שתייה ונהיגה

yuanon

New member
שתייה ונהיגה

שלום לכולם וחג שמח! רציתי לדעת: ישנה בחוק הגבלה מסויימת לכמות אלכוהול בדם שמותר שתימצא אצל נהג. X לכל יחידת אוויר נשוף. אבל מה לעשות, לכולם הכמות הזו לא אומרת דבר, ולא בהקשר החוק דווקא, אלא ברצון לדעת שאתה נוהג בבטחה ללא השפעת אלכוהול. אם כך, רציתי לדעת, כיצד ניתן למדוד את הכמות האפשרית לנהיגה, וכמה זמן לחכות אחריה? לדוגמה - כמה זמן צריך לחכות לפני שנוהגים אחרי שתיית שליש כוס בירה? כמה זמן צריך לחכות לפני שנוהגים אחרי לקיחת "שוט" (כ-40% אלכוהול)? תודה ונהיגה בטוחה לכולם!

DoubleD

New member
אם אתה שואל...

אז תשתה קוקה קולה, אם יש לך רצון לדעת שאתה נוהג בבטחה ללא השפעת אלכוהול, אל תשתה אלכוהול. קוקה קולה אולי יזיק לך לשיניים אבל לא יגרום לך לאבד שליטה על הרכב לתוך צומת ולהתנגש ברכב בו נוהגת לתומה בחורה נחמדה בת 19 וחצי שבדיוק חזרה מאוהבת מפגישה ראשונה. תחשוב על זה.

yuanon

New member
אני יודע

בכלל, אני לא אדם ששותה. גם לא קצת. אלא מה, יש את האירועים החריגים, יוצאי הדופן, וזו הסיבה ששאלתי עליה - חגיגת יום ההולדת הקרובה שלי. בשביל זה רציתי לדעת תשובה ודאית, ל"כמה זמן צריך לחכות עד שההשפעה תעבור". תודה.

be_roo

New member
ואם הוא שתה כוס בירה בצהריים אסור לו לנהוג

במשך שבוע?

DoubleD

New member
שים ../images/Emo23.gif לשאלה שלו

הוא לא רצה לדעת מתי מותר או מתי זה חוקי אלא מתי הוא עצמו יודע שהוא אינו תחת השפעת אלכוהול ואם כל הכבוד, הרי מן הסתם שנתון זה משתנה מאדם לאדם - ואם הוא בעצמו אינו יודע אזי עדיף שלא ישתה. "הכמות האפשרית לנהיגה" נהג מנוסה וחכם יודע את מגבלותיו ומגבלות רכבו. מה שנקרא- שאלת קידבק. אם הוא היה שואל על משך זמן של פירוק האלכוהול בגוף אין לי בעיה לענות לו, אני גם ברמנית, אבל עצם שאלתו היא ההוכחה הכתובה לחוסר מודעות מוחלט לסביבתו ולעצמו, ולעוד הרבה כמותו לצערי. סעו בחוכמה.

be_roo

New member
בממוצע, פירוק מנת אלכוהול אורך כ-45 דקות

מנת אלכוהול מתורגמת לפחית בירה או משקה חריף אחד. היות ומדובר בזמן פירוק ממוצע והוא משתנה מאדם לאדם, וגם למשקאות שונים יש אחוז אלכוהול משתנה, כדי להיות בטוח יש לקחת מקדם בטחון טוב. לצערי, כדי לדעת באופן מדעי האם מותר לך לנהוג או לא צריך להשקיע במכשירים שעולים הרבה כסף. לא אוכל להמליץ לך מהו מקדם הבטחון שכדאי לך לקחת כי מדובר בהערכה בלבד. אני תמיד השתדלתי לקחת זמן כפול, כלומר שעה וחצי לכל מנת אלכוהול.

למעלה