שקר לבן

נעימה 5

Active member
שקר לבן תלוי מתי,,רק במידה והוא מיטיב אם זה שמשקרים לו
למשל מכירים אדם שהוא מאד חולה ונוטה למות ומכירים בעובדה שהוא לא מסוגל לעמוד בידיעה
ובני משפחתו מחליטים לפי מה שהם מכירים אותו שיטב לו לא לספר את האמת,,בעצת הרופאים
הם לא אומרים לו את האמת,
זה אחת הדוגמאות לשקר לבן,

אבל באופן כללי שקר הוא שקר, בכל הצבעים,

dory039

Active member
אם זה הכרחי לצורך שימור ידידות. אם תאכל אצל חברים והאישה תכין אוכל איום ונורא ותשאל איך היה, לא תגיד שמדובר בזוועה גם אם זה האוכל המגעיל ביותר שאכלת מאז שנולדת. אני אהיה מנומס בצביעות, אגיד שזה מקורי ואשאל מאיפה המתכון. היו לי לא מעט מקרים כאלה.

Harrington

Well-known member
מנהל
לעתים הוא נחוץ. נדיר שאני משקר אבל אם אעשה זאת זה בדרך כלל יהיה במקרים האלה. תיאורטית זה שלילי, כמו כל שקר. מעשית זה יכול להיות חיובי, למשל כדי למנוע פגיעה ברגשות האחר ('מה אתה חושב מותק, השמלה הזאת משמינה אותי?').

נערך לאחרונה ב:

dory039

Active member
כן, זו גרסה אחרת למה שכתבתי אבל אתה צודק.

מלאכת מחשבת1

Well-known member
לעתים הוא נחוץ. נדיר שאני משקר אבל אם אעשה זאת זה בדרך כלל יהיה במקרים האלה. תיאורטית זה שלילי, כמו כל שקר. מעשית זה יכול להיות חיובי, למשל כדי למנוע פגיעה ברגשות האחר ('מה אתה חושב מותק, השמלה הזאת משמינה אותי?').
:ROFLMAO::LOL:

SupermanZW

Well-known member
חיובי או שלילי?
מתי זה נחוץ ומתי לא?
לא נחוץ בכלל, ואם אני לא רוצה להעליב ומנסים לאלץ אותי לומר דבר מה אני אומר "אני מעדיף שלא לענות" ואם מתעקשים יותר מדי אני אומר את האמת הכואבת אך אוסיף "את/ה חשוב/ה לי מכדי שאשקר אותך".

למעלה