תאטרון האבסורד

דקל נור*

Well-known member
מספרת לי חברה שנצרכה לאיזה חפץ פעוט. החנויות במרכז העיר היו סגורות אבל חלקן היו פתוחות למחצה. היא הגיעה לחנות וביקשה מבעל החנות לקנותו. הוא אמר לה שרק בטלפון היא יכולה לבקש. היא התקשרה אליו , כשהיא במרחק כמה מטרים ממנו. נאמר לה לשלם בכרטיס אשראי (סכום של 10 שקלים), לעמוד על המדרכה הנגדית ולהמתין לשליחה. לאחר 2 דקות יצאה בחורה מהחנות וניגשה אליה עם המוצר. היא הרגישה כמו בעסקת סמים.
מעריכה את כרמל שאמה הכהן , ראש עיריית ר"ג שהודיע שלא תהיה אכיפה על טייק אווי. לפחות מישהו אחד לא איבד את הראש.

נערך לאחרונה ב:

Harrington

Well-known member
מנהל
מספרת לי חברה שנצרכה לאיזה חפץ פעוט. החנויות במרכז העיר היו סגורות אבל חלקן היו פתוחות למחצה. היא הגיעה לחנות וביקשה מבעל החנות לקנותו. הוא אמר לה שרק בטלפון היא יכולה לבקש. היא התקשרה אליו , כשהיא במרחק כמה מטרים ממנו. נאמר לה לשלם בכרטיס אשראי (סכום של 10 שקלים), לעמוד על המדרכה הנגדית ולהמתין לשליחה. לאחר 2 דקות יצאה בחורה מהחנות וניגשה אליה עם המוצר.
אכן הדברים האלה הזויים. מצד שני, במקום בו עמדה אותה לקוחה מן הסתם לא הייתה התקהלות. לעומת זאת אם כולם היו עומדים בכניסה לחנות, מן הסתם כן הייתה שם התקהלות. על כן למרות שכל המצב הזוי, בהחלט יש הגיון בשיטה, גם אם מנסים להגחיך אותה (בעיקר מסיבות פוליטיות בד"כ).
מעריכה את כרמל שאמה הכהן , ראש עיריית ר"ג שהודיע שלא תהיה אכיפה על טייק אווי. לפחות מישהו אחד לא איבד את הראש.
פעולות ר"ע עיריית רמת גן, מעבר לכך שמנוגדות לחוק, נועדו רק לצרכים פוליטיים. שיבושם לו.

סופהו 1

Well-known member
כן בחירות, לא בחירות, בסגר הראשון הוא סגר את כל המעברים בין בני ברק ורמת גן, הקים עליו את מתנגדיו, אבל מנע מעבר מבני ברק שעדין לא השתכנעה שיש בעיה, לרמת גן. בגלל בחירות? שיהיה בגלל בחירות.

חוסר ההיגיון/טמטום חוגג. מותר להפעיל פיצריה/פלאפליה/סטייקיה/השד יודע מה.
מותר לצאת מהבית לקניות.
מה השוני בין קניות בחנות מזון לבין טייק אווי?
מה השוני בין שליח שיוצא עם המישלוחה לבין הקונה הלוקח את המישלוחה?

Harrington

Well-known member
מנהל
כן בחירות, לא בחירות, בסגר הראשון הוא סגר את כל המעברים בין בני ברק ורמת גן, הקים עליו את מתנגדיו, אבל מנע מעבר מבני ברק שעדין לא השתכנעה שיש בעיה, לרמת גן. בגלל בחירות? שיהיה בגלל בחירות.
אני בשום מקום לא אמרתי בגלל בחירות. אמרתי בגלל פוליטיקה.
אותה סגירת מעברים אגב בוטלה כזכור אחרי פחות משעה
מה השוני בין קניות בחנות מזון לבין טייק אווי?
מה השוני בין שליח שיוצא עם המישלוחה לבין הקונה הלוקח את המישלוחה?
התשובה הפשוטה היא, שזאת לא השאלה הנכונה :). כלל לא חייב להיות הבדל בין הדברים. יש צורך בוויסות כמות האנשים ברחוב. פתיחת כל מה שדומה = המוני אנשים ברחוב. פתיחה חלקית לעומת זאת = פחות אנשים ברחוב. זה כל הסיפור. מי ששואל 'מה ההבדל' פשוט לא יושב על כס בעל תפקיד מקבל החלטות שהאחריות לשלום הציבור בצידה.

קלייטון.ש

Well-known member
אני בשום מקום לא אמרתי בגלל בחירות. אמרתי בגלל פוליטיקה.
אותה סגירת מעברים אגב בוטלה כזכור אחרי פחות משעה

התשובה הפשוטה היא, שזאת לא השאלה הנכונה :). כלל לא חייב להיות הבדל בין הדברים. יש צורך בוויסות כמות האנשים ברחוב. פתיחת כל מה שדומה = המוני אנשים ברחוב. פתיחה חלקית לעומת זאת = פחות אנשים ברחוב. זה כל הסיפור. מי ששואל 'מה ההבדל' פשוט לא יושב על כס בעל תפקיד מקבל החלטות שהאחריות לשלום הציבור בצידה.
אם הייתי מקבל ההחלטות הייתי סוגר גם חצי מהמרכולים. כמו שביטלו חצי מהתחבורה ציבורית. שהרי הגיוני שאם תגיד שיש פחות אוטובוסים, אנשים ייסעו פחות. הם לא ינסו להצטופף באוטובוסים שכן מגיעים, אלא הם פשוט יוותרו על התוכניות שלהם. אותו דבר עם חנויות אוכל, מרכולים ומסעדות וכולי. כמה שיהיו פחות חנויות פתוחות ככה פחות אנשים ברחוב. זה הגיוני. זה לא שאנשים יחפשו את החנויות הפתוחות. הם יוותרו ויישארו בבית ויאכלו את הפיתה שנשארה במקפיא מהסגר של פסח.

אבח"י

Well-known member
מספרת לי חברה שנצרכה לאיזה חפץ פעוט. החנויות במרכז העיר היו סגורות אבל חלקן היו פתוחות למחצה. היא הגיעה לחנות וביקשה מבעל החנות לקנותו. הוא אמר לה שרק בטלפון היא יכולה לבקש. היא התקשרה אליו , כשהיא במרחק כמה מטרים ממנו. נאמר לה לשלם בכרטיס אשראי (סכום של 10 שקלים), לעמוד על המדרכה הנגדית ולהמתין לשליחה. לאחר 2 דקות יצאה בחורה מהחנות וניגשה אליה עם המוצר.
זה קרה גם בסגר הקודם בחנות הטבעונית "מיץ מרק". על מנת שלא ייחשב שהוא מוכר "רגיל" גם אם הגעת עד אליו, ולא הזמנת מראש, חלה עליך חובה להזמין טלפונית מראש, נאמר לך עוד כמה זמן להגיע, ואז קיבלת את המוצר.
חחחחחחחחחחחחח

צליליתה1

Well-known member
בחיפה זה התחיל בסגר #2, זה לא טייקאווי, זה משלוח למדרכה ממול, לספסל, למגרש חניה, וכו.
מסעדות, חנויות, הפלפל.
winwin

עד כמה שאני יודעת לא נותנים קנסות, כל עוד הלקוח קצת מרוחק מהחנות, ומי שמוסר לו את החבילה זה שליח ולא בעל הבית. (לא ברור לי בדיוק איך יודעים מי הוא מי. יש דבר כזה, פרצוף של שליח?)

קלייטון.ש

Well-known member
לזה קוראים "חווית קניה". גם קניה וגם חוויה ויש על מה לכתוב הביתה.

סופהו 1

Well-known member
מתנצלת. לא בחירות. פוליטיקה.
שיהיה פוליטיקה.
לא ראיתי אז שהמעברים נפתחו, אבל כבר לא יכולה להביא עדויות.
אם ראש עיר, המנסה למנוע ממזלזלים בחוק ובבריאות להיכנס לעירו, עושה זאת רק ממניעים פוליטיים ומשיג את מטרותיו, תושבי רמת גן יכולים להודות לו. העיר שינתה צבע מכתום לצהוב.

יש פחות אנשים ברחובות?
נאלצתי אתמול להגיע לאיזור מרכזי בתל אביב (עניינים רפואיים, שיהיה ברור). עברתי בעוד עיר או שתיים בדרכי. לעומת תקופת ה"סגר-סגר", כיום, הרחובות הראשיים בערים, הומי אדם.
אין סגר כללי, וממה שאני רואה סביבי וקוראת פה, הראש היהודי ממציא לנו פטנטים והתורים, לא ליד הטייק אווי, אלא מעבר לכביש, בככר שממול, בתחנת האוטובוס שליד.
פחות אנשים?
נגיד.

לילטוב|ישן|

קלייטון.ש

Well-known member
מתנצלת. לא בחירות. פוליטיקה.
שיהיה פוליטיקה.
לא ראיתי אז שהמעברים נפתחו, אבל כבר לא יכולה להביא עדויות.
אם ראש עיר, המנסה למנוע ממזלזלים בחוק ובבריאות להיכנס לעירו, עושה זאת רק ממניעים פוליטיים ומשיג את מטרותיו, תושבי רמת גן יכולים להודות לו. העיר שינתה צבע מכתום לצהוב.

יש פחות אנשים ברחובות?
נאלצתי אתמול להגיע לאיזור מרכזי בתל אביב (עניינים רפואיים, שיהיה ברור). עברתי בעוד עיר או שתיים בדרכי. לעומת תקופת ה"סגר-סגר", כיום, הרחובות הראשיים בערים, הומי אדם.
אין סגר כללי, וממה שאני רואה סביבי וקוראת פה, הראש היהודי ממציא לנו פטנטים והתורים, לא ליד הטייק אווי, אלא מעבר לכביש, בככר שממול, בתחנת האוטובוס שליד.
פחות אנשים?
נגיד.

לילטוב|ישן|
אכן הסגר הזה לא תפס. לא נכנס לאנשים למודעות. חבל נורא רציתי עוד פעם מצור ותחושת דחיפות וסכנה.
הבעיה הכי גדולה עם בני אדם שהם מסתגלים לכל דבר. תכניס אותם למצב חדש, בהתחלה הם נורא מתרגשים. תטיל עליהם סגר, פעם ראשונה הם עושים מזה סיפור שלם. תשאיר להם את המצב הוא נהיה להם הנורמה. תטיל עליהם עוד סגר ועוד סגר, הם בקושי ישימו לב.

מ ש ה 53

Well-known member
מנהל
פעם דיברתי עם רב. הוא הסביר לי, שבמקרה חירום, מותר לנהוג ולנסוע בשבת. להוביל יולדת לבי"ח, או להסיע פצוע, או... הבנתם.
אבל כשעושים את הפעולות ה"אסורות" בשבת, יש לעשותן ב"שינוי". נגיד, להפעיל את האיתות ביד שמאל. נגיד, לשים איזו כרית קוצנית על הכיסא, מתחת לישבן, כדי שהנהג יחוש איזו אי נוחות. הבנתם.
אז ככה כאן. קונים בעזרת שיחת טלפון כשהמוכר עומד בפתח החנות ורואה את הקונה. מתכופפים מתחת לתריס החצי מוגף כדי להיכנס או לצאת מהחנות. והווירוס הארור יראה את השינוי, ויבין ש"כאן אסור לו לתקוף". הבנתם.

יוסי ר1

Active member
פעם דיברתי עם רב. הוא הסביר לי, שבמקרה חירום, מותר לנהוג ולנסוע בשבת. להוביל יולדת לבי"ח, או להסיע פצוע, או... הבנתם.
אבל כשעושים את הפעולות ה"אסורות" בשבת, יש לעשותן ב"שינוי". נגיד, להפעיל את האיתות ביד שמאל. נגיד, לשים איזו כרית קוצנית על הכיסא, מתחת לישבן, כדי שהנהג יחוש איזו אי נוחות. הבנתם.
אז ככה כאן. קונים בעזרת שיחת טלפון כשהמוכר עומד בפתח החנות ורואה את הקונה. מתכופפים מתחת לתריס החצי מוגף כדי להיכנס או לצאת מהחנות. והווירוס הארור יראה את השינוי, ויבין ש"כאן אסור לו לתקוף". הבנתם.
כרית קוצנית מתחת לישבן? מזל שהרב לא הציע להניח שם קיפוד. אולי מטעם צער בעלי חיים.

צליליתה1

Well-known member
כרית קוצנית מתחת לישבן? מזל שהרב לא הציע להניח שם קיפוד. אולי מטעם צער בעלי חיים.
יש לי כדור קוצים, כזה של פיזיוטרפיה. כשמצליחה למצוא את המקום המדויק ושוקעת לתוכו עם כל משקל הגוף זה כואב אבל עונג צרוף.
1609315161012.png

יוסי ר1

Active member
יש לי כדור קוצים, כזה של פיזיוטרפיה. כשמצליחה למצוא את המקום המדויק ושוקעת לתוכו עם כל משקל הגוף זה כואב אבל עונג צרוף.
צפה בקובץ המצורף 9719
ישלי די דומה, פיתה שצד אחד בה חלק , והשני עם קוצים (קווצי עור קוראים למערכה הזו בטקסונומיה...).
אבל היא כדי לעמוד עליה, לא לדקור בישבן.

סופהו 1

Well-known member
ישלי די דומה, פיתה שצד אחד בה חלק , והשני עם קוצים (קווצי עור קוראים למערכה הזו בטקסונומיה...).
אבל היא כדי לעמוד עליה, לא לדקור בישבן.
הפיתה נהדרת. טובה לתרגול שיווי משקל בעמידה ואצל ילדים (אולי גם מבוגרים) הסובלים גם מבעיות קשב וריכוז משמשת לישיבה. מסתבר שזה עוזר.

למעלה