שלום רב

sani48

New member
שלום רב

רשמתי את השאלה גם בפורום כלבים ואני מנסה את מזלי גם פה,יש לי כלבה
מעורבת בת 10,בגלל בעיה שיש לה בבלוטת התריס נתנו לה כדור בשם אלטרוקסין,מהרגע הראשון שהיא לקחה את הכדור הזה התחילה להקיא ואיבדה את התאבון,אז החליטו להוריד את הכמות לחצי כדור והיא לקחה את זה למשך חודש,הבעיה שמאז אין לה בכלל תאבון וזו כלבה שתמיד אכלה אמון,עכשיו כל מה שמנסים לתת לה(גם חטיפים ודברים שהיא היתה מתה עלהם)היא לא נוגעת וכימעט ולא אוכלת כלום,היא רזתה המון וממש חוששים לחיים שלה כבר,עשו לה כימעט את כל הבדיקות(בדיקת דם,אולטרנסד ועוד)ועוד לא הצליחו לעלות על כלום,כך שלפי דעתי זה ניראה שהכדור עשה לה איזה נזק מסוים(אולי היא היתה אלרגית אליו?)שגרם לה לאיבוד תאבון,השאלה אם יש לך רעיון אולי איך בכל זאת לנסות להחזיר לה את התאבון,או איזה עצה כלשהי אחרת,כמובן שאנחנו ממשיכים בבדיקות אבל אם לא יגלו כלום אז מה נעשה?תודה רבה מראש

אלטרוקסין

שלום לך,
אחת מתופעות הלוואי של אלטרוקסין הינה איבוד תיאבון, כמו גם דכאון, עייפות, ירידה ברמת האנרגיה וכ'ו.
קודם כל- תתייעצי שוב עם הוטרינר- אולי המינון עדיין גבוהה מדי?
איזה כלבה היא?
אני מציעה לך לנסות לתת לה קצת אוכל משימורים, ותנסי בכמויות קטנות מזון של בלקנדו שלדעתי הוא אחד המוצלחים שלהם- בלקנדו פיינסט גריין פרי. הוא מזון שנחשב מאד טעים וטוב.
אשמח שתעדכני אותי!! ואשמח גם לדבר איתך באופן אישי, ואולי להפנות אותך למישהי שמטפלת בכלבים ברפואה משלימה.
בהצלחה.

sani48

New member
תודה שלי היקרה

לאחר בדיקות נוספות אצל מומחה גילו שיש לה דלקת בלבלב :(,הביאו לה אנטיביוטיקה בשביל זה ומקווה מאוד שזה יעזור,אני לא יודע אם הדלקת נוצרה בגלל האלטרוקסין שהיא לקחה,אבל יכול להיות שכן כי כל הבעיות התחילו בדיוק מאז שהיא התחילה לקחת את זה,היא כלבה מעורבת-לבלדור,רועה כנעני ואולי עוד משהו,אני לא סגור על זה כי לא פגשתי את ההורים שלה אף פעם :)),אני ישמח שתפני אותי למישהי שמטפלת בכלבים ברפואה משלימה,לא ידעתי שקיים כזה דבר בכלל,את יכולה קצת לפרט לגבי זה? יש משהו ברפואה משלימה שיכול לעזור לדלקת בלבלב?לפי מה שהבנתי היא צריכה עכשיו לאכול מאכלי דלי שומן

רפואה משלימה לכלבים

טוב לשמוע שעכשיו יודעים מה הבעיה ושאתם בדרך לפתרון.
אני יכולה להפנות אותך לנעמי דויד ממכללת "אנימה" אתה יכול לקרוא עליהם קצת.
במקרה של דלקת בלבלב יכול להיות שטיפול בתזונה ו/או דיקור יכולים מאד מאד לעזור.
זהו האתר של המטפלת:
http://www.anima.org.il/

לגבי מזון- כן, מומלץ מזונות דלי שומן. הייתי מציעה לך גם להתייעץ עם הוטרינר (או עם נעמי) אם האוכל שהיא תאכל גם צריך להיות דל בחלבון, כי לרוב מזונות דלי שומן הם גם דלים בחלבון.

sani48

New member
תודה רבה שלי היקרה -

ניראה מעניין מאוד

למעלה