שתיקה רועמת

DeadAngel1

New member
שתיקה רועמת

נראה לי שאישתי ואני שנשואים כבר 15 שנים מיצינו את כל פוטנציאל הדיבור שלנו, הדברים היחידים עליהם אנחנו מדברים הם: תביא מהמכולת כך וכך! אל תשכח לשלם את הרפורט! תוריד את הזבל! תדליקי את הדוד! אני כבר לא מוצא שום עניין לספר לה דברים והיא כנ"ל כנראה, למרות שלא רבנו ולמרות שהיחסים בננו די טובים - רק שיטחיים. מישהו יודע מה עושים?

softy

New member
ברוך הבא למועדון השתקנים

כנראה שבחמש עשרה שנים של נשואים מצליחים למלא את כל מכסת הדיבורים האפשריים ואחר כך עוברים לדבר בשתיקה. לא יודע איך אתה תפתור את הבעיה הזו, אני יודע שאני פתרתי אותה בדרכים מאוד לא מקוריות.

softy

New member
אני הבנתי כבר בשלבים הראשונים

שמוסד הנשואין לאדם אחד לא יכול לספק לי את מכלול הדברים שאני מצפה ממנו ולכן חילקתי את המוסד לכמה וכמה מוסדות שבכל אחד מהם אני מוצא את מה שאני רוצה.

DeadAngel1

New member
בהתחלה אפילו לא שמתי לב

שזה מה שקרה לנו ועכשיו פתאום כששמתי לב זה התחיל להפריע לי מאוד, אחרי שקראתי את מה שכתבתם ניסיתי לשוחח עם אישתי ולשאול אותה אם גם היא הרגישה שאנחנו לא מדברים יותר בזמן האחרון. היא אמרה לי שאם אני אדבר היא תענה, היא מצידה לא מרגישה צורך לפתוח בשיחות נפש.

לי נראה שחוסר דיבור זו לא בדיוק

הבעיה העיקרית. הבעיה היא למה אתם לא מדברים. נסה לחשוב מה קורה? מתי זה התחיל? נסה למצוא משהו משותף לעשות, להקדיש זמן לשניכם, להקשיב יותר, לדבר יותר . משהו חייב להעשות זה לא יבוא לבד. זה דורש מאמץ. נישואים שנמשכים מכורח האנרציה נגמרים באיזה שלב וחבל. כדאי לנסות למצוא את שורש הבעיה ולטפל.

yariv v v

New member
../images/Emo24.gifאני מת על ההמלצות שלך.

DeadAngel1

New member
הבעיה שאני חושב

שזה התחיל להפריע רק לי, לאישתי לא מפריע בכלל הסידור הזה. כך שאני חושב שאם לא אזכה לשיתוף פעולה מצידה אז כל עמלי יהיה לשווא.

ענבר.

New member
אמרת שתיקה - אמרת מעט

אמרת רועמת - אמרת הכל. אצל מי מאתנו, שנשוי כך וכך וכך שנים אין את המצב "המבורך", לפעמים, של שתיקה? הבעיה מתחילה כשהשתיקה הופכת להיות רועמת. לא בטוחה שאתם באמת מדברים, אפילו לא, כהגדרתך, "הדברים היחידים עליהם אנחנו מדברים הם: תלך, תשלם, תוריד". זה נקרא יותר שהיא מדברת ואתה מבצע (או שלא). והשאלה שאתה צריך לשאול את עצמך, היא, אם בא לך להמשיך בחד שיח הזה. מה עושים? למה יש לי תחושה שאתה יודע מה עושים ורק מצפה לאיזה שהם חיזוקים? אגב, בענין שתיקות, אני את החברים שלי בוחרת, בעיקר, בזכות היכולת שלנו לשתוק יחד. חברים שמברברים יתר על המידה עושים לי כאבי ראש ולב. גם בשתיקה יש עוצמה.

yariv v v

New member
איזה מצחיקה ../images/Emo9.gif

בואי ננסה רגע : נגיד שאני מתקשר אלייך (בכאילו שאני חבר שלך) ענבר (בהנחה שזה שמך האמיתי), מה נשמע ?,זה יריב. בא לך ללכת לבית קפה,יש משהו שאני רוצה לשתוק עליו איתך.אל תהיי כבדה,נלך לאיזה שעה,נשתוק,ונחזור,מה יש.... משעשע. אל תיקחי את זה קשה.סתמי לגמרי.

softy

New member
אתה כנראה טיפוס

ששתיקות מביכות אותו. החוכמה היא לדעת שבתוך שיחה אינטימית בין שני חברים יכולה להיות שתיקה של עיבוד מידע מבלי להיות מובך מעצם השקט שנשתרר פתאום ומבלי לרצות להפר את השקט בכל מחיר. אני מניח שענבר לא התכוונה דווקא לשיחת חולין, אלה לשיחה יותר אינטימית בין חברים שבהם השתיקות לא נשמעות מאיימות.

yariv v v

New member
לא לא...דרוש תיקון להודעה

ראשית--השתיקה כידוע,מעלות רבות לה. שנית---אל תהיה רציני יתר על המידה,פשוט ענבר כתבה"אני בוחרת את החברים שלי לפי השתיקה שלהם"..או משהו דומה,ואני סתם תפסתי על זה קטע כי זה יצא קצת משעשע למתבונן מהצד.(לבחור חברים לפי השתיקה...) הקיצר, חפיף.

ענבר.

New member
או משהו דומה

ענבר כתבה - אני את החברים שלי בוחרת, בעיקר, בזכות היכולת שלנו לשתוק יחד. שלנו, אתה מבין את ההבדל, יריב?

DeadAngel1

New member
השתיקה שלנו לא רועמת

אין שום מתח באויר והיחסים שלנו בסדר, מהצד זה נראה כאילו כל אחד שקוע בעולמו שלו, אולי בגלל שהשתיקה לא רועמת לקח לי זמן להרגיש שיש כאן בעיה.

כחלחל

New member
שתיקתכם מבורכת

סלח לי , אבל אחרי שקראתי את דעתך על הורים שמביאים ילדים לעולם, חשבתי על שתיקתכם.... שבאמת יש בה הרבה ברכה. וטוב שכך

למעלה