שנאי

אמיר2000

New member
שנאי

הביאו לי דיסקמן מארה"ב שמגיע עם שנאי של 110 וולט.על השנאי רשום 4.5V ו600mA חיברתי שנאי של 220V עם אותם נתוני OUTPUT והוא לא עובד. אח"כ לקחתי מחבר את השנאי של הדיסקמן שלו (לא אותו דיסקמן) שההבדל הוא שעל השנאי שלו רשום 250mA והדיסקמן עובד מצוין. למה הדיסקמן לא עובד עם שנאי של 220V כמו שסיפקו במקור?(אותם נתונים)? דרך אגב שחכתי לציין שבכל השנאים מסומן + . תודה אמיר.

רז חשמל

New member
שנאי

אם השנאי בעל אותם נתונים אז ישנן שתי אפשרויות : 1. השנאי לא תקין. 2. הקוטביות הפוכה (צריך לראות את הסימון של ה + וה - ).

אמיר2000

New member
שנאי

רז... בדקתי את שתי האפשרויות. 1 השנאי של ה 220 תקין.(עובד עם מכשיר חשמלי אחר) 2 הקטביות זהה.+ ויותר מזה... השנאי המקורי של ה 110 600mA עם שנאי-ממיר ל220 כן עובד! והדיסקמן עובד גם עם שנאי אחר בעל נתונים שונים(250mA). בקיצור מוזר! אם יש לכם רעיון מה זה יכול להיות אני ישמח לשמוע. תודה.

אתה צריך ספק מיוצב . זה שנאי

שמוצאי בול 4.5V ולא משנה מה העומס . כניראה שהספק שלך הוא פשוט שמוצאי מתח יותר מ4.5V מדוד את המתח בקצוות . חוץ מיזה צריך מיוצב ומסונן טוב

lior218

New member
שאלה דומה - שנאי

אחי רוצה לחבר דיסקמן שצורך 4.5V ו 300mA ברכב. כאשר יש לנו שנאי לרכב שמספק בין השאר גם 4.5V א-ב-ל 800mA. והשאלה היא מה מייצג האמפר, והאם ניתן לחרוג ממנו למעלה או למטה.(למטה מן הסתם לא פועל, אבל האם חריגה למעלה מזיקה?) ובחיבור ישיר לשקע המצית האם מקבלים 12V? וכמה mA, - לפי נתוני המצבר?

רז חשמל

New member
תשובות

למכשיר שצורך 300mA צריך ספק שמספק לפחות 300mA כך שהספק מתאים.( ספק לא שנאי) חיבור ישיר לשקע המצית מוגבל לזרם הנתיך של המצית שהוא 16A נדמה לי (16000mA).

lior218

New member
אז רק להסרת הספק

האם התכוונת שצריך לעמוד בדרישות מינימום של 300mA ולא משנה מה ה"מקסימום" שהספק/שנאי מספק? האם אכן לא משנה גם אם זה יהיה חיבור ישיר? (במכשיר שצורך 12V אך רק 800mA, אפשר לחבר חיבור ישיר עם פוטנציאל של 16,000mA)? תודה רבה בכל מקרה.

eladts

New member
אבל צריך להבדיל

בין מתח מיוצב ללא מיוצב. רוב המכשיקים האלקטרונים זקוקים למתח יציב וחיבור ישר למצבר עלול להזיק להם כי המתח מהמצבר הוא מאוד "מלוכלך", במיוחד כשהמנוע פועל. גם לא כל שנאי נותן מתח מיוצב, צריך לשים לב שקונים.

למעלה