תאונה של רכב עם אופנוע- מי אשם

yasulin

New member
תאונה של רכב עם אופנוע- מי אשם

שלום לכולם.
אתמול, לצערי, עברתי תאונה עם רוכב אופנוע. לשמחתי זה נגמר בשלום ושנינו בסדר וכרגע הדעות חלוקות לגבי מי האשם. בעלי טוען שהוא והוא טוען שאני. בטוח שאין כאן אשמה מוחלטת וכך או כך יש רשלנות תורמת לשני הצדדים השאלה מי נושא ברוב האשמה ואשמח לשמוע את דעתכם:
נסעתי בכביש דו סיטרי. הנסיעה לא הייתה מהירה כי זה היה קרוב לצומת שבשעות אלו תמיד מתחיל עומס על הרמזור של הנתיב שלי (צומת T עם רמזור אחד לפונים ימינה ושמאלה)
הייתי צריכה לפנות שמאלה לאחת החצרות שנמצאות מעט לפני הרמזור, כאשר הנתיב היה עדיין נתיב אחד ולא מתפצל לשני נתיבים של הצומת).
כשהגעתי למקום בו אני אמורה לפנות עצרתי ואותתי שמאלה וחיכית שהנתיב ממולי יתפנה. עמדתי כמה שניות עד שראיתי שהרכבים מולי עברו וההנתיב פנוי ואז התחלתי לפנות שמאלה להיכנס לחצר וכאן פגעתי באופנוע שעקף את טור המכוניות ע"מ להגיע לרמזור. הוא כנראה חשב שכולם עומדים ברמזור ולא ראה שהם עומדים אחרי רכב שעומד לפנות (כפי שרשמתי- זו השעה שבה מתחיל העומס על הרמזור ולכן ברגע שעצרתי לפנות נעמדו מאחורי מספר רכבים ולא רק שניים- שלושה).
נהג האופנוע נפל ממנו כאשר הבין שאני פונה וניסה למנוע התנגשות. הוא ישר קם על רגליו וסירב שיקראו לאמבולנס.
אחרי שהחלפנו פרטים הוא עלה על האופנוע ונסע.
נהגת הרכב שמאחורי אמרה שלדעתה הוא אשם כי אני עמדתי ואותתי והיא מוכנה לשמש עדה לטובתי.
נהג האופנוע טוען שאני אשמה כי הייתי צריכה לראות אותו כאשר אני מתחילה פנייה.
בעלי טוען שהוא אשם כי אני עמדתי עם הרכב ואותתי וחיכיתי שהנתיב יתפנה והוא לא היה אמור לנסוע בין שני הנתיבים ע"מ לעקוף את כולם ולהגיע לרמזור.
אשמח לחוות דעתכם על המצב שהיה.
תודה רבה ויום נעים

creth11

New member
מה הסימון על הכביש בקטע כולו לפני ואחרי הפנייה ? קו הפרדה ?

או קו מקווקו ?
לא רק בנקודת הפניה אלה גם לפני ואחרי מקום הפניה ?
אם קו הפרדה רצוף אזי אסורה העקיפה במקום אם מקווקו הרי העקיפה מותרת.
בכל מיקרה חובה לבדוק במראות ובהפניית הראש שהנתיב פנוי לפני הפניה וחצייתו.

yasulin

New member
תודה. אין שום סימון בין הנתיבים .

זה כביש דו נתיבי- אחד לכל כיוון ללא קו הפרדה בניהם.
תודה

creth11

New member
אם כך העקיפה מותרת ומותר לרוכב להיות משמאלך - אשמתך לחלוטין

מבחינה תעבורתית זו אשמתךפניה שמאלה בחוסר זהירות וללא שבדקת שהנתיב השמאלי פנוי.

creth11

New member
לפי דברי השואלת יש נתיב לכל כיוון וכן אין קו הפרדה רצוף

ומיכאן ברור שהעקיפה מותרת במקום המתואר בשאלה.
ואם נהג פונה שמאלה קרי חוצה את הנתיב שמשמאלו חובתו לוודא שהנתיב פנוי גם מרכב המגיע מהכיוון הנגדי וגם אין רכב המבצע עקיפה מאחור משמאלו
במיקרה המתואר הרכב הפונה ניכנס לתוך נתיב האופנוע שביצע עקיפה חוקית במקום חוקי ופגע בו.
האשמה ברורה ועבירה ברורה
מכיוון שלפי תיאור המקום אין שם צומת אלה פניה לכניסה לחצר ואין קו הפרדה כפי שענתה השואלת הרי האופנוע ביצע עקיפה חוקית.
על פניו לפי תיאור השאלת הכל ברור ומצביע על אשמת הרכב הפונה שמאלה

למעלה