שקע מגן רגיל או עם השייה לרדיאטור ומיקרוגל?

Borisyo

Member
שלום,

אני צריך לקנות שקע מגן מפני ברקים, חשולי ונפילות מתח. אני יודע שחייבים עם השייה ציוד שיש בו מנוע או מדחס כמו מקרר, מזגן ומכונת כביסה.

למקרר אני קונה עם השייה בוודאות אבל מה עם מיקרוגל ורדיאטור? אין להם חלקים נעיים אבל יש להם חלקים אלקטרוניים, לא?

הייתה לי פעם הפסקת חשמל שמתח חזר ונעלם כמה פעמים בטווח זמן קצר. משהו כמו 5 פעמים תוך 5 שניות שאני בטוח מזיק מאוד לציוד חשמלי. אז נשאלת שאלה, למה לא לקנות שקע מגן עם השייה לכל ציוד חשמלי ואלקטרוני? הרי השייה יכולה למנוע מצב שקרה לי ולא שקע מגן ללא השייה כי מה היא יכולה לעשות במצב כזה? במיוחד לבטח ציוד אלקטרוני רגיש כמו מחשב.

מה אתם חושבים?

רשר

Well-known member
מנהל
שלום,

אני צריך לקנות שקע מגן מפני ברקים, חשולי ונפילות מתח. אני יודע שחייבים עם השייה ציוד שיש בו מנוע או מדחס כמו מקרר, מזגן ומכונת כביסה.

למקרר אני קונה עם השייה בוודאות אבל מה עם מיקרוגל ורדיאטור? אין להם חלקים נעיים אבל יש להם חלקים אלקטרוניים, לא?

הייתה לי פעם הפסקת חשמל שמתח חזר ונעלם כמה פעמים בטווח זמן קצר. משהו כמו 5 פעמים תוך 5 שניות שאני בטוח מזיק מאוד לציוד חשמלי. אז נשאלת שאלה, למה לא לקנות שקע מגן עם השייה לכל ציוד חשמלי ואלקטרוני? הרי השייה יכולה למנוע מצב שקרה לי ולא שקע מגן ללא השייה כי מה היא יכולה לעשות במצב כזה? במיוחד לבטח ציוד אלקטרוני רגיש כמו מחשב.

מה אתם חושבים?
מיקרו גל כולל שנאי(גלבו), מנוע לסיבוב, ואלקטרוניקה לשליטה על הזמן ועוצמה לכן רצוי מאוד השהיה בחיבור חוזר כך יחסכו ממך נזקים מיותרים,
רדיאטור זול כולל לרוב רק טרמוסטט מכני וגוף חימום לכן מיותר להגן עליו עם השהיה, מצד שני זה מכשיר החימום לחלל הבית הבזבזן ביותר בצרוף עם מהירות תגובה איטית - עדיף מזגן בגלל עלות שוטפת או מפזר חום כדי שהחום היקר (כמו רדיאטור) יגיע מהר לרוב חלל החדר,

Borisyo

Member
@רשר אנו מעדיפים להשתמש ברדיאטור יותר ממזגן עקב עיבוי/התעבות בדירה שגורם להיווצרות של עובש. יש לנו רדיאטור לא מהזולים.

צריך מגן שקע למכונת כביסה? מכיוון שהיא כבויה במזג האוויר סוער וגשום, היא עדיין מחוברת לחשמל.

רשר

Well-known member
מנהל
@רשר אנו מעדיפים להשתמש ברדיאטור יותר ממזגן עקב עיבוי/התעבות בדירה שגורם להיווצרות של עובש. יש לנו רדיאטור לא מהזולים.

צריך מגן שקע למכונת כביסה? מכיוון שהיא כבויה במזג האוויר סוער וגשום, היא עדיין מחוברת לחשמל.
כל מכשיר הכולל מערכת אלקטרונית רגיש מאוד לתופעת סטיות תקן ברשת החשמל לכן כדאי להתקין מערכת הגנה,
הכדאיות גדולה במיוחד כשהזנת החשמל לבית ברשת עילית,

מזגן הנו המוצר היחיד שמקל על בעית עיבוי לחות בבית בניגוד לכל שאר אמצעי החימום שדווקא מעלים את הלחות או לא נפטרים ממנה ע"י העלאת החום הכללי וכך את יכולת "הכלת הלחות באויר"

Borisyo

Member
מזגן הנו המוצר היחיד שמקל על בעית עיבוי לחות בבית בניגוד לכל שאר אמצעי החימום שדווקא מעלים את הלחות או לא נפטרים ממנה ע"י העלאת החום הכללי וכך את יכולת "הכלת הלחות באויר"
כשנכנסנו לדירה היווצרות של עובש הייתה תדירה יותר כי דיירים שהיו לפני היו מפעילים מזגנים בכל חדרים הרבה זמן. אנחנו הסתדרנו עם רדיאטורים ושמנו לב שמצב השתפר מבחינת הופעת עובש ויש פחות ממה שהיה.

רשר

Well-known member
מנהל
כשנכנסנו לדירה היווצרות של עובש הייתה תדירה יותר כי דיירים שהיו לפני היו מפעילים מזגנים בכל חדרים הרבה זמן. אנחנו הסתדרנו עם רדיאטורים ושמנו לב שמצב השתפר מבחינת הופעת עובש ויש פחות ממה שהיה.
על מציאות לא ניתן להתווכח, אבל הסיבות יכולות להיות רבות ולא בטוח שהגורם לעובש זה המזגן או שהרדיאטור גרם להעלמות העובש,
לדוגמה תקרת חדר אמבטיה שחור משנים הזנחה הולבנה ב 5 דקות ספרי נגד עובש והמצב נקי כבר 4 שנים ללא כל שינוי בסיבה לעובש (לחות וחוסר אורור),

Borisyo

Member
@רשר בסרטון הזה בן אדם בודק התנהגות של שקע מגן בירידת מתח ומגלה שהוא מרטט. זה יכול לגרום ליותר נזק מאשר למנוע אותו:

רשר

Well-known member
מנהל
@רשר בסרטון הזה בן אדם בודק התנהגות של שקע מגן בירידת מתח ומגלה שהוא מרטט. זה יכול לגרום ליותר נזק מאשר למנוע אותו:
עכשיו אתה יודע איזה מוצר לא לקנות,
למרות זאת ירידות מתח ככלי מאוד נדירות,
כמו כן לא ברור איך הוא הוריד את המתח - יתכן והמתח הממוצע מוצג בספק אך מתח p-to-p נשאר גבוה וזה מה שהציוד רואה ומגיב עליו

למעלה