שרשור דיוני סדרות #18

Lhuna3

Well-known member
יש משהו בזה - דאש ולילי ספוילר
אבל ככה יכולנו לקבל עוד פעילויות חביבות בחג המולד, להמתיק קצת את ההרגשה שלנו, לקבל מע' יחסים אפילו יותר מעמיקה ביניהם וללמוד יותר על דמויות המשנה. אולי להמנע מהסוף הנוראי שהרס לחלוטין את רגע המפגש, עד שהם מבינים שפגשו אחד את השני, זה לא פנים מול פנים אלא רגע עם עצמם ועוד כל אחד זונח לחלוטין את מה שלמד להכיר על השני רק בגלל מסיבה אחת
אני מסכימה שהמפגש היה מבאס ומאכזב קצת וזה חבל.

אני חלוק בדעתי.
מצד אחד אני לחלוטין מסכים עם עדי|נחש| שטוב שזה לא נמרח.
מצד שני אני כן הייתי שמח להתעמק קצת יותר בדמויות המשנה.

אבל אני חושב שדווקא הסוף הוא די טוב כמו שהוא.
רק אומרת שזה מבוסס על ספר, שלמרות שהתכוונתי לא קראתי בסוף מלבד הפרק הראשון
אז אני חושבת/מקווה שהם פשוט הלכו לפי הספר ולא לקחו חרות אומנותית כדי ליצר סדרה ארוכה יותר

nerdkey treky

Active member
אז אני חושבת/מקווה שהם פשוט הלכו לפי הספר ולא לקחו חרות אומנותית כדי ליצר סדרה ארוכה יותר
לא ידעתי את זה, מסביר למה העונה הפכה לקצרה. מעניין מה חופש יצירתי היה עושה לסדרה.

טוני החתול

Well-known member
מנהל
סליחה???????
אני לא יודע על מה את מדברת...
אני קראתי איזה מאמר על איזה הבדלים כן יש בין הספר והסדרה והבנתי שלא יותר מידי באמת

מילי08

Well-known member
המשכתי עם לוחם עונה 2 ועם רגעים מתים עונה 2.

רגעים מתים - יש לי יחסי אהבה שנאה איתה במידה מסוימת.
היו שם רגעים מאוד משעשעים ומאוד אנושיים ואז אני נהנית ממנה, אבל הדמויות הראשיות תמיד מפסידות איכשהו וזה מתסכל ויוצר קושי להזדהות איתם. הציפייה (שלי) היא שגם לוזרים יצליחו מידי פעם ויקבלו הכרה אבל כאן זה לא קורה. בגלל זה אף פעם לא התחברתי לסדרות כמו קמאבק של ליסה קודרו.

לוחם - הם מנסים לגעת בהרבה נושאים חשובים כמו יחסי מהגרים, אבטלה ומקומן של נשים אבל כל הנושאים האלה הם ברקע ובסופו של דבר זו סדרת מכות עם סצינות של קרבות מרהיבים ואלימות אכזרית ואפילו ברברית לפעמים.
אה-סאהם מעורר פחות הזדהות בעונה הזאת כי כרגע הוא מונע מנקמה ואגואיזם ונראה שהוא לאט לאט הופך ל"רע".
לי-יונג לעומת זאת הופך להיות ממתק. נדמה לי שבעונה הראשונה הוא הוצג בצורה יותר שטחית אבל בעונה הזאת הוא יותר עגול. מעריץ את מאי לינג, לוחם מעולה (וסקסי!) ומנסה לשמור על אינטרסים בלי לאבד אנושיות, ככל האפשר.
הדמויות הנשיות הראשיות בסדרה מצוינות. נשים חזקות, לא מתפשרות ולא זקוקות לגבר לתמיכה. רק מצחיק אותי לראות את התלבושות הדראגיות המופרכות של מאי לינג ואה-טוי, בעיקר אה-טוי.
הדמות הנשית הגרועה היא זו של סופי מרסר, אחותה של גברת בלייק. נראה לי שהשחקנית עצמה לא מתאימה. שאר השחקניות מצליחות לאפיין נשים בנות המאה ה- 19, באופי המאופק אבל הסוער שלהן. סופי לא מעבירה את זה. היא מתלבשת כמו במאה ה- 19 וזהו. אני יודעת שהדמות אמורה להיות צעירה פוחזת ומגניבה, אבל היא לא עובדת לי ולא משדרת אמינות לתקופה.

דיברגנט חדש

Well-known member
לוחם - הם מנסים לגעת בהרבה נושאים חשובים כמו יחסי מהגרים, אבטלה ומקומן של נשים אבל כל הנושאים האלה הם ברקע ובסופו של דבר זו סדרת מכות עם סצינות של קרבות מרהיבים ואלימות אכזרית ואפילו ברברית לפעמים.
אה-סאהם מעורר פחות הזדהות בעונה הזאת כי כרגע הוא מונע מנקמה ואגואיזם ונראה שהוא לאט לאט הופך ל"רע".
לי-יונג לעומת זאת הופך להיות ממתק. נדמה לי שבעונה הראשונה הוא הוצג בצורה יותר שטחית אבל בעונה הזאת הוא יותר עגול. מעריץ את מאי לינג, לוחם מעולה (וסקסי!) ומנסה לשמור על אינטרסים בלי לאבד אנושיות, ככל האפשר.
הדמויות הנשיות הראשיות בסדרה מצוינות. נשים חזקות, לא מתפשרות ולא זקוקות לגבר לתמיכה. רק מצחיק אותי לראות את התלבושות הדראגיות המופרכות של מאי לינג ואה-טוי, בעיקר אה-טוי.
הדמות הנשית הגרועה היא זו של סופי מרסר, אחותה של גברת בלייק. נראה לי שהשחקנית עצמה לא מתאימה. שאר השחקניות מצליחות לאפיין נשים בנות המאה ה- 19, באופי המאופק אבל הסוער שלהן. סופי לא מעבירה את זה. היא מתלבשת כמו במאה ה- 19 וזהו. אני יודעת שהדמות אמורה להיות צעירה פוחזת ומגניבה, אבל היא לא עובדת לי ולא משדרת אמינות לתקופה.
גם לדעתי, זה בגלל נקמה חסרת תכלית, אה-סאהם היה צריך להתאחד עם מאי לינג, לטעמי כבר היה צריך לעשות את זה בסוף העונה הראשונה במקום להילחם בלי-יונג ולנקום בזקן שהשליך אותו לכלבים במקום באחותו.
בכלל, כל הסידרה הזאת מושתתת על נקמות, כמו הרצח של המיליארדר ועוד ...
אני סיימתי לראות את פרק 6 ונשארו לי עוד 2 פרקים להגיע אליכם.

כמה פרקים יש בעונה הזאת?

מילי08

Well-known member
כמה פרקים יש בעונה הזאת?
לפי IMDB יש 10 פרקים. אבל השניים האחרונים לא עלו עדיין. גם בסלקום טיוי יש עד פרק 8 כרגע.
ומה זה אליכם...? נראה לי ששנינו היחידים שצופים כאן :-P:

אה-סאהם היה צריך להתאחד עם מאי לינג, לטעמי כבר היה צריך לעשות את זה בסוף העונה הראשונה במקום להילחם בלי-יונג ולנקום בזקן שהשליך אותו לכלבים במקום באחותו.
יש דווקא משהו מעניין במאבק בין שני האחים. כלומר, אני לא בטוחה שהייתי רוצה שהם יתאחדו למרות שזה מתבקש. אבל כן מבאס אותי שאה-סאהם ממש משתנה לרעה.
אני חושבת שהכותבים משתדלים להציג מצבים על הרצף האפור, ולא כטוב או רע דיכוטומי והמצב הזה של שני האחים שנלחמים עוזר להמחיש את הרצף האפור. אם הם היו מתאחדים אז היה מאוד ברור שהסדרה תתבסס על מאבק בין שני הטונגים (שכחתי את השמות), והטונג של האחים יוצג כטוב לעומת הטונג השני שיוצג כרע.
אני גם חושבת שהקשר המשפחתי ביניהם תמיד יעמוד כנגד הרצון שלהם שלהם לפגוע אחד בשני. כלומר כשיגיע רגע שמישהו צריך להרוג את האחר, זה לא יהיה להם פשוט כמו שהם חושבים

דיברגנט חדש

Well-known member
לפי IMDB יש 10 פרקים. אבל השניים האחרונים לא עלו עדיין. גם בסלקום טיוי יש עד פרק 8 כרגע.
ומה זה אליכם...? נראה לי ששנינו היחידים שצופים כאן :-P:

יש דווקא משהו מעניין במאבק בין שני האחים. כלומר, אני לא בטוחה שהייתי רוצה שהם יתאחדו למרות שזה מתבקש. אבל כן מבאס אותי שאה-סאהם ממש משתנה לרעה.
אני חושבת שהכותבים משתדלים להציג מצבים על הרצף האפור, ולא כטוב או רע דיכוטומי והמצב הזה של שני האחים שנלחמים עוזר להמחיש את הרצף האפור. אם הם היו מתאחדים אז היה מאוד ברור שהסדרה תתבסס על מאבק בין שני הטונגים (שכחתי את השמות), והטונג של האחים יוצג כטוב לעומת הטונג השני שיוצג כרע.
אני גם חושבת שהקשר המשפחתי ביניהם תמיד יעמוד כנגד הרצון שלהם שלהם לפגוע אחד בשני. כלומר כשיגיע רגע שמישהו צריך להרוג את האחר, זה לא יהיה להם פשוט כמו שהם חושבים
ברור שאם היו מתאחדים לא הייתה עוד עונה, גם לא הנוכחית, אם היו מתאחדים בסוף העונה הקודמת.
בפרק 6 (האחרון שראיתי עד כה) אה-סאהם אמר למאי לינג במפורש, שבכוונתו רק למוטט לה את העסק ולא להרוג אותה.
היא, דווקא, באה להתנצל ולהתפייס, אך זאת לא חוכמה, כי היא נתנה הוראה להרוג אותו :)

מילי08

Well-known member
בפרק 6 (האחרון שראיתי עד כה) אה-סאהם אמר למאי לינג במפורש, שבכוונתו רק למוטט לה את העסק ולא להרוג אותה.
היא, דווקא, באה להתנצל ולהתפייס, אך זאת לא חוכמה, כי היא נתנה הוראה להרוג אותו
חכה להמשך :-):

דיברגנט חדש

Well-known member
ראיתי עוד פרק וחצי עד שהפריעו לי ואראה את ההמשך יותר מאוחר, דווקא, נהניתי לראות את ראש העיר נרצח בידי המשרת לאחר שניסה לרצוח את אישתו ושג'ון הצעיר עשה מהפכה בטונג והדיח את אביו :)
ראיתי את ההמשך וגם את פרק 9, היה ממש תוהו ובוהו, צ'אן הלשין למאי לינג על ג'ייקוב, היא העבירה לראש העיר החדש והוא העביר למשטרה ולהמון הזועם. צ'אן שיטה בג'ייקוב, לקח את כספו, נתן לו את מילתו ובכל זאת הערים עליו וגרם שיוסגר למשטרה. בדרך לתחנת המשטרה, ההמון הזועם הגיע, עשה לינץ' בשוטרים ששמרו על ג'ייקוב ותלו אותו. לאחר מכן, המשיכו לצ'יינה טאון ושם היה שישו ושימחו. מאי לינג ברכה לבית הזונות והתחברה עם אויבתה ותפרה לה את הפצע. בסוף המשטרה הביאו תיגבור ופיזרו את כולם עד הפעם הבאה שיהיה בפרק סיום העונה עם דו קרב בין המנהיג האירי לאה-סאהם :)

למעלה