שמן חוחובה

0 אור 0

New member
שמן חוחובה

שלום לכולם, שמחה להיות בפורום הזה ומקווה שנוכל לעזור זה לזה. אז הנה טיפ ושאלה: אני משתמשת בשמן חוחובה כבר מספר שנים להרגעת גירויי עור קלים (לא כל כך לאלרגיה, אלא למשל לשים על האף כשמצוננים). השבוע לקחתי קצת שמן שנמצא אצלי כבר שנה והרגשתי שמץ של ריח שמן זית (ריח עדין ונעים - לא ריח של שמן מעופש). ניסיתי להזכר אם חשתי בריח הזה בעבר ולא הצלחתי - נדמה לי שלא היה לו ריח בכלל. והשאלות שלי:האם אכן זה הריח של השמן הטרי, ואם לא - האם זה סימן שהשמן מתחיל להתקלקל? מחכה לתשובותיכם תודה

bflygirl

New member
שמן חוחובה Simmondsia Chinensis

החוחובה היא שיח רב שנתי שמקורו במדבר סונורה שבקליפורניה למרות תנאי האקלים הקשים שם קיום שיחי החוחובה מתאפשר הודות למנגנון מפותח ביותר לאגירת לחות. חוחובה הוא בין הצמחים היחידים בעולם ששומר על לחות ומונע חמצון גם בגרעינים וגם בעלים, רוב הצמחים מיצרים חומר כזה בעלים בלבד. שמן החוחובה מופק בכבישה קרה ואין שימוש בממסים כימיים לצורך המיצוי היתרונות שלו על פני השמן שהוא חסר ריח, חסר צבע, עמיד בטמפ' גבוהות, אינו שמנוני, אינו מתחמצן ועוד.... כך שנראה לי אור שפשוט השמן לא טהור לחלוטין אלא מעורבב קלות עם שמן זיית. ולגבי שאלתך אם השמן התקלקל.... אז לא.

ועוד על שמן החוחובה

רציתי רק להוסיף מעט: שמן החוחובה הוא למעשה שעווה נוזלית,ולא שמן. לכן זהו הריח שלו. בדרך כלל שמנים טובים לשימוש עד שנתיים שלוש,רצוי לאכסן את השמנים בבקבוקים כהים מזכוכית,ולא לחשוף אותם לשמש,וכך חיי המדף שלהם יתארכו, כמו כן על כל בקבוקי השמן,צריך להופיע תאריך מילוי,מה שיעזור לך לדעת אם פג תוקפו של השמן. שמחה לענות

0 אור 0

New member
תודה לעונות

אני קונה את השמן ישירות מהיצרן כך שאני יודעת בערך ממתי הוא וגם שהוא לא מעורבב - כי הם מייצרים אותו למעשה כחומר גלם עבור תעשיות קוסמטיות שמשתמשות בו למוצרים אחרים. נראה לי שאני פשוט אשיג לי עוד בקבוקון חדש ואנסה להריח - לראות את ההבדל. תודה על התשובות

למעלה