שלום

דדי שי

New member
זו אגדה נפוצה,אבל חסרת בסיס היסטורי

הסיפור על ההטבעה בים של היפאסוס על כך שגילה את המספרים האי-רציונליים הוא סיפור מוכר, שמוזכר בהרבה מקומות שונים, אבל אין לו שום אזכור במקורות ההיסטוריים העוסקים בפיתגורס, ומופיע רק במקורות מהעת החדשה. קשה להתחקות אחר המקור האמיתי שלו, אבל הוא בוודאי נעדר ביסוס היסטורי. מספרים אי-רציונליים מוזכרים לראשונה בתרבות המערבית אצל אפלטון, בדיאלוג "תאיטיטוס", יותר ממאה שנים לאחר מותו של פיתגורס. אם הם היו ידועים גם קודם לכן, בתקופתו של פיתגורס, אין לכך כל ראיות. בתקופה מאוחרת הרבה יותר יוחס הגילוי שלהם שלהם להיפאסוס, תלמיד הכת הפיתגוראית, שנודה ממנה. הסיבה המדויקת לנידוי שלו אינה ברורה: מקורות מסויימים מייחסים אותה לכך שפרסם בפומבי את גילוי המספרים האי-רציונליים, ומקורות אחרים טוענים תולים את הנידוי בכך שלק לעצמו קרדיט על תגליות של אחרים (גילוי הצורה הגיאומטרית תריסריון). מותו של היפאסוס בא לו כאשר ספינתו נטרפה בים, ויוחסה כעונש אלוהי על בגידתו בכת. מכאן ככל הנראה התפתח הסיפור על כך שהוטבע על-ידי הפיתגוראים. הסיפור גם אינו כל-כך מתקבל על הדעת מכיוון שהכת הפיתגוראית ראתה בחקירה ובגילוי כאמצעי הכרחי לטיהור הנפש, ולא סביר שהיו מענישים מישהו על שגילה משהו חדש. באותה הזדמנות אני אציין שגם החתימה שלך, גיל, נעדרת כל ביסוס היסטורי. לא ברור לי מה המקור שלה, אבל היא בוודאי לא ציטוט מהימן של פיתגורס, שכן כאלו אינם בנמצא- פיתגורס לא השאיר אחריו שום כתבים (לא כאלו ששרדו, בכל אופן), וכל מה שאנחנו יודעים עליו מגיע ממקורות חיצוניים. אני יודע שטולסטוי אמר משהו ברוח דומה, ויכול להיות שמדובר בשיבוש דבריו שלו.

../images/Emo72.gif../images/Emo60.gif בואי אני אחשוף אותך

למשהו חדשני ומהפכני. זה נקרא "טבעול", זה עשוי מסויה וזה דבר מצוין. רוב חיי שאני חיה על הדבר הזה במקום בשר,ותאמיני לי לא חסר לי שום דבר. הבדיקות שלי מצוינות.

One Echoe

New member
למיטב ידיעתי,

זה לא מספק בתור תחליף לבשר. אמנם יש בזה הרבה חלבון, אבל זה בכלל לא מספק בתור התחליף האולטימטיבי לבשר. כדאי לשלב גם טופוטבע(אני לא אוכל טבעול כי הוא עם ביצים)בתפריט, אבל בעיקר להתמקד בקטניות ודגנים בתור "תחליף" לבשר.

One Echoe

New member
טופוטבע זו סדרת המוצרים

הצמחיים של חברת "זוגלובק". הסדרה מכילה 5 מוצרים, כאשר 4 מהם טבעוניים(ללא ביצים):שניצל תירס טופו, שניצל טופו, שניצל ירקות טופו וקציצות טופו

../images/Emo72.gif../images/Emo60.gif טופו טבע זה אפשרי,

ויש גם מאכלים מטופו של זוגלובק. השניצל תירס מומלץ בחום

One Echoe

New member
אכן../images/Emo9.gif

במיוחד חטיפי תורס טופו
גם אצבעות טופו ברוטב תאילנדי, וטופו מעושן מומלצים
טופו

פלגיה

New member
../images/Emo4.gif טבעול הוא זבל תעשייתי

לא בריא בכלל (לא שאני לא אוכלת. אבל אני יודעת שיש דברים הרבה יותר בריאים)

d a p h n a

New member
טבעול לא מומלץ בתור התחליף הבלעדי

לבשר. משתי סיבות: 1) מדובר על סויה שעברה עיבוד תעשייתי שהוא לא בריא במיוחד. 2) סויה היא מוצר בעייתי מבחינה בריאותית. למרות שיש לה יתרונות מסויימים, יש לה גם חסרונות, בין היתר כמות מכובדת של הורמון דמוי אסטרוגן. לא מומלץ לאכול מוצרי סויה (טבעול, טופו-טבע, סתם טופו) יותר מאשר 3 פעמים בשבוע. ניתן ורצוי להחליף אותם בחלבון ממקורות אחרים: קטניות לטבעונים, ומוצרי חלב/ביצים לצמחונים.

למעלה