שמעתי שיש עכשיו קללה חדשה

קלייטון.ש

Well-known member
"מוטציה בריטית".
"בואנה יא מוטציה בריטית".
"אתה נראה לי מוטציה בריטית".
חוששני שאני במיוחד חשוף לזה בגלל השם שלי, אבל אין סיבה עקרונית לא להשתמש בזה נגד כל העדות.

צליליתה1

Well-known member
קללה מצוינת, מהסוג שאפשר להתאים לכל מקולל ולכל אירוע, ועם ממש מעט מאמץ למצוא גרסאות מדויקות וקולעות

משום מה הזכיר לי, כשהילדים היו די צעירים, בת אחת שלי קיללה את אחותה: כוסאמך, ופתאום הן הבינו את המשמעות של מה שאמרו.

(איך הן הגיבו? איך נראה לכם? בפרץ צחוק ענקי)

ואם אנחנו כבר כאן, למה בעברית (ובאנגלית. מי למד ממי?) שמות איברי מין הן קללות. ?

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
ואם אנחנו כבר כאן, למה בעברית (ובאנגלית. מי למד ממי?) שמות איברי מין הן קללות. ?
טוב קללות זה כמובן תחום ההתמחות שלי.

נתחיל מזה ש"כסّ אמכ" (מבוטא כֻּסס) זו קללה עברית עתיקת יומין המוזכרת גם במקורותנו והשתמש בה שאול המלך כשגילה שבנו יהונתן נאמן יותר לדוד מאשר לו.
"וַיִּחַר אַף שָׁאוּל בִּיהוֹנָתָן וַיֹּאמֶר לוֹ בֶּן נַעֲוַת הַמַּרְדּוּת הֲלוֹא יָדַעְתִּי כִּי בֹחֵר אַתָּה לְבֶן יִשַׁי לְבָשְׁתְּךָ וּלְבֹשֶׁת עֶרְוַת אִמֶּךָ".

אגב הנוסח הערבי ממנו שאוב הנוסח ה"עברי" אינו כס אמכ אלא ילען כס אמכ שפירושו יקולל ..... אז לפחות שם ברור למה זו קללה.

קלייטון.ש

Well-known member
קללה מצוינת, מהסוג שאפשר להתאים לכל מקולל ולכל אירוע, ועם ממש מעט מאמץ למצוא גרסאות מדויקות וקולעות

משום מה הזכיר לי, כשהילדים היו די צעירים, בת אחת שלי קיללה את אחותה: כוסאמך, ופתאום הן הבינו את המשמעות של מה שאמרו.

מילא בין אחיות אבל מה נגיד על אמא שמשגרת כוסאמך לבת או לבן שלה?
התכונה של הרבה מהביטויים האלה שהם מאבדים את המשמעות המילולית שלהם והופכים לצירוף צלילים שמביע תרעומת, וזהו.
כמו גודמאיט שהמשתמשים בו בכלל לא מאמינים באלוהים.
פעם הייתי משתמש בקיבינימט על כל דבר שלא היה מסתדר לי בדיוק, עד שמישהו הסביר לי מה זה. הפסקתי, אמנם לא בגלל ההסבר אלא בגלל שהפסקתי להתרגז מזה שדברים לא מסתדרים לי בדיוק. שלא יסתדרו, כוסאמם.
לשאלה למה איזור האגן והמפשעה חוטף את רוב השלילה בשפת הדיבור אפשר לשאול גם, למה דווקא אימהות אשמות בכל מה שרע? ואם לא אמא אז אחות, ולך תוכיח שאין לך אמא.

צליליתה1

Well-known member
פעם הייתי משתמש בקיבינימט על כל דבר שלא היה מסתדר לי בדיוק,
מאז ומעולם ידענו שקיבינימט זה לך לעזאזל, והיינו גם אומרים ״לך קיבינימט״
כשרק התחילה העליה הרוסית השתמשתי בביטוי בהרצאה, כלפי המקרן או משהו כזה.
גבר צעיר, ענקי, מפחיד בחושך כזה נעשה אדום כהה, ביקש ממני לצאת לפרוזדור והסביר לי מה אמרתי.
וגם נזף בי.
ובכלל, העליה הזאת היתה מזועזעת מההעדר התרבות שלנו, אבל זו כבר אופרה אחרת
(ולא כולנו חובבי אופרה, אבל זו עוד יותר אופרה אחרת)

דקל נור*

Well-known member
גבר צעיר, ענקי, מפחיד בחושך כזה נעשה אדום כהה, ביקש ממני לצאת לפרוזדור והסביר לי מה אמרתי.
וגם נזף בי.
אני חובבת רוסים אבל צריך לומר שיש להם את הבעיות התרבותיות שלהם.

יוסי ר1

Active member

הזכרת לי, מתישהו בבית הספר היסודי איחדו את בית הספר שלנו עם בית ספר אחר, כדי לפתור בעיית מבנה.
אנחנו היינו ילדים טובים ירושלים, הם היו טעוני טיפוח.
היינו לומדים בכיתות נפרדות, נפגשנו רק בהפסקות.
ונדהמנו מדיבורים וקללות שאצלינו היו בבחינת טאבו.
ויום אחד, שניים מהם התכתשו בחצר, ואחד צועק על חברו - יה בן זונה, אני אקרע אותך!
המורה התורן רץ להפריד בין הניצים, ואמר לאחד בחומרה, אתה לא מתבייש לקרא לחבר שלך בן זונה?
הוא לא חבר שלי, הוא אח שלי! השיב ההוא נעלב...

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
הזכרת לי, מתישהו בבית הספר היסודי איחדו את בית הספר שלנו עם בית ספר אחר, כדי לפתור בעיית מבנה.
אנחנו היינו ילדים טובים ירושלים, הם היו טעוני טיפוח.
היינו לומדים בכיתות נפרדות, נפגשנו רק בהפסקות.
ונדהמנו מדיבורים וקללות שאצלינו היו בבחינת טאבו.
ויום אחד, שניים מהם התכתשו בחצר, ואחד צועק על חברו - יה בן זונה, אני אקרע אותך!
המורה התורן רץ להפריד בין הניצים, ואמר לאחד בחומרה, אתה לא מתבייש לקרא לחבר שלך בן זונה?
הוא לא חבר שלי, הוא אח שלי! השיב ההוא נעלב...
מעשה שהיה כך היה מפי בחור שעבד איתי שבילדותו גר בעיירה בצפון בשכנות למי שכיום נחשב לזמר די מפורסם (לחובבי הז'אנר) להלן "הזמר".

ערב אחד יוצאת אמו של ה"זמר" למרפסת וקוראת לאח של ה"זמר" לעלות הביתה לאכול. האח מסרב וממשיך לשחק. כעבור כמה דקות יוצאת האם שוב וקוראת לו לעלות אבל הוא מתחיל לצעוק עליה שהיא נודניקית ותמיד מפריעה לו בדיוק באמצע המשחק.

בשלב הזה יוצא למרפסת ה"זמר", דוחף את האם הצידה וצועק על האח הקטן:
חצוף שכמוך, איך אתה מדבר לאמא ?
תעלה מייד הביתה יא בן זונה.

סופהו 1

Well-known member
וגם נזף בי.

כנראה שאנחנו למדנו מ..האנגלים, הפולנים, הצרפתים, הרוסים, ומעוד אחרים.
כאילו שאין מגוון עשיר של מילים בשפה העברית.
(למילה כמו זונה, יש שפע מילים נרדפות. לפחות 10 וחלקן מהמקורות. לאחרונה שמעתי על גַּחְבָּה.. (מקַחבַּה במרוקאית?) שנראה מתאים יותר כשם נרדף לאנס).

מפעיל המנוף (נשמע כדובר ראסית) שתקוע מאז שעות הבוקר ממש ליד ביתי, עומד ו"מברך" את איבר המין הנשי. מסכנה האִמָשְלוֹ או של המנוף.
זה כולל את יופטפויומאט, קיבינימאט, ועוד מהסוג שאני לא מצליחה להבין, רק יש בסופן מאט. מילים, לדברי סבתי, שאסורות לשימוש, במיוחד אם לא יודעים מה פירושן.

נערך לאחרונה ב:

שיח סלימאן

Well-known member
מנהל
כנראה שאנחנו למדנו מ..האנגלים, הפולנים, הצרפתים, הרוסים, ומעוד אחרים.
כאילו שאין מגוון עשיר של מילים בשפה העברית.
(למילה כמו זונה, יש שפע מילים נרדפות. לפחות 10 וחלקן מהמקורות. לאחרונה שמעתי על גַּחְבָּה.. (מקַחבַּה במרוקאית?) שנראה מתאים יותר כשם נרדף לאנס).

מפעיל המנוף (נשמע כדובר ראסית) שתקוע מאז שעות הבוקר ממש ליד ביתי, עומד ו"מברך" את איבר המין הנשי. מסכנה האִמָשְלוֹ או של המנוף.
זה כולל את יופטפויומאט, קיבינימאט, ועוד מהסוג שאני לא מצליחה להבין, רק יש בסופן מאט. מילים, לדברי סבתי, אסורות לשימוש, במיוחד אם לא יודעים מה פירושן.
אם אנשים לא היו משתמשים במילים שפירושן אינו נהיר להם דיו אז חלק לא קטן מהאוכלוסייה היה שותק רוב הזמן.

למעלה