שרשור טיפים לחורף

bflygirl

New member
החורף שכה התגעגענו אליו - הגיע

והשפעת "מתגרה" בנו, "מאיימת" עלינו ואפילו השפיעה על חלקינו
אז מה דעתכם לפנק את עצמכם
באמבטיית שמנים חמה ומפנקת?
שמן לבנדר וקורנית בהחלט יפנקו וגם "יגנו" עליכם מפני השפעת.... נוחו, הירגעו, תהנו מכל רגע...
ואם הילדים/אחים מציקים ולא נותנים מנוחה או שאין ברשותכם אמבטיה כדי לרסס את חדר המיטות בקורנית ולבנדר או להשתמש בכל שיטה אחרת שתפזר את הריחות.... אם ברשותכם מפזר אדים והשפעה כבר נטפלה אליכם ניתן להוסיף מעט שמן אתרי של אקליפטוס או מנטה למפזר האדים ( אם אתם אסמטים, היזהרו מאוד בפעם הראשונה שאתם עושים זאת ובדקו את תגובתיכם לשמן) שתו המון!!! והתענגו עם תה דבש ולימון.... ואיכלו המון מזונות עם ויטמיןC והרבה בריאות וחיבוקי אוהב

שרשור טיפים לחורף ../images/Emo24.gif

אתם מוזמנים לשרשר טיפים מועילים לחורף. תערובת שמנים מועילה להגנה על השפתיים,למניעת סדקים ,ויובש. להכין בקבוק זכוכית כהה.בגודל 30c.c.לתוך הבקבוק לשים 2-טיפות של שמן אתרי פלמה-רוזה palmaros- ו-2 טיפות שמן אתרי גרניום-geranium ו-3 טיפות שמן אתרי רוז rose לערבב היטב את השמנים האתריים שבבקבוק,ולהוסיף לתוכן הבקבוק , c.c.30שמן בסיס-שמן צמחי את שמן השקדים המתוקים,לנער היטב ,ויש לנו תערובת שמנים מוכנה.

Sonata Of Tears

New member
אני חושב שיש משהו פגום בחלק הזה

בתקופת ימיי הבניים ההרבליסטים היו כותבים את הספרים שלהם בלטינית כדי שהעם הפשוט לא ישתמש בהם בטיפשותם ויעשה דברים שיפגעו בו,ואז קם אחד ותרגם את הספר כדי שגם הרוכל הכי פשוט יוכל בשולי הדרך למצוא תרופת למזורו. בעצם הדרך של השמנים האלו היא דרך נורא נורא "מסחרית" כי שמן טוב עולה בערך 30 שקל ואת כאן מסבירה משהו על שלושה שמנים שזה בסיביבות 90+\- וזה בידיוק מה שכל עניין הצמחי מרפא נוגד,האלטרנתיבה פה פגומה במחיר של 3 שמנים אני יכול לקנות לי בערך 13 צמחים שונים מיובשים ושלא לדבר על ללכת לטיול בפארק או באיזה יער וללקט לבד

ברצוני להבהיר כמה דברים.../images/Emo24.gif

לא היה בכוונתי מסר כל שהוא לשלוח אנשים שייקנו שמנים,אלא,מטרתי הייתה לתת טיפ טבעי,לכל אלו הסובלים בחורף משפתיים סדוקות ויבשות להעביר ידע לגבי השימוש בשמנים,לכל אלה שמחוברים לשמנים האתריים,מבלי לפגוע חלילה בייחודם של צמחי-המרפא ,הרי מהם מופקים השמנים האתריים. אתה מוזמן בשמחה לתת טיפים לחורף . חיבוק אוהב אביבה

bflygirl

New member
ומה איתך? לא משתף אותנו באיזה טיפ?

טיפ טיפון.... יאללה קדימה... רבותא! רבותא!

bflygirl

New member
תרופות סבתא מפורום תקוות גדולות

שיעול - מי שסובל משיעול כרוני טורדני שמופיע במיוחד בעונת החורף מוזמן לנסות את תרופת הסבתא הבאה על מחבת גדולה ואש בינונית קלו כרבע קילו גרעיני פשתן במשך דקה או שתיים (ניתן להשיגם בחנויות טבע או בחנויות תבלינים משובחות ) לאחר הקלייה יש לטחון את הגרעינים וליטול מהם כל יום כשתי כפיות. מי שרוצה יכול לערבב בתערובת שהתקבלה מעט סוכר. שתי כפיות כאלה ביום ואתם מסודרים. ליחה - לסובלים מליחה צמיגית : חופן של שרשי זנגוויל , מקל קינמון וגרגירי ציפורן מורתחים ואח"כ מסוננים כתה בריאות מרוכז ייבשו לכם את הליחה. הזנגוויל ידוע גם בתכונות החיטוי שלו והוא מומלץ ע"י הומאופטים רבים. עצירות - מי שסובל מהתופעה מכיר את תחושת הכבידות הבלתי נסבלת וכאבי הראש בעקבותיה. פתרון פשוט : כוס מיץ של שזיפים מיובשים ( ניתן לקנות בכל מרכל ) יפתרו אתכם מהצרה. שלשול - במקרה ההפוך נסו ליטול כפית של תה גולמי, פתרון פשוט ויעיל למי שסובל מהמטרד. כשהבטן כואבת - הרתיחו כף של גרעיני שומר סננו היטב הוסיפו ממתיק ותתראו איך תשתפר הרגשתכם. נזלת מימית - יש פתרון . טיפות אף טבעוניות המורכבות ממים ומלח ייבשו את הראוי לייבוש. מה שיפה לתינוקות יפה גם לנו. ניתן לרכוש בכל בית מרקחת. תולעים בבטן – תופעה מעצבנת שילדים סובלים ממנה אבל גם מבוגרים. מעט שום כתוש מעורבב בגרעיני דלעת מקולפים יפתרו אתכם מהמטרד. שיער יבש – יאהב שמן זית או קוקוס. עסו את ראשכם באחד מהנוזלים הללו עטפו אותו היטב והשארו עם זה מספר שעות. השיער המרדני ביותר יתייצב יהיה רך למראה ולמגע. כאב ראש – אכן בעיה לא קטנה . בפעם הבאה שאתם סובלים מראש כואב נסו לערבב גרגירי כוסברה עם שום כתוש ואגוזי אילסר (בונדו ) הרתיחו , סננו ושתו . זה עובד באחריות. נדודי שינה – מנסים להירדם ולא מצליחים ? שתי טבליות ביום של מגנזים פלוס ויטמין בי עשויים לפתור לכם את הבעיה. נסו זאת לפני שאתם פונים לרפואה הקונבנציונאלית. ו....שנהיה רק בריאים !

ebony

New member
דלקות עניים..

הרגע שמעתי את זה מסבתא שלי..... תה עם עליי כותרת של ורדים אדומים.... לתת לתה להתקרר קצת ולעשות קומפרסים על העיניים.... עובד מאוד טוב במיקרים של דלקות ושעורה......

0 אור 0

New member
קומפרסים לדלקת עיניים אפשר גם

עם תה רגיל וגם עם תה קמומיל. (וגם לשעורה אם היא לא חזקה מדי)

ToryMaster

New member
קמומיל

כילדה אימא תמיד הייתה שמה לי תיונים של תה קמומיל על העיניים, אפילו זה היה עוזר. השאלה שלי, האם גם עם עדשות אפשר לשים את זה או שזה עלול לפגוע בהן?

ebony

New member
לדעתי עדיף להוריד את העדשות

לפני הטיפול.... או שהעדשות יפגעו או שזה בכלל לא יחדור לעיניים פשוט עדיף בלי......

0 אור 0

New member
נכון וגם

כשיש דלקת בכלל כדאי לא להיות עם עדשות - עלול לגרום לסיבוך.

ToryMaster

New member
הכי מחמם בעולם

נתחיל מאמבטיה שלתוכה מוסיפים עלי לוונדר או קמומיל (אני משתמשת בלוונדר אישית, אבל גם קמומיל זה מדהים), פשוט ממוללים קצת את העלים וזורקים לתוך האמבטיה, מחמם מאוד וומרגיע, התחושה נשארת איתי לאורך כל היום.

שפעת=מנוחה

מרוב כל התה והצמחים אתם שוכחים שמה שהשפעת באה להגיד זה "עכשיו - מנוחה!". וזה נראה לי הכי הכי חשוב בלחץ החיים הנוכחי. אם אתם דוחים את המנוחה ביום אתם חולים אח"כ עוד יום-יומיים. אז כדאי לעשות חשבון פשוט ואיך שזה מתחיל לקחת יום חופש. הרבה בריאות עירית פרידמן-הומאופתית קלאסית

RainBird

New member
תה מרווה וסיפור הייתה מגיפה לכול המשפחה שלי. שפעת + חום + שילשולים של תקופות המעבר בין קיץ חורף, כשמערכת החיסון די פגיעה. כולם סבלו ממחלה חמישה ימים תוך שבוע. ישר כשהרגשתי חלש שתיתי חליטה של מרווה מהגינה, 3 כוסות. במרווח של כמה שעות כמובן. בלילה הזעתי, ולמחרת החלמתי לחלוטין. זהו. כמו שנאמר בימי הביניים "למה למות ממחלה כשבגינה מרווה גדלה?"

Efeary

New member
בדרך כלל כשיש לי שפעת

אני חולטת משהו כמו שני עלים ארוכים של לימונית, עלה וחצי של לואיזה, מעט רוזמרין, קומץ אזוב ושלושה עלי מרווה- ממתיקה בדבש. הטעם לא מפיל, נכון, אבל זה מעולה נגד שיעול, כאבי ראש, שפעת בכלליות, כאבי בטן, גרון וכל הסממנים של מחלות מעבר בין עונות וחורף.

0 אור 0

New member
טיפ למצוננים

כדי למנוע עור אדום וכואב ולפעמים מתקלף ליד האף - מורחים שמן חוחובה מספר פעמים ביום.

ebony

New member
שפעת.....

טוב דבר ראשון שמן עץ התה במבער בסביבת החולה מאוד עוזרת להריגת החיידקים שמסביב... לכאבים מהמחלה אפשר לקחת קצת נע נע או קמומיל רומן לשים בכוס מים חמים ולכסות לתת לזה להתקרר ולעשות קומפרסים על האיזור הכואב.. אפשרות שנייה היא לקחת שמנים אתרים של קמומיל רומן ומנטה לערבב 10 טיפות עם שמן שקדים או אפילו שמן זית או כל שמן מכבישה קרה ולמרוח על האיזור ... עוזר במיוחד לכאבי ראש..... לקחת עליי אקליפטוס או שמן אתרי ולשים באמבטיה חמימה פותח סינוסים סטומים או אפילו לקחת קערה עם מים חמים לטפטף קצת שמן אתרי של אקליפטוס לשים מגבת ולשאוף את האדים ( אינהלציה). לתינוקות וילדים קטנים מומלץ: אקליפטוס ראדיאטהradiata שהוא מאוד עדין ולמבוגרים אפשר להשתמש באקליפטוס הרגיל גלובולוס. לא לפני שניה כי אקליפטוס ממריץ... להורדת חום: מנסיון- לשפשף את הגפיים במים קרים אבל חייבים לעקוב אחרי הטמפ' עם מדחום כדי לראות שהוא לא יורד מתחת לממוצע... אפשר גם לנסות אמבטיית מים פושרים עם כמה טיפות של שמן עץ התה עם לבנדר. אם החום מגיע ל39 או יותר אני ממליצה על אקמול למרות שאני נגד תרופות בד"כ כי 39 זה כבר מצב מסוכן במיוחד אצל ילדים.... מרק חם עוזר להכל תה מחליטות שונות גם מאוד עוזר.... לפעמים מחלה היא תוצאה של בעיה אנרגטית בהילה... אפשר לנסות דמיון מודרך לדמיין את ההילה שלנו מסביבנו כבועה של מים נקיים כשמרגישים לא טוב מדמיינים את הבועה עם מים עכורים ומפוצצים אותה ועושים חדשה זה גם עוזר..... אפשרות אחרונה היא פשוט להכנס מתחת לפוך ולחכות שזה יעבור אבוני

למעלה