שנת שירות- למה כן

miss_t

New member
שנת שירות- למה כן../images/Emo35.gif

זו התלבטות מאוד גדולה בשבילי. אשמח אם תאמרו לי למה זה כדי והאם זה לא פספוס של שנה באמצע הגיל ה"יפה".

hadasbaril

New member
זה לא!

אני אומנםפ מכינסטית בנחשון אבל אני מרגישה שאני רק מרוויחה....אם את רוצה לתרום לקהליה!אז לכי על זה

SeanZoR

New member
נחשון Speaking of ....

באו אלינו (שכבת י"ב ביה"ס חוגים , חיפה) היום שני חבר'ה משם, דיברו והסבירו לנו על המכינה אני שוקל ברצינות להצטרף רציתי לדעת איפה אפשר למצוא פרטים על המכינה באינטרנט ,אם אפשר... ואם תוכלי לספר לי את בעצמך קצת פרטים אני גם אשמח מאוד תודה מראש
שון

hadasbaril

New member
ככה

האתר קצת ישן ואנ מחדשים אותו בימים אלו. ליתר ביטחון הבאתי לך את שניהם. בקשר לנחשון-שאל מוקד יותר ואשמח לענות גם דרך דוא"ל וגם במסרים וכמובן גם כאן.

hadasbaril

New member
עוד אתר

בבקשה- האתר הישן יותר אך לדעתי גם מפורט יותר.

SeanZoR

New member
תודה רבה

קראתי את מה שכתוב בשני האתרים... כמה זמן נמצאים בפנימייה וכמה בבית? (כל סופ"ש בבית?) והאם זה עולה כסף? תודה שוב

hadasbaril

New member
זה תלוי

מבחינתנו כול מחזור הוא הראשון -הראשון בדורו. זה שקובע לעצמו את הנורמות.אנחנו כרגע מכינתית רוב הפעמים כול סופ"ש בבית אבל תמיד אפשר להישאר כקבוצה. כסף - מכינות עולות כסף (חוץ מאחת) אבל כול מי שרוצה מגיע כי חשוב המגוון האנושי. כיום שהמצב הכלכלי המגינה הוא רע לא יתכן מוסרית שאנשים לא יהיו כאן. כי חלק מהרעיון זה מפגש אנשים השונים זה מזה בכול תחום. עם מגבלה של כסף האנשים לא יגעו, לכן המכינה תיפגע. זה לא בית מלון שמשלמים עליו מדובר על כך שחיים כאן עולים כסף ואנחנו נדרשים לעזור -אם תשלום חודשי ואם קטיף פלפלים למען המכינה.

hadasbaril

New member
ברור!

זה ב20 לינואר, אנא שלח לי בדחיפות מספר טלפון ופלאפון וכתובת מדויקת כדאי שנוכל לדבר.שלח לי בבקשה למסרים או תתקשר: הדס 056651134

לך על זה !!! זו חוויה של פעם בחיים

כמובן שאני לא יכולה לערוב לך בנוגע לשנות שירות אחרות אבל הזמן שעבר עלי עד עכשיו במסגרת הגרעין השפיע עלי מאוד , אני לא מתחרטת לרגע שיצאתי לשנת שירות . אתה תמצא את עצמך מתחבט בשאלות שהם הרבה מעבר למה שהעסיק אותך בתקופת התיכון . תמצא את עצמך בשיחות נפש אל תוך הלילה עם עוד 15 איש (או יותר ) שעד לפני מספר חודשים היו זרים לך לחלוטין וכעת אתה יכול לסמוך עליהם בעיניים עצומות. כמובן שלא כל גרעין מצליח להגיע לרמה הזו אבל גם העבודה החינוכית מוסיפה להכול ועצם החיים העצמאיים מבגרים במיוחד . תנסה , אתה תמיד יכול לחתום ויתור בכל שלב שהוא ולחזור לתהליך המיונים של הצבא .

Idan91

New member
קודם כל -

אני לא מסינה למה להסתכל על השנה הזאת כ"פספוס" - האם זה באמת משנה להשתחרר מהצבא בגיל 22 ולא ב21? רוב האנשים שיצאו לשנת שירות מספרים שהם למדו וחוו המון במהלך השנה הזאת. בעיניי זאת חוויה (וצריך גם לזכור שזה לא כלא. ודאי שרצוי להתחייב אם התחלת, אבל אם רואים שזה גורם לסבל ואין נכונות להתמודד - אפשר לעזוב).

kahriberi

New member
אני אומרת -ללכת על זה ומהר!

לך ששאלת אם זה לא ביזבוז של השנה ההכי יפה מהגיל הזה...זו שנה כל כך מדהימה לצבור בה חוויות, תחשבו על זה, 10 חודשים של פסק זמן מהחיים ותת מעצמך וכל כך לקבל בחזרה, זה נשמע כמו כזו קלישאה, אבל אני בהחלט חיה את המשפט כבר כמעט 5 חודשים... אני במכינה גם כן, לא נחשון אמנם -אני במכינת מיצר ברמת הגולן. מקום מדהים, אנשים מדהימים וכל יום צוברים חוויות. זה באמת לא משנה לאיזו מכינה או שנת שירות תלכו העיקר שתלכו- עצם זה שהדבר עלה במוחכם מייחד אתכם משאר האנשים בני גילכם שרק מקטרים ולא זזים. תנו לניצוץ הזה והרצון הזה ביטוי- בחיי, לכו לשנות שרות, מכינות מה שלא יהיה - מבטיחה לכם שלא תתחרטו. נ.ב...אם תרצו פרטים על המכינה הספציפית שלי
רק תשאלו...אני אשמח לספר.

hadasbaril

New member
עוד עדות אישית

יבאתי מפורם חטיבת בני המושבים של משוהא שעשה שנת שירות בעל"ם.מקווה שזה עובד.

למעלה