטיים בעלי שטחים גדולים מאוד (יחסית לעיר גדולה), שלאט לאט במקום הבתים הקטנים והישנים נבנים שם וילות שמשאירות אותך עם פה פעור. כבר היום האיזור הזה נחשב אחד היוקרתיים בגלל בפוטנציאל שלו- מרכז העיר, בית פרטי, שטח גדול, שקט. כיום שם נמצאים כמה מהבתים היקרים ביותר בעיר שהעלות שלהם מעל 500,000 דולר. בכל אופן, לכל איזור בעיר יש ייתרון משלו: אני מאוד אוהב את "שכונת הפרחים" לדוגמא (רחובות: הכלנית, הרקפת, חבצלת השרון, איריס). כי זאת שכונה מאוד משפחתית. הרבה ילדים, קרוב לבית ספר יסודי ולחטיבות הביניים, קרוב יחסית למרכז העיר. אבל עם מצוקת חניה קלה. השכונה הזאת לא הכי חדשה למעט שני בניינים שכרגע עומדים לפני סיום בנייתם + בניין שנבנה בשנים האחרונות וממוקם בקצה רחוב הכלנית (על רחוב "הטייסים" ז"ל). מצד שני יש את שכונת "סביוני הכפר" שלא תצליח למצוא עליה אף מילה רעה: שכונה חדשה יחסית, פארק בגודל בינוני בלב השכונה, אוכלוסיה אכותית, בית ספר יסודי סמוך, שקטה, קרובה לצומת רעננה צפון, קרובה יחסית לבית החולים, נמצאת במרחק הליכה של 20-30 דקות מהקניון (מרכז העיר). לפי דעתי המגמה הברורה היא גם עתיד איזור תחנת רכבת "נורדאו - הוד השרון". איזור מטופח מאוד שנראה לי נחמד לגור בו. אך אינני מכיר אותו יותר מידי. יש עוד המון איזורים בכפר סבא שלא נכללים במסגרת שכונות והם טובים מאוד למגורים. לדוגמא איזור (זה המקום לפתוח מפה
) רחוב גולומב (בדרום) , כצנלסון (מזרח) , טשרנחובסקי (מערב) , אז"ר (צפון). זה גם איזור שאני מאוד אוהב. בתים פרטיים רבים + בניינים. לגבי הבריכות בכפר סבא: יש שתיים מרכזיות- "קאנטרי קלאב" , "גלי השרון" . הקאנטרי יותר נחשב. גלי השרון פחות, אבל השתפר מאוד בשנים האחרונות וכיום השירות שם מאוד טוב. לא עניתי על הכל ... אבל ראיתי שכבר על חלק מהשאלות ענו לך. ואולי בסוף השבוע תענה לך עוד חברה בפורום שגרה באיזור הקאנטרי קלאב ותוכל לפרט קצת מה הייתרונות והחסרונות של האיזור. אם יש עוד שאלות אתה כמובן מוזמן להעלות אותן

איפה Super Chuly כשצריך אותה ../images/Emo13.gif

ליהי, תחזרי כבר מהצבא... אנחנו זקוקים לך נואשות כדי לתת תשובה כמו שצריך על איפה שאת גרה . * תראי, איך הפורום לא יכול בלעדייך

Super Chuly

New member
הגעתתתייי!

סורי חבר'ה- הייתי בצבא! אז ככה, אשתדל לענות על כמה מהשאלות: 1. הקאנטרי נמצא בצד המזרחי של העיר, ליד אזור התעשייה, הספורטק וכו. הוא הכי קרוב (צמוד למעשה) לשוכנות גני השרון (הידועה יותר בשם "תשלו"ז). כמה רחובות בשכונה: נחליאלי (ברחוב שלי), פשוש, חוחית וכו' (שמות של ציפורים כפי ששמתם לב. 2. יש כאמור את גני השרון שקיימת כבר כמה וכמה שנים טובות. בימים אלו ממש נבנת שכונה חדשה (ואפילו יותר צמודה לקאנטרי) לזוגות צעירים. 3. יש שני "קאנטרי" בכפ"ס, עוד אחד באיזור טשרניחובסקי ככה (גלי השרון הוא נקרא). למיטב ידיעתי "הקאנטרי קלאב" הוא היחיד שלא מספק רק בריכה (כמו גלי השרון), אלא גם חוגים, פעילויות למבוגרים וילדים וכו'- מאוד מומלץ! 4. וואלה, אין לי שמץ מה יותר יוקרתי- עניין של פרספקטיבה... 5. אז זהו- פה אני דווקא נוטה יותר להצליץ על גני השרון מאשר על רום העיר. רום העיר צמודה לקניון ולכבישים של מרכז העיר- אין ירוק כל כך, ויש הרבה רעש לכלוך וצפיפות. לעומת זאת, בכל אזור הפרברים של מזרח העיר, לדוגמא בגני השרון- יש בכל רחוב גן שעשועים קטן, ויש כמובן את הפארק הגדול (על המוביל הארצי)- המון דשא, בתי ספר קרובים וגן ילדים (טרום חובה וחובה) בתוך השכונה. 6. בנוגע לטווחי מחירים- לצערי אין באפשרותי לעזור, כי אני פשוט לא יודעת. המון בהצלחה! ליהי :)

למעלה