תביעות בנושאים שונים

maligotthelf

New member
לצערי, אין לי אפשרות לשכור שירותי עורך דין

וראיתי שיש כאן עורכי דין שעונים על שאלות,
אשמח לתשובה
תודה

maligotthelf

New member
תביעות בנושאים שונים

שלום רב,
הבנתי שאני צריכה להגיש תביעות נפרדות לכל נושא כלומר: מזונות ילדים בנפרד, תביעת רכוש בנפרד ותביעת נזיקין בנפרד.
יש לי שתי שאלות:
1. חובות משותפים - בעלי החליט להפסיק לשלם בעבור החובות השותפים - באיזו תביעה הנושא הזה אמור להכנס? בתביעת רכוש או בתביעת נזיקין?
2. מזונות משקמים - אני מתכוונת לתבוע מזונות משקמים. האם להכניס את זה יחד עם תביעת מזונות הילדים או שזו תביעה נפרדת? או אולי בכלל בנזיקין?

תודה

תביעות בנושאים שונים .

פנייתך לעו"ד מיכל מוזס :
שלום רב
נכון . צריך תביעה נפרדת למשמורת למזונות ולרכוש.
חובות שוטפים - לא הבהרת אם זה למשל הלוואת שהוא לא משלם את פרעונן או חובות של החזקת בית למשל כגון חשמל מים. אם זה אי החזר הלוואות , זה יכנס בתביעה רכושית קרוב לוודאי ואם זה חשמל מים והוצאות אחזקת בית זה יצורף לתביעת המזונות . במונח מזונות משקמים את בוודאי מתכוונת למזונות שלך . את יכולה לתבוע יחד עם תביעת מזונות הילדים או אם את בוחרת לתבוע מזונות אישה בבית הדין ומזונות ילדים בבית המשפט , את יכולה להגיש תביעות נפרדות.

maligotthelf

New member
עוד שאלה ברשותך...

קיבלתי ב - 18.3 כתב תביעה למשמורת משותפת והיה כתוב בו שיש דיון ב - 27.6,
היות ואני לא מיוצגת, לא הייתי מודעת לכך שיש להגיב על כתב התביעה, אלא חשבתי שאני צריכה לבוא מוכנה עם טיעונים ב - 27.6,
ב - 17.4, קיבלתי בקשה לקביעת משמורת משותפת ועליה כתובה החלטת השופט - שאני חייבת להגיב תוך 10 ימים.
שאלתי היא - בנקודה הזו - לאיזה מסמך אני צריכה להגיב? לכתב התביעה או לכתב הבקשה לקביעת משמורת משותפת? (יש בינהם קצת שוני, לא משמעותי אומנם. כתב הבקשה קצר יותר מכתב התביעה, יש דברים בכתב התביעה שלא מופיעים בכתב הבקשה)
תודה

למעלה