שלום,שאלה

שלום,שאלה

חיפשתי פורום של פיזיקה ולא מצאתי רציתי לשמוע דעות . אם נניח שהיקום אינסופי אז איזה דברים נובעים מזה?

TTbubu

New member
היקום....

הי, זאת שאלה כל כך מעניינת וחשובה, אך התשובה בשבילה (בעיני) זה איך שאתה רוצה לראות את זה. התיאוריות המרכזיות הנן מכניקת הקוונטים וכמובן, תורת היחסות של אינשטיין. התיאוריה שמעניינת אותי יותר היא תורת המיתרים-מעיין שילוב של מכניקה קוונטית ואינשטיין. גם לצערי לא מצאתי פורומים בנושא, אך אם אתה מתעניין יש כמובן מידע בוויקיפדיה-בעברית, ואתה יכול לחפש מאמרים באנגלית במנועי החיפוש. ישנן גם בטכניון הרצאות בפקולטה לפיזיקה מאת פיזיקאים מכל העולם. אך אתה חייב להירשם ואני מקווה שתוכל להגיע כי אין אני יודעת האם אפשר לבוא גם ללא תעודת סטודנט מהטכניון. בכל אופן, המידע נמצא באתר של הפקולטה לפיזיקה בטכניון. מקווה שעזרתי,

TTbubu

New member
תחילת הזמן...

הי! לפי הפיזיקה של אינשטיין וניסויים בחלל, אין יודעים את גילו המדויק של היקום (ישנן סתירות לכל תאוריה), אך משערים בין 12-14 מיליארי שנים...גם אני התעמקתי בשאלה מאין הכל התחיל...לכן, מכיוון שלא הסתפקתי בפיזיקה הידועה, גילי תאוריה "חדשה", תורת המיתרים, שלפיה בשפה קצרה יש מיתרים שכל מפגש בינהם יוצר יקום, לפי תיאוריה זו יש אינסוף יקומים, ובוודאי אינסוף "כדור הארץ" ואינסוף אנשים כמוני וכמוך (אך זו כבר דעתי האישית). לגבי שאלתך, הרבה אמונות מנסות לענות לסוגיה זו, היהדות למשל, גלגולי הנשמות, המיתולוגיה היוונית ועוד. ישנן עדויות, שהאדם דן במשמעותו כאן יובלות ואידנים, ועדיין, בעיני, זהו לא מדע מדויק, וזה כל היופי, דרך שאלה זו אתה יכול להגיע לתובנות משל עצמך, על מעמדך ותפקידך כאן, ביקום, ביקומים, ותוך כדי לגלות דעות והבנות שלא חשבת עליהן... אני ממליצה לך לקרוא חומר בנושא, לחשוב עם עצמך, ואולי, אתה תפתור חידה ישנה ומודרנית זו... שיהיה לך בהצלחה!

udihamami

New member
הזמן

תחילת הזמן כידוע הוא המפץ הגדול מאז אנחנו מתחילים למדוד את הזמן עכשיו יש כמה השערות ותאוריות איך לחשב את זה ע"י מאיצי חלקיקים וכול החישובים הידועים של פיזקה מודרנית עכשיו כדי לדעת בדיוק אנחנו צריכים מאיץ גדול יש אומרים כגודל מערכת השמש ויש טוענים כגודל היקום כולו כבול מיקרה לא נוכל לבנות מערכת כזו .אבל אנחנו יודעים שהיקום מתרחב בכול רגע נתון לפי חוק הבל ומה שקורה היקום עצמו פותח את התלת מימד והוא יוצא את המרחב ובכך אנחנו יכולם למדוד את תחילת הזמן עכשיו לפי מה שאתה אומר שהיקום הוא אין סופי זאת אומרת שהיקום ניברא בלפי זמן אין סוף שזה לא נכון בוודאות היום אגב השאלה הכי חשובה עכשיו היא אם היקום יתחיל להתכווץ חזרה לנקודה קטנה שממנה התחלנו או ימשיך להתרחב לאין סוף או ישאר סטאטי באיזה שהוא נקודה וכול זה תלוי בגודל המסה שיש ביקום אם היא מספיק גדולה אז אנחנו נתחיל להתכווץ ולהתפוצץ עוד פעם קוראים לזה יקום מתנדנד בקיצור יש המון דברים שלא חקרנו ואנחנו עדיין לא יודעים

למעלה