שלום שלום :)

hen182

New member
שלום שלום :)

אני חן...אני טס בקרוב ללונדון, ויהיה לי דיי הרבה זמם פנוי... ואני ישמח מאוד אם תענו לי על כמה שאלות קטנות בבקשה :) אז...אני יההיה בלונדון למשף 11 יום...אז...., כמה כסף אתם חושבים שאני יצטרך בשביל אוכל? כאילו, צרכים בסיסים, מונית , סאבוואי, וכו'... ו...מה מענין אפשר לעשות בלונדון בין ה5.12 עד ל 16.12...? כאילו, הופעות, פסטבלים, ירידים, לא יודע...דברים כאלה, כדאי שאני לא יתחרפן שם.. וכמובן...דברים שאסור לפספס... ועוד אחת אחרונה...מישהו ממליץ לצאת מחוץ ללונדון? כאילו, איזה ערים יפות באנגליה? או אפילו אירלנד? או אמסטרדם? פריז.? תציעו לי קצת רעיונות....אה...ואני בן 16 ): אז פאבים מועדונים וכו',....לא יכניסו אותי \= ו..עוד אחת..סתם נו....יצא לי כזאת מגילה....ממש מצטער.. אבל זה ממש חשוב...אז אני ממש יודה לכל מי שיעזור לי.. תודה רבה!! (:) המשך יום נעים.

Dawson girl

New member
אני אנסה לעזור. ../images/Emo13.gif

קודם כל- נסיעה טובה! (כאילו שלא תהיה. לונדון
) אוקיי. קודם כל- א-ל תיסע במונית. זה פאקינג יקר. למשל, נסיעה מהית'רו לבית מלון במרכז העיר (חמש דקות הליכה מתחנת הרכבת קינגס קרוס) עלתה 60 פאונד, שזה ה-מ-ו-ן. בתוך העיר אני הכי ממליצה לנסוע ברכבת התחתית (אגב רק בניו יורק זה נקרא סאבוואי, בלונדון זה טיוב/אנדרגראונד
). תקנה כרטיס לשבוע-חמישה ימים (ואחרי שייגמר תקנה עוד), אנ'לא יודעת כמה בדיוק זה עולה, נראה לי ש-10 פאונד בערך או יותר, אבל זה בלי הגבלה למשך כמה ימים ואתה יכול לנסוע בכל הקווים, ככה שזה שווה. לגבי פסטיבלים אני לא יודעת (אולי אחרים פה יידעו). אבל אני יכולה לתת לך רשימה קצרה של כמה מקומות שווים בלונדון והסביבה. -קמדן טאון- קמדן מרקט (יש תחנה בטיוב שמגיעה לקמדן טאון, ואתה פשוט הולך לכיוון השוק, זה לא רחוק מהתחנה. ויש שם חנויות בגדים ונעליים ואוכל והכל ופשוט נחמד שם
-כיכר פיקדילי- יורדים בתחנה של Piccadily Circus , ויוצאים בדיוק באמצע הכיכר. יש שם מלא חנויות, מקדונלד'ס, ואם הולכים כמה דקות אז יש שם גם צ'יינה טאון חביב בסמטה אחת
- שיט על התמזה- לגריניץ' ובחזרה. תכל'ס בגריניץ' אין כל כך מה לעשות, חוץ מלראות את כיפת המילניום. יש שם חנויות, גלידה, וכאלה. ויש גם מוזיאון חביב כזה על אוניה ענקית. אבל חוצמה אין כלום. אבל שיט לשם ובחזרה מלונדון זה חובה! רואים שם את כל האתרים המפורסמים של לונדון (טוב כמעט..), וזה סתם נחמד
-קובנט גארדן- גם יש תחנה כזו- אני די השתעממתי שם, אבל יש מלא מופעי רחוב וכאלה ויש כאלה שאוהבים את זה
האתרים השגרתיים: ארמון בקינגהאם, פארק סנט ג'יימס (יש שם סנאים כאלה חמודים!
), משם הולכים לרחוב שבו גר טוני בלייר (ברח לי השם), ובהמשך זה הפרלמנט והביג בן. תשיג מפה של העיר ושל התחתית, זה מ-א-ו-ד חשוב! ו. לגבי נסיעות נוספות- אם אתה גם בסקוטלנד אני ממליצה בחום על אדינבורו הבירה- עיר מדהימה
גלזגו פחות יפה בעיניי.. ויש נסיעות ברכבת תת קרקעית מלונדון לפריז, אבל אנ'לא יודעת באיזה ימים וכמה זה עולה. טיול נעים ומהנה!
ומקווה שעזרתי

Dawson girl

New member
אה ועוד משו חשוב

בעקרון, לונדון ובריטניה ממש לא זולות. ככה שאל תצפה למצוא מציאות וכאלה שם..

hen182

New member
טנקס!

א לוט! :) האמ.....יש רכבת תחתתית מלונדון לפריז?!
זה לא אמור להיות אי?

Dawson girl

New member
חחחחח לא!

לא רכבת תחתית.. רכבת תת-קרקעית . ממה שהבנתי זו רכבת שעוברת במנהרה מתחת לאוקיינוס האטלנטי ומחברת את האי הבריטי עם צרפת..

Nimst

New member
Downing 10

(הרחוב והמספר) מה עם הייד פארק? המקום הראשון שהייתי מזכירה
אני דווקא נורא נורא אהבתי את גריניץ'. פשוט יפהפה שם, אני יכולה לשבת שם על הדשא שעות ולהסתכל על הטירה
וחוצמזה, מה עם קו המשווה, כל הקטע של גריניץ'? בנוסף להמלצות שכבר קיבלת, סע לKew Gardens. עיירה קטנה בשם Kew מחוץ ללונדון (יש רכבת), יש שם גנים מדהימים. ממש. והעיירה מתוקה
תהנה

Dawson girl

New member
כן, זהו! ../images/Emo13.gif

לא הייתי בהייד פארק, בגלל זה זה לא הוזכר
ושמעתי על קיו גארדנס (קראתי על זה ב"חו''ל עם ילדים" שיש לי בבית), אבל לא יצא לי להיות שם, וחבל
ושכחתי להזכיר את אוקספורד סטריט (תחנת Oxford Circus באחד הקווים של התחתית) ואת גני קנסינגטון (יש שם את ארמון קנסינגטון ליד ואת האנדרטה לזכר הנסיכה דיאנה, למרות שלצערי לא יצא לי לבקר בהם
).

Dawson girl

New member
אה ועוד משו!

קתדרלת סנט. פול (גם תחנה בטיוב בדיוק בשם הזה
). אבל זה רק אם אתה חובב אמנות/אדריכלות וכאלה.. בעצם, תקרא באינטרנט או תיקח איתך מדריך. הכי טוב, כדי לא לשכוח דברים. (מדריך ספר יענו
)

Dawson girl

New member
על לא דבר ../images/Emo13.gif

ועוד משו שהרגע נזכרתי בו וממש לא האמנתי ששכחתי- מוזיאון מדאם טוסו! הגדול בלונדון (יש שני סניפים אם אנ'לא טועה).... תגיד שאתה בן 15 וחצי, ותשלם 17 פאונד במקום 20

tora23

New member
כמה המלצות...

אמנם אני לא גרה בלונדון אבל אני אנגלופילית רצינית וכבר הייתי שם מספר פעמים. אז ככה... מחוץ ללונדון ובתוך אנגליה אתה יכול לנסוע לברייטון, שזו עיירת חוף מקסימה. אבל אם יהיה ממש קר (דצמבר...) אז אתה יכול לעשות מה שאני עשיתי - קח רכבת מתחנת פדינגטון בלונדון לאוקספורד (האוניברסיטה). העיירה הזו מעבירה בשקט שעתיים-שלוש ואח"כ כדאי להמשיך עם הרכבת לסטרטפורד (stratford upon avon) שזו העיר שבה נולד וגר שייקספיר. מקום משגע והבית של שייקספיר ממש מהמם! הרכבה לפריז יוצאת או מתחנת ויקטוריה או מווטרלו, וזו נסיעה של שעתיים וחצי בערך. חבל לעשות את זה מהיר כל כך. עדיף כבר לשהות בפריז קצת יותר זמן. בלונדון עצמה אתה יכול לבקר במוזיאון המדע, שהוא אולי קצת משעמם לאלו שלא חולים על מדע וכזה, אבל יש שם קולנוע איימקס מ-ה-מ-ם שרק בשביל לראות שם סרט זה שווה. לך לכל בו "הרודס" ותראה איך אנשים עשירים חיים. שווה גם להקיף את הבניין מבחוץ ולראות את החלונות ראווה שלו, שהם ממש מושקעים. ואתה יכול גם לעשות סיבוב על הגלגל ענק - london eye. והכי חשוב (ובטוח!!!) שתהנה.

הו התחום שלי!

זמן חופשי בלונדון! טוב ככה, כרטיס לרכבות מזמן לא עולה 10 פאונד אלא 25 לאיזורים 1-3 אם אתה בקטע התיירותי אז יש לך את לונדון איי (לעלות לא ממש מומלץ למה אתה מתלהב בהתחלה ואז תקוע שם חצי שעה זה יקר ועומדים שעות בתור). כדי לחוות את לונדון האמיתית מה שנקרא פשוט קח אוטבוס כלשהו (ויש לך חינם אם קנית את הכרטיס השבועי לרכבת- לא לשכוח להביא תמונת פספורט) תעלה למעלה ותעשה "סיבוב". אני נורא אוהבת לעלות סתם לרכבת כלשהי, לרדת מתי שבא לי ולטייל באיזורף ככה מכירים את לונדון על כל פניה ולא רק את החרטה התיירותי. אפרופו אטרקציות תיירותיות יש את "הצינוק" שזה ממש מגניב אך מעט יקר. חינם: מוזיאון הילדים-צעצועים ומוזיאון המלחמה שיש שם תערוכת שואה מדהימה לדעתי! ישראלים אמרנו? גולדרס גרין, הכל ישראלים ויהודים. כמה יעלה? וואו אם יש משו שלונדון יודעת לעשות זה לחלוב ממך כסף גם שאתה ממש לא רוצה. בסביבות ה10 פאונד ליום אם אתה חוסך ואם אתה מתפרע אז 20 ככה. (לא נשכח את ה25 של הרכבות פעם בשבוע). מקדונלדס יעלה לך 3.15 למשל או את הארוחה "הגדולה" ב4.09 (כן כן צרכתי הרבה מק אני יודעת את כל המחירים). צרפת? יש רכבת מווטרלו שם תוכל לקחת רכבת לצרפת זה יעלה לך 40 פאונד או אף יותר תלוי ב"מסלול" למשל יש את "על בסיס מקום פנוי" שיהיה יותר זול מלהזמין מקום. אתה מטייל לבד? לשאלות נוספות, אני כאן. אה נזכרתי, יש עיתון שמראה את כל האירועים של לונדון לשבוע שתנחת פשוט תרכוש אחד. אם אתה בקטע של אומנות יש תערוכה שנפתחת בסוף נובמבר של אומנות הרוק אמור להיות משו איכותי לאוהבי המוזיקה/אומנות שבנינו. בעקרון תמיד תדע מה קורה ולמה כי בטיוב דואגים להכניס לך טוב טוב לראש באלפי פרסומות. אגב טיובים יש עד 1וחצי בלילה ואוטבוסים כל הלילה.

למעלה