שרשור סוף שבוע
צילום אוכל - איך לעשות את זה נכון?

MisterCupcake

New member
שרשור סוף שבוע
צילום אוכל - איך לעשות את זה נכון?

אז זה לא סוד שאנחנו אוכלים עם העיניים

לא משנה איזה מנה אנחנו נכhi - בין אם קאפקייקס (יאמי!
) או עוגה בחושה, או אפילו מנה מולקולרית מושקעת - אנחנו קודם כל נסתכל על איך היא נראית.
מספיק להכנס לאינסטגרם ולראות את א-ל-פ-י התגיות (HashTags) שמדברות עם אוכל כדי להבין את המשמעות של צילום אוכל, ביתי או מקצועי

בעולם הדיגיטלי שאנחנו חיים בו, אנחנו אוהבים לצלם את האוכל שלנו בכל הזדמנות, לפעמים"להעביר" את התמונות שלנו עריכה דיגיטלית כזו או אחרת, פילטרים של אינסטגרם, או משחקי תאורה עם אמצעים מקצועיים, ולהפוך אותו למושך וסקסי יותר בשביל שעוד אנשים ירצו לאכול אותו

אותי מעניין לשמוע - איך אתם מצלמים את האוכל שלכם?

האם אתם משתמשים בסמארטפון כדי לצלם את האוכל, או שיש לכם מצלמה מקצועית?

האם אתם אנשי פוטושופ, או שאתם אנשי NoFilter?

איזה טיפים לצילום אוכל בא לכם לחלוק איתנו?

wranger

New member
לצלם רק באור יום, לעולם לא עם פלאש

לדעתי זה הטיפ הכי חשוב לצילום אוכל.
אישית, אני לא מחשיב את עצמי למומחה גדול - הסמארטפון שלי בדרך כלל יותר זמין מהמצלמה ואני לא ממש יודע לערוך תמונה אחרי הצילום, אבל ברגע שהבנתי שאור טבעי הוא המחמיא ביותר לאוכל, זה אוטומטית שדרג לי את התמונות.

MisterCupcake

New member
אני חייב להגיד שאני גם מתחבר לזה

אני מצלם בד"כ בטלפון ועורך עם Snapseed

wranger

New member
Snapseed? באמת?

גם אני משתמש בה, אבל זה כדי להעלות תמונות לאינסטגרם.
חותך לריבוע, לפעמים מבהיר קצת...
איכשהו, מעולם לא חשבתי עליה ככזו שמתאימה לעריכת תמונות של אוכל. בהקשר הזה אני משום מה חושב על תוכנות "כבדות" יותר, מסובכות יותר, על מחשב ולא בסמארטפון. אבל תשמע, אם אתה אומר... ננסה.

MisterCupcake

New member
זה עוזר

במיוחד לאנשים חסרי-חוש-עריכה כמוני
אני משתמש בזה בעיקר כדי להבהיר אזורים חשוכים בתמונות שאני מצלם כי התאורה אצלי בדירה נוראית

wranger

New member
לשים לב לרקע

יש הרבה שמצלמים את האוכל הכי יפה שלהם בצורה נהדרת, אבל מאחוריו, ברקע, מציצה פתאום איזו מחבת מטונפת או כבלי חשמל שמכערים את התמונה הסופית.
לכן אני ממליץ להקפיד לא רק על עיצוב יפה של האובייקט המרכזי אלא גם לשים לב למה שיש מאחוריו ובסביבתו - הכי פשוט זה לצלם כמה תמונות "ניסיון" ולבחון את התוצאה על המסך, כאשר תשומת הלב מתמקדת דווקא בפרטים שמסביב לאובייקט המרכזי.

wranger

New member
לצלם המון תמונות כדי לבחור את האחת

תמונה אחת לא מספיקה. גם אם נראה שהיא מוצלחת מאוד, כדאי לצלם עוד המון תמונות - חלק מזויות דומות, לפעמים מאותה זוית ממש בשינוי של פרט אחד בלבד ולפעמים לשנות לגמרי את הקומפוזיציה של הצילום: לסובב את הצלחת, להזיז את הכפית מצד אחד לצד שני, ואם בקאפקייקס עסקינן - אז סביר להניח שבחרנו את הקאפקייק הכי יפה לצילום שלנו, אבל אפשר גם לנסות לצלם אחד פחות מוצלח.
בסוף יושבים מול כמה עשרות התמונות שצילמנו ומתחילים לסנן ולסנן ולסנן, עד שנשארים עם התמונה הכי טובה (ויכול להיות שהיא תהיה הראשונה שצילמנו ואז נרגיש שעמלנו לשווא, אבל יותר סביר להניח שהיא תהיה אחת מה-30 או ה-70 האחרות, ואז נשמח שהשקענו עוד כמה דקות).

MisterCupcake

New member
וכמה סרטוני יוטיוב שאני אוהב לצפות בהם

טכניקה, מיקום וזוית המצלמה, אביזרים, סיפור ועוד
https://www.youtube.com/watch?v=BEo2c6mCupw
(4 דקות, 44 שניות)

איך לצלם בצורה טובה עם אור טבעי
https://www.youtube.com/watch?v=KIUT1jOrlwQ
(7 דקות, 50 שניות)

פוטושופ: איך להשתמש נכון ב-Layers ובאפקטים
https://www.youtube.com/watch?v=2yhvKCXKm
(18 דקות, שווה כל שניה )