שריון

mishi777

New member
שריון

שלום רב

אני רוצה להכין שריון טבעות לחבר שלי ליומולדת בחודש יולי

ואני לא יודעת איפה להתחיל......איזה חומר שיהיה מצד אחד עמיד ומצד שני שיהיה יחסית קל(מבחינת משקל)

איך לחתוך את הטבעות?

אפשר גם שריון אחר....זה לא חייב להיות שחזור של דמות או אם למישהו יש רעיון אחר לשריון עם בד או משהו זה יהיה מגניב :)
*אם אני לא במקום הנכון אני אשמח להכוונה :)

תודה רבה

saarshemer

New member
איך לגשת לשריון

קודם כל צריך לבחון את תאריך היעד שלך והאם תוכל/י לעמוד בו.
ראשית צריך לדעת ששריון טבעות היא עבודה קשה, חוזרת על עצמה וההתקדמות בה איטית על גבול הפסיכיות.
את הטבעות ניתן להזמין מאתרים ייעודיים כגון theringslord ודומיו
שם אפשר למצוא את הטבעות, הסליל שממנו מכינים את הטבעות ואת התייל שממנו מכינים את הסליל שממנו מכינים את הטבעות.

יש כל מניי קטרים (קוטר ברבים) של טבעות (של התיל עצמו ושל הטבעת) והחומרים יכולים לנוע מפלדה מגולוונת ואלומיניום דרך טיטניום לכסף וזהב.

כמובן שלא חייבים לקנות את הטבעות או שאר שלביי הביניים, אפשר ללכת לחנות כלי הבניה הקרובה ולכנות כמה מאות (כן ....מאות) מטרים של תיל בקוטר שיאפשר לך לעבוד עם הטבעת בקלות יחסית (תלויי בשימוש הסופי - שריון טבעות מקוטר תיל גבוה יהייה עמיד יותר לחרבות) ולקנות גם מוט עגול וחלק (אני משתמש במוטות של מוליכים לינארים שמצאתי בתוך מדפסות ישנות) שסביבו מלפפים את התיל ליצירת הסליל דרך הליפוף יכולה להשתנות לפי העדפה של האדם בין שימוש במברגה/מקדחה או כלי אחר שיכול לסובב את המוט וללפף סביבו את התיל ליצירת הסליל שממנו חותכים טבעת-טבעת בעזרת מספריי מתכת/קאטר/מסורית וכו'...

כשיש את הטבעות יש אלפי שיטות לשזירה של הטבעות לכדי "בד" תחשבו על זה כמעין סריגה במתכת

אם ההסבר שנתתי לא מוריד אותך מהרעיון אז כל הכבוד לך ואשמח לייעץ בכל שלב של השריון....

בקשר ל"שריון אחר", אני לדוגמא מעדיף להתרחק מזה ככל האפשר ולדבוק בשריונות מסול עטוף בויניל כשאני צריך מראה מתכתי.....אבל זה רק אני.
בהצלחה

mishi777

New member
דבר ראשון תודה תודה תודה

על תשובה ארוכה ומנומקת :)

דבר שני הדד ליין שלי זה 31 ליולי

דבר שלישי חבר שלי לא בקטע של לארפים אז אני בספק שהוא ילבש אותו להגנה.....זה רק ליופי או לבוא איתו לכנסים או משהו כזה(ומשחק תפקידים אם אתה מבין למה אני מתכוונת :p)...אני צריכה חומר כמה שיותר קל כי הבחור 2 מטר!!!!זה הרבה הרבה הרבה טבעות!!!

כמו כן אני מאמינה שלקנות תיל ולהכין לבד טבעות זה יותר זול לא?

דבר רביעי בלבלת אותי לחלוטין!!

דבר חמישי אני בהחלט מלאת מוטיבציה לעשות את זה...

saarshemer

New member
מספר הטבעות תלוי בכמה גורמים

הגורם המכריע הוא ההעדפה האסטתית שלך
טבעות קטנות יותר - יותר טבעות פר מטר רבוע
טבעות גדולות יותר - פחות טבעות פר מטר רבוע

מה שמשפיע גם על המשקל הוא החומר שממנו עשויות הטבעות, אלומיניום קל יותר מפלדה, מברזל ומנחושת

חשבתי שהייתי ברור, איפה בולבלת?

mishi777

New member
בתור התחלה

אני לא יודעת איזה גודל של טבעות...או איזה עובי של חוט תייל או שעדיף לקנות טבעות מוכנות?

או איך אפילו יראה השריון...של איזו תקופה זה?

mishi777

New member
הכנת הטבעות

מצאתי אתר מגניב שבו מסבירים איך להכין את השריון מא' עד ת' :)

עכשיו אני קניתי חוט מגולוון (מקווה שהוא טוב)לצערי אני לא יודעת את המידה שלו אבל אפשר לכופף אותו בקלות....אך ככל שמקטינים את הקוטר קשה יותר לכופף אותו.

עכשיו אני צריכה לבנות\להשיג את המתקן שעליו עושים את הסליל שממנו חותכים את הטבעות.....השאלה איזה עובי של מוט?איפה משיגים?ומה הדרך הטובה לבנות את המתקן?
איך לחבר את החלקים?

תודה :)

http://www.artofchainmail.com/patterns/windingandcutting.html

saarshemer

New member
כמו שאמרתי מקודם

אני אישית לקחתי מוט רנדומלי שנראה לי בגודל מתאים וליפפתי עליו את התיל בעזרת מקדחה והתופסן שלה
הדבר הטריקי יותר הוא להיסגר על איזה "סיבוב" של הטבעות נוח לך יותר לעבוד איתו (סיבוב המקדחה לימין או לשמאל) זה עושה פלאים בלהקל או לסבך את כל הפרוייקט
כל טבעת צריך לפתוח בכיוון שנוח לך ואם הסיבוב של הסליל הוא מראש לכיוון הנכון זה מקל מאוד
וגם חשוב להצמד לגודל אחד של טבעות. יש שזירות שמשלבות כמה גדלים ועוביים אבל זה לא למתחילים

saarshemer

New member
אני כבר המון זמן בתהליך של להכין אחד

פעם ב.....אני מוסיף שורה
פעם ביותר זמן אני מנסה שזירה שלא הכרתי עד עכשיו

אני יותר מתעניין בטכניקה ולא בתוצר הסופי

בנוסף, השריון קשקשים שהתחלתי לפני שנה פלוס לא התקדם בכל-כך

Winged Serpent

New member
אז בסוף זאת תהיה שמלת שרשראות?

או כותונת :ם

saarshemer

New member
למה לעזזל אתם שמים לי

את הרעיונות האלה בראש?

עכשיו אני אמות ולא אראה את זה בא ליידי ביצוע

יהייה כתוב על המצבה שלי
"פה נטמן שמר סער שלא ראה אוהל כותונת או שמלת קשקשים בימיו"

תקוללו

Serf SaN

New member
תחשוב.. אף חץ לא יוכל לעבור אותו!

תוכל לישון בזמן הלילה בבטחה... :)

Serf SaN

New member
הא? XD

אם הוא בשדה הקרב אז גם את לא תצליחי להציל אותו מחץ שנורה לעבר האוהל שלכם..

mishi777

New member
תודה על התשובה...

דבר שני מצאתי מוט(מוט משיכה של וילון)שהוא נראה לי בקוטר הנכון...

דבר שני שלא מובן לי הוא איך לחתוך את הטבעות בלי לשבור את כפות הידיים....אתמול ישבתי איזה 4 שעות וחתכתי סליל של עשרות טבעות עם קאטר וזה ממש מכאיב בידיים(בלי קשר לזה שזה לוקח הרבה זמן)

דבר שלישי אם אני עושה תבנית של 1:6 טבעות זה יהיה יותר כבד מ1:4?מה שבטוח 1:6 זה צפוף יותר נכון?כי מכניסים יותר טבעות לטבעת אחת?ומה יראה יותר יפה?

saarshemer

New member
שאלה טובה

מבחינה אסטתית אני מעדיף שזירה של 1:6 אבל הרבה יותר פשוט (ויותר חסכוני בטבעות) לעשות שזירה של 1:4 ....נראה צפוף יותר ...יש המון תמונות של יריעות של מתכת באינטרנט...תחליטי על פי ההעדפה שלך.

בנוגע למשקל...שריון קשקשים שלם מכיל X שורות של טבעות (תלויי בגודל הטבעת) וסוג השזירה(בין השתיים שמדוברות כרגע) לא יישנה את מספר השורות. מה שישתנה זה מספר הטבעות בכל שורה, במקרה הספציפי הזה משקל הכללי של השזירה של 1:6 תהייה כבדה ב33% מזו של 1:4

אני משתמש במספריים למתכת....כאלה עם מנוף כפול שכזה....קשה לי להסביר...רק שזה הרבה יותר קל לחתוך טבעות....מה גם שלפני המספריים השתמשתי בדרמל עם דיסק חיתוך מתכת

למעלה