תביעת ביטוח מנזק תאונת רכב

מרדכיX

New member
תביעת ביטוח מנזק תאונת רכב

לפני מספר ימים נסעתי ברחוב צר דו-סטרי ( ללא סימון מסלולים ) .
לאחר שהרחוב מתעקל לשמאל עצרתי מספר מטרים לאחר העיקול , בצמוד למדרכה השמאלית שמסומנת באדום-לבן .
לפתע לאחר כ-10 שניות הגיח מהסיבוב שמאחרי רכב שנסע במהירות ופגע ברכבי מאחור

הנהגת הפוגעת כמובן ניסתה להתקיף אותי ולומר ש : "נסעתי אחריך ברחוב הצר ובגלל שבלמת בפתאומיות בעיקול ברחוב הצר מאוד, קרתה התאונה וזו אשמתך" .
לרכבה של הפוגעת לא נגרם כל נזק נראה לעין ולצערי לא יכולתי לצלם כי לא היתה ברשותי מצלמה. החלפנו פרטים והמשכנו בנסיעה.
רכבי מבוטח בביטוח צד-ג ואהיה חייב לתבוע את הביטוח של הפוגעת ע"מ לכסות את הנזק.
א. בתביעה כזו , סביר להניח שהחברה שלה תסרב לשלם לי , בטענה שהיא לא אשמה ותגרור אותי לבית-המשפט ולכאב ראש של סחבת ?
או שסיכוי טוב מאוד שאקבל את הפיצוי מהם ?

ב. ייתכן מצב שהפוגעת תטען שנגרם לרכבה נזק ( ותגיש דוח תיקונים ) ואז חברת הביטוח שלה תנסה להפחית מעלות הנזק שנגרם לי את העלות שנגרם לה ,
או שאם כבר היא משלמת לי , היא מחויבת לשלם לי את מלוא סכום התביעה שלי ואת הנזק שלה יתבעו אח"כ ממני בנפרד ?
אם אתבע את הנהגת הפוגעת , האם לדעתכם אוכל לקבל את מלוא הסכום שאוציא לתיקון ?
כי גם אם טענתה היתה נכונה , שבלמתי בפתאומיות , לפי החוק היא אשמה בגלל שלא שמרה מרחק מספיק ?

מה הסיכוי שבית-המשפט יקבע שהיא לא אשמה ? \ יפחיתו לי סכום ניכר בגלל אשמה תורמת שעצרתי ברחוב צר בסמוך לאדום-לבן [ בפתאומיות] ?
ואם יופחת , עד כמה יכולה להיות ההפחתה ?

משה שרן1

New member
שלום לך

לצערי לא נוכל להעריך מה בית המשפט יכול לפסוק , עצרת בצד באדום לבן וזו הגנה לא טובה עבורך מאחר וכביכול חסמת חלק מהרחוב לתנועה שתזרום מאידך על הפוגעת להיות זהירה גם אם עצרת בפתאומיות וגם אם עמדת במקום שאסור לעמוד.
לכן ראשית דווח על התאונה לחברת הביטוח על מנת שיהיה תיעוד , ודבר נוסף תיעוד של תמונות מאד עוזר . התברכנו בנגישות למצלמה באמצעות הניידים שלנו לכן תמיד תתעד מקרים כאלה.

למעלה