תאונת עבודה, תאונת דרכים

ranzz

New member
תאונת עבודה, תאונת דרכים../images/Emo101.gif

לפני מספר שנים הייתי מעורבת בתאונת דרכים שהוכרה כתאונת עבודה ע"י ביטוח לאומי. בזמן התאונה הייתי בעלת עסק עצמאי בתחום אומנותי-עונתי. בעקבות הפגיעות הפיזיות נפגעה קשות רמת הביצוע של עבודותיי ועקב כך הפסדתי מעונה לעונה יותר ויותר לקוחות. למרות שהייתה ירידה ברמת השתכרותי בין עונה לעונה (לפני ואחרי התאונה) בוחרת חברת הביטוח לפרוס את הכנסותיי על פני שנה ולפצות אותי בהתאם, כאשר הם מתייחסים אל הפגיעה בתפקוד כנכות שניתנת לערעור, ואל עבודתי כאל עבודה רגילה ולא כאל אומנות. א. האם יש הגדרה כלשהי למעשה אומנות וירידת כושר בחוק? ב. האם יש התייחסות בחוק לעבודה עונתית? ג. מאחר שלא עברתי ועדה רפואית בביטוח לאומי, האם יכולה חברת הביטוח של הרכב לחייב אותי לשלם עבור מומחים רפואיים מטעמה, שתפקידם יהיה לקבוע את אחוזי נכותי? ד. באיזה אופן מפצים על סבל וכאב? תודה, ואשמח לכל אינפורמציה אקטואלית נוספת בנושא שתעזור לי לקבל החלטה האם לקבל את הצעת הביטוח המגוחכת לפיצוי או ללכת איתם למשפט?

תאונת דרכים

לעניין אופן החישוב של אובדן הפסד כושר ההשתכרות: כמעט תמיד נושא זה מעורר מחלוקת בין הנפגע לבין חברת הביטוח. חברת הביטוח מנסה להקטין את התשלום, ואילו הנפגע מנסה - כמובן- להגדילו. השאלה אם לקבל את ההצעה שהוצעה לך על ידי הביטוח לפיצוי בגין ראש נזק זה צריכה להבחן על ידי עורך דין מטעמך. עורך הדין יבחן את התיק כמכלול ויחליט האם יש סיכוי שבמשפט ניתן יהיה להוכיח שמגיע לך פיצוי גדול יותר. תשלום למומחים- לאחר הגשת כתב תביעה (בתאונות דרכים) ממונה מומחה רפואי מטעם בית המשפט, וכך נחסכים זמן וכספים והמירוץ להשגת חוות דעת. על כאב וסבל מפצים בסכום שנקבע באופן מדוייק בתקנות והוא פונקציה של ימי האשפוז, של גילך, ודרגת הנכות הרפואית שנקבעה לך. מכסימום הפיצוי בגין כאב וסבל עומד היום על כ- 140,000 ש"ח. השורה התחתונה היא שעל מנת להחליט אם לקבל את הצעת הפיצוי שהוצעה לך מטעם הביטוח את צריכה להתייעץ עם עורך דין מומחה בנושא. בהצלחה

למעלה