שלום

yaaraz

New member
שלום../images/Emo70.gif

יש לי שאלה לפני 3 חודשים עשיתי בידקת דם והכולסטרול שלי היה חריג... 215 עכשיו עשיתי שוב והוא 221 HDL אז היה 85 ועכשיו 73 LDL היה 111 ועכשיו 115 Triglycerides היה 90 ועכשיו 165 מה זה אומר מה אני צריכה לעשות כשיש סיפור משפחתי של כולסטרול (סבתא, אמא, אחותי 25 אצל דיאטיקנית..) האם גם אני צריכה ללכת 20.. כשבגדול אנחנו אוכלת אותו דבר...? אני אשמח לקצת עזרה

רון ו

New member
לאכול פחות דברים משמינים

בסה"כ יש אצלך התדרדרות קלה במצב למרות שהכולסטרול הטוב עדיין ביחס גבוה לרע LDL אפשר לנחש שאת פעילה בספורט. הטריגליצרידים מבטאים את רמת השומנים בדם מהאוכל. פחות ממתקים ופחות בכמויות ובעיקר אל תאכלי בדיוק כמוהן, או לפחות אל תלכי לאותה דיאטנית...

כולסטרול גבוה

רמות הכולסטרול שלך אכן גבובת מהנורמה. כיום הרמה התקינה הנה פחות מ-200 ורמת ה-LDL פחות מ-140. בהתחשב בהיסטוריה המשפחתית שלך, כדאי להחזיק את רמת הכולסטרול תקינה. טריגליצרידים שלך תקינים. כדי למנוע עלייה ברמות הכולסטרול והטריגליצרידים כדאי לשמור על מספר עקרונות חשובים: לאכול כל יום 2-3 כפות שמן זית או קנולה - בסלט, בישול או טיגון קל, להקפיד לשתות 8-10 כוסות נוזלים ליום, רצוי ללא סוכר, לאכול ארוחות לא גדולות כל 4-5 שעות, לצרוך שפע של ירקות, להגביל מספר הפירות ל-2 ביום ואף פחות, לאכול 3 ביצים בשבוע בכל צורה, לאכול רק בשר רזה (עוף, הודו) ודגים, לצרוך מגוון פחמימות מורכבות, כמו לחם מחיטה מלאה, אורז מלא, פסטה, גריסים וקטניות, לאכול מוצרי חלב עד 5%. ממה להימנע: חמאה, מרגרינה וכל דברי המאפה המכילים אותן, שמנת, קצפת, גבינות שמנות, סוגי בשר שמנים, אברים פנימיים, נקניקים ונקניקיות, שוקולד, ממתקים. לחזור לבדיקות בעוד 3 חודשים. אם יש שיפור, להמשיך כך, אם לא- להתיעץ עם הרפא על לקיחת תרופה. בהצלחה.

yaaraz

New member
תודה../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif../images/Emo70.gif

אני באמת אנסה את מה שהצעתם לי

למעלה