שלום....

*-*SUNSHINE*-*

New member
שלום....

קודם כל מזל טוב על פתיחת הפורום
. דבר שני,יש לי שאלה בשביל אחי. אחי אמור להשתחרר עוד שלושה חודשים והוא חושב על קבע. מה אתם אומרים? מה כדאי יותר לחייל משחורר בישראל של 2003?קבע או עבודה מועדפת? תודה רבה לכל המגיבים

יוֹאב

New member
תלוי באיזה תפקיד.

במצב השוק כיום ובהתחשב במשכורות שהצבא משלם, עדיף להשאר אולי בקבע קצת.

*-*SUNSHINE*-*

New member
תודה על התגובה../images/Emo13.gif

אתה יודע כמה לערך משלמים לשנת קבע ראשונה(נגד)? תודה

אורי-

New member
תלוי בכמה גורמים

הוא יכול לשאול את השליש שלו , זו התשובה הכי מוסמכת שהוא יכול לקבל. זה כאב ראש של תקנים , רמת פעילות ועוד כמה ירקות. בנוסף - שיברר גם מה יהיו התנאים כאיש קבע (היה לנו בגדוד פעם קשר שחתם קבע כנגד קשר ובסוף מצא את עצמו טוחן כמו חייל צעיר , כי פתאום היו חסרים חיילים במחלקת הקשר).

יוֹאב

New member
זה לא משהו קבוע

אצלנו ביחידה סמ"רים יכולים להשאר בקבע תמורת למעלה מ-6 אלף בחודש, וקצינים מרוויחים אותו הדבר.

דבר ראשון...

תלוי במקצוע שהוא יהיה בקבע ואם המקצוע מתאים לו - אז שילך על זה!! אין הרבה מה לחפש בחוץ בתקופתנו... אז הוא יעשה עבודה מועדפת ואז מה יהיה...?!? אח שלי מצטער על הרגע שהוא לא המשיך קבע וחשב שילך לו טוב יותר באזרחות ( והוא עתודאי ) ... והוא טעה, הוא מתפשר על עבודות מגעילות וקשות. אני הייתי ממליצה לו לחתום קבע ( מס' חודשים, שנה) כמה שמציעים ואז מקסימום שיצא לאזרחות ואולי אז התקופה בשוק תהיה טובה יותר. בכל אופן , שיהיה בהצלחה!

get well

New member
שכר קבע לנגד מתחיל הוא ממש לא גבוה.

זה יוצא בערך כמו שכר מינימום במשק והכל תלוי בתנאים שהוא מקבל. אני אישית הייתי אומרת לו ללכת לא על זה ולא על זה אלה להתחיל ללמוד מקצוע ולעבוד במשהו זמני בינתיים אז הוא יחתום שנה קבע ומה אח"כ הוא יהיה מבוגר בשנה ושוב יצטרך לצאת לאזרחות מתישהו לא?

ailag

New member
בטוחה?

אני קיבלתי כ3500 לחודש, וכעבור כמה טפסים ושלב מקצועי - כ4000. שזה די הרבה לאנשים בגילנו. זה תלויגם בפז"מ, כך שבן בתחילת הקבע מקבל יותר מבת בתחילת הקבע (כי הוא נכנס לקבע מאוחר יותר).

get well

New member
אכן זה הסכום..3500-4000

וזהו גם שכר המינימום במשק.. בתנאי כמובן שאת עובדת כל יום לפחות 8 שעות (שזה הזמן שנמצאים בצבא..)

get well

New member
אכן זה הסכום..3500-4000

וזהו גם שכר המינימום במשק.. בתנאי כמובן שאת עובדת כל יום לפחות 8 שעות (שזה הזמן שנמצאים בצבא..)

סקסית69

New member
מצד אחד לחתום קבע זה מהלך חכם

מצד שני לא... ולמה? בכל השירות שלי הסתכלתי ואני מסתכלת על אנשי קבע כעל אנשים חסרי חיים, חסרי בית וחסרי משפחה. כל היום הם בבסיס, כל היום יש להם דברים על הראש, עצבים, בלאגן, חוסר שקט, מפקדים בעלי דרגות גבוהות שמשגעים את השכל... הם מגיעים לבסיס עצבניים והולכים הביתה עצבניים. ואני לא מדברת על הנג"דים (ככה קוראים לזה בצה"ל? אני פשוט משרתת במג"ב ואצלינו כידוע הכל שונה)... אני מדברת על כל המ"פים וכל המ"מים וכל הלוט"ר והקצינים המבצעיים, על האנשים שמהם באמת דורשים הכי הרבה... האנשים האלה, ביום שהם מסיימים את שירות הקבע שלהם מבזבזים את הכסף שחסכו על פסיכולוגים שיחזירו אותם לשיגרה. קבע זה אולי כסף טוב אבל התנאים לא משהו וזה משבש את החיים .

get well

New member
מסכימה איתך בכל מילה../images/Emo45.gif

הקצין שלי לא יכל אפילו לצאת לירח דבש מרוב שהיתה לו מלא עבודה.. צבא זה באמת חוסר חיים

למעלה