שמן לטיגון

mekd

New member
שמן לטיגון

על איזה שמן היית ממליצה לטיגון?
הכוונה לטיגון ביצת עין, שניצלים וכו. לא משהוא בשמן עמוק.
אנחנו משתמשים בקנולה לא מזוכך, אבל אני כעת מבין שהוא בעל טמפרטורת עישון נמוכה יחסית.
מצד שני שמנים כמו תירס וסויה שיש להם טמפרטורת עישון גבוהה לא בריאים כלל.

שמן קנולה בריא יותר אך מתחמצן בקלות ושמן סויה פחות בריא

שלום mekd,
אכן אני בעצמי בהתלבטות הזאת כבר שנים. אני משתמשת בשמן קנולה כשאיו ברירה אבל זה לא בהכרח האידאל. מתי שאפשר עדיף להשתמש בשמן זית כמו בטיגון בצל כבסיס לאוכל, בתוספות הפחמימה (קצת!) באורז, בפתיתים, ברטבים לעוף/דג בתנור וכו' רק שמן זית. איפה שיש טעם לוואי כמו חביתה או שניצלים אכן ההתלבטות בין סויה לקנולה קיימת ויש אסכולות לכאן ולכאן. ככלל פשוט עדיף לטגן כמה שפחות!

אבי519

New member
אני פתרתי את ההתלבטות הזאת אחרת

אני לא מטגן בכלל ולא אוכל אוכל מטוגן.
בטיגון חוץ מהתחמצנות של השמן עצמו יש גם את האפקט שנגרם גם למזון עצמו שנצרב בטמפרטורות גבוהות ומיצר חומרים לא בריאים.

באיסלנד למדתי לבשל באדים, הם אפילו אופים לחם באדים, באיסלנד יש קיטור חינם שיוצא מהאדמה.
אצלנו אין קיטור גאוטרמי אבל יש פטנט שלא ראיתי באיסלנד, זה הסיר של הקוסקוס.
כששמים בחלק התחתון מים הוא הופך לכלי אידוי מעולה .
אפשר גם לקנות סיר קוסקוס עם חלק עליון נוסף ואז אפשר לאדות בשתי קומות .

אבי519

New member
נב- באיסלנד תוחלת החיים הכי גבוהה בעולם.

זה לא רק בגלל זה, אבל אולי גם .

אבו זקן

New member
נ.ב. בישראל גברים חיים יותר מאשר באיסלנד

https://www.ynet.co.il/articles/0,7340,L-5395868,00.html
&nbsp
כך שנשים מוזמנות לאכול אוכל מאודה, אם זה מה שמתחשק להן לעשות, בעוד אנחנו, הגברים הקשוחים צאצאי המכבים, נמשיך לעשות בשר על האש.
&nbsp
למה הקפצת את איסלנד לראש הטבלה? היא לא שם.

אבו זקן

New member
בערך

ב 2017 איסלנד היתה מקום שני בגברים ומקום 9 בנשים. הנתונים, אגב, מעלים סימן שאלה גדול בקשר למהימנותם.

לדוגמא, תוחלת החיים של גברים באיסלנד ירדה תוך שנה מ 81.2 ל-79.8 (כלומר ביותר משנה). אצל הנשים היתה דווקא עליה, גם היא של יותר משנה שלמה מ-84.1 ל-85.94.

לא בדקתי כמה עוד ניסים ונפלאות כאלה מופיעים במדינות אחרות.
-------------
חידה במתמטיקה: כמה ניתוחים לשינוי מין התבצעו באיסלנד בשנת 2017 כך שהתוצאה תיתכן מבחינה מתמטית? (הדרכה: אפשר להתעלם מאפקטים יחסותיים ולהניח שבמשך שנה אחת גם נשים וגם גברים מזדקנים בדיוק בשנה אחת.)

למעלה