שלום - שאלה לגבי שמירת מחלה

שלום - שאלה לגבי שמירת מחלה

אני בשבוע 30 בהריון תאומים- בן ובת. כבר חודש וחצי בשמירת הריון, אך אני מנצלת תחילה את ימי המחלה שלי. לטעמי- במידה ואלד במועד יהיו לי עוד כשלושה שבועות שאצטרך לקחת דרך ביטוח לאומי. השאלה שלי היא, מתי אני פונה לביטוח לאומי? האם הם משלמים עבור מספר ימים שנמוך משלושים , או שיש בעיה עם זה? קראתי שרק לאחר 30 ימי שמירה הם נותנים את המענק האם ימי המחלה נחשבים כשמירה? מקווה שהייתי ברורה - בגדול אני רוצה לדעת מתי למלא טפסים עבור ביטוח לאומי? תודה

אז ככה

את צריכה מעכשיו לבקש מהרופא שלך שיציין מאיזה תאריך את השמירה (ולא משנה שאת מנצלת ימי מחלה- את בשמירה). אחרי שעברו 30 יום שבהם לא עבדת- (וממה שאני מבינה- עברו כבר) תגישי את הטפסים. הם יאשרו לך שמירה מהתאריך הראשון בו לא עבדת אבל בטופס של המעסיק הוא צריך לציין עד איזה תאריך את מנצלת ימי מחלה- וביטוח לאומי ישלמו רק מהרגע שנגמרו לך ימי המחלה. ז"א נגיד שאת מ1.1.2011 בשמירה אבל ימי המחלה יגמרו לך ב31.3.2011 אז ביטוח לאומי יכתבו שהם מאשרים מתאריך 1.1.2011 אבל תשולם לך גמלה רק מה1.4.2011 30 הימים נספרים מההתחלה (ז"א גם אם ניצלת ימי מחלה- זה נספר) ועדיף להגיש מוקדם ככל שניתן כדי שברגע שתצטרכי כל הטפסיאדה כבר תהיה מאושרת ורק תחכי לכסף- לביטוח לאומי לוקח לפחות חודש לאשר שמירה (בהנחה שמאשרים- לפעמים הם דורשים עוד מסמכים וכו')

adoshe

New member
תמלאי להם מלא טפסים

לא יודעת תיתני להם כל טופס של ההריון של המעקב .. כי פשוט ככל שיש יותר טפסים הם נוטים לאשר יותר כי אין להם כוח לשבת ולקרוא את כל הטפסים ......שמעתי את זה פה בפורום תצרפי להם גם 9 חודשי תלושי משכורת שעברו כל פרט שקשור ...

אין שום צורך בתלושי משכורת

זה לא נתון שהם מבקשים ומעולם לא ביקשו ממני (2 שמירות, חופשת לידה אחת)- נתוני השכר כתובים בטופס שהמעסיק מעברי. רק אם יש הפרשים מאוד גבוהים בין חודש לחודש הם יכולים לדרוש תלושים- וזה מצב די נדיר

מסוקסת

New member
את לא צריכה לנצל ימי מחלה

בדרך כלל לא משלמים 100% על ימי מחלה את צריכה לתבוע אחרי 30 יום שמירה ואת תקבלי רטרו חשוב מאוד ללכת כבר לרופא שיחתום לך על הטפסים לידה קלה ושמירה בטוחה :)

מיה בר

New member
במידה ואת מתכננת לחזור לעבודה

לא הייתי מנצלת את ימי המחלה אלא שומרת אותם כאשר הילדים יהיו חולים. מנסיון - מאוד,מאוד שימושי בשנתיים הראשונות

למעלה