** שרשור צהריים היום ה45 בבית הצינזור הגדול - עדכונים**

מצב
הנושא נעול.

nicknick

Well-known member
הוא כבר לא יוצא מה לצנזר קודם, כל כך הרבה שיחות ואפשרויות. מהמטבח לסלון לחצר
חגיגה.

פלוידיאנית

Well-known member
הוא כבר לא יוצא מה לצנזר קודם, כל כך הרבה שיחות ואפשרויות. מהמטבח לסלון לחצר
חגיגה.

הסיבה שאני אומרת מצחיק אותי שעכשיו מסתבר שהיא דיברה עם הסבתא שלה וזה מחזיר לשאלה
של אתמול איך עד כה היא לא שאלה ולא התעניינה מה עבר עליהם בשואה.

Aye123

Well-known member
נראה לכם שאחרי המשימה הזאת הדיירים סוף סוף קלטו את מי ההפקה מקדמת ושהם רק ניצבים עבור רועי עוז?
חייבת לציין שאיבדתי כל עניין בעונה הזאת
לא צפיתי בתוכנית אתמול ולא בלייב היום
קוראת מדי פעם את התגובות פה
ונראה שלא הפסדתי כלום להפך. מרגע לרגע זה רק יותר גרוע..

valkyrie2021

Well-known member
נראה לכם שאחרי המשימה הזאת הדיירים סוף סוף קלטו את מי ההפקה מקדמת ושהם רק ניצבים עבור רועי עוז?
חייבת לציין שאיבדתי כל עניין בעונה הזאת
לא צפיתי בתוכנית אתמול ולא בלייב היום
קוראת מדי פעם את התגובות פה
ונראה שמרגע לרגע זה רק יותר גרוע..
הם לא רואים את הדברים מאותה נקודת מבט שלנו.

svtar25

Well-known member
הם לא רואים את הדברים מאותה נקודת מבט שלנו.
גל רואה מנקודת מבט שלנו! עד עכשיו היא חשבה שיהודה מקדם את עצמו , אולי עכשיו תבין מה הסיפור. אולי בגלל זה לא אוהבת אותו, כי הוא אהוב ההפקה

nicknick

Well-known member
מעניין מה ימית חושבת על הטיול בנים שהם מתכננים בלעדיה

ניצנץ63

Well-known member
בכל מדינה יש דוברי ספרדית גם בישראל
עדיין זה משפט מצחיק
יש המון יהודים צאצאי גירוש ספרד שהגיעו למדינות הבלקן והאיזור (יוון, טורקיה, איטליה וכו') והם דוברי ספניוליט / לדינו, שזה ניב יהודי של ספרדית. אין קשר לזה שבכל מדינה יש דוברי ספרדית. היא מדברת על אוכלוסיה יהודית שהיגרה ליוון ממדינות ספרד / פורטוגל ואפילו אשכנז בגירוש ספרד והשפה השגורה שלהם היתה ספניוליט בכדי שהגויים לא יבינו אותם (כמו במקרים של שפות אחרות ששונו על ידי הקהילה היהודית).

יונתנסקי

Well-known member
יש המון יהודים צאצאי גירוש ספרד שהגיעו למדינות הבלקן והאיזור (יוון, טורקיה, איטליה וכו') והם דוברי ספניוליט / לדינו, שזה ניב יהודי של ספרדית. אין קשר לזה שבכל מדינה יש דוברי ספרדית. היא מדברת על אוכלוסיה יהודית שהיגרה ליוון ממדינות ספרד / פורטוגל ואפילו אשכנז בגירוש ספרד והשפה השגורה שלהם היתה ספניוליט בכדי שהגויים לא יבינו אותם (כמו במקרים של שפות אחרות ששונו על ידי הקהילה היהודית).
אמת... הלאדינו היא האידיש של יוצאי גלות ספרד ופורטוגל.. ;)
אני מניחה שכמו שיש אידיש בדיאלקטים שונים (ליוצאי פולין ורוסיה אין אותה אידיש) כך יש סיכוי, שגם בלדינו יש דיאלקטים שונים.

Goneril 4444

Well-known member
לגבי מה שנכתב פה על ימית
ראשית אני לא סובלת אותה איומה לטעמי אבל ההשערה שלי שכאימא לילדים קטנים מאוד בית האח הוא נופש דה לוקס
אני בטוחה שהיא מתגעגעת לילדיה ועדיין שינה רציפה ובטלה כזאת הם לא משהו שיחזור בשנים הקרובות

מצב
הנושא נעול.
למעלה