שלום

immortal fairy

New member
שלום ../images/Emo118.gif

רציתי לשאול משהו
אתמול קניתי תוכי(ת) קוקטייל. מאתמול היא לא מפסיקה למרוט את נוצותייה ולהיתגרד... האם זו התנהגות אופיינית לתוכי בעונות מסויימת? (גם הזכר התנהג כך כשהבאתי אותו אך חדל עם הזמן) או שמא אלו כינים (?!) ואיך ניתן לטפל בזה? בתודה, הדר.

רואי

New member
האם היא אכן מורטת?

כשאת אומרת שהיא מורטת למה בדיוק את מתכוונת? כי בדר"כ קוקטיילים לא מורטים. מאיפה היא מורטת? מהבטן? יכול להיות שהיא רק מחליפה נוצות. קשה לומר בלי להסתכל..אם יש לך אפשרות לצלם אותה זה יהיה נחמד.. ובאשר לגירוד, יכול להיות שהיא רק מסדרת את הנוצות שלה ואת קוראת לזה גירוד. בכל מקרה, אפשר לקנות תרסיס נגד כל מיני טפילים וכינים בכל חנות לחיות. זה לא עולה הרבה כסף וזה לא מזיק לשים להם. יש הוראות על התרסיס.

immortal fairy

New member
אמממ

אין לי אפשרות לצלם אותה ולשלוח תמונה בזמן הקרוב :( התוכי(ת) תולשת נוצות... אני כיניתי את זה "מורטת". לא נראה לי שהיא רק מסדרת אותן, כי היא לא מפסיקה לעשות את זה ליותר מדקה. היא מתגרדת ו"מורטת" באיזור הזנב, הכנפיים ומתחת להן. בכל אופן אני אקנה תרסיס :) תודה רבה, הדר.

Lord_of_Code

New member
התופעה...

שבקישור נפוצה יותר אצל תוכים גדולים ודי נדירה בקוקוטלים... נובעת בד"כ מבעייה פסיכולוגית. לגבי הקוקוטיל... עכשיו התקופה של החלפת הנוצות אצל הקוקוטלים... לכן הם עסוקים רוב הזמן בניקוי עצמי. בכל אופן מומלץ לאבק את הכלוב כנגד טפילים (ניתן לרכוש את האבקה בחנויות לבעלי חיים).

guya1

New member
בעיות פסיכולוגיות

תמונות נוראיות בלינק המצורף. מה הגורם לבעיות הפסיכולוגיות? הרבה פעמים היא נובעת מהזנחה. ציפור שכלואה כל היום בתוך כלוב קטן עזובה ובודדה ללא שום תקשורת על הבעלים, מפתחת בעיות נפשיות שגורמות לה למריטת נוצות והשחתת איברים. יש עוד הרבה גורמים ובניהם התעללות, תזונה דלה, סביבה מטונפת ועוד.

Oogi

New member
כל חיה שסגורה בכלוב

תסבול ויגרמו לה בעיות פסיכולוגיות. חבל שזה מטריד מגדלים רק כאשר הבעיה הפסיכולוגית באה לידי ביטוי חיצוני, והתוכי שלהם כבר לא כל כך "אסטטי" וקשה להסתכל עליו. חבל ועצוב.

immortal fairy

New member
התוכים שלי לא בכלוב...

אני מגדלת אותם בבית, כשהחלונות פתוחים, אם לא טוב להם שיצאו (הכנפיים שלהם לא מקוצצות), עד עכשיו רק תוכי אחד החליט לעזוב, וגם אותו אני רואה לפעמים על העץ בחצר שלי. אני מוציאה אותם איתי כמה פעמים בשבוע החוצה, ונותנת להם לעוף כמה שהם רוצים. להחזיק תוכי כלוא בכלוב זו אכן היתעללות, אך אני לא חושבת שהצורה בה אני מגדלת את התוכים שלי היא היתעללות. ודרך אגב- הבעיה עם התוכי(ת) היא כינים (כפי שרואי אמר) והיא מקבלת טיפול מונע, כך שאין שבב של "בעיה פסיכולוגית". הדר.

Oogi

New member
../images/Emo45.gifכל הכבוד

מקווה שאחרים ילמדו ממך

האפי לי

New member
חוסר אחריות

מלבד הדררות שהצליחו כנגד כל הסיכוייםלשרוד ואף להתרבות בטבע, אף תוכי ביתי אחר לא מסוגל לשרוד בטבע הישראלי... אנחנו התקנו רשתות על החלונות בחלק של הבית שבו התוכים מבלים

למעלה