תביעת נזק מתאונה

מרדכיX

New member
תביעת נזק מתאונה

לפני מספר ימים נסעתי ברחוב צר דו-סטרי ( ללא סימון מסלולים ) .
לאחר שהרחוב מתעקל לשמאל עצרתי מספר מטרים לאחר העיקול , בצמוד למדרכה השמאלית שמסומנת באדום-לבן .
לפתע לאחר כ-10 שניות הגיח מהסיבוב שמאחרי רכב שנסע במהירות ופגע ברכבי מאחור

הנהגת הפוגעת כמובן ניסתה להתקיף אותי ולומר ש : "נסעתי אחריך ברחוב הצר ובגלל שבלמת בפתאומיות בעיקול ברחוב הצר מאוד, קרתה התאונה וזו אשמתך" .
לרכבה של הפוגעת לא נגרם כל נזק נראה לעין ולצערי לא יכולתי לצלם כי לא היתה ברשותי מצלמה. החלפנו פרטים והמשכנו בנסיעה.
רכבי מבוטח בביטוח צד-ג ואהיה חייב לתבוע את הביטוח של הפוגעת ע"מ לכסות את הנזק.
א. בתביעה כזו , סביר להניח שהחברה שלה תסרב לשלם לי , בטענה שהיא לא אשמה ותגרור אותי לבית-המשפט ולכאב ראש של סחבת ?
או שסיכוי טוב מאוד שאקבל את הפיצוי מהם ?

ב. ייתכן מצב שהפוגעת תטען שנגרם לרכבה נזק ( ותגיש דוח תיקונים ) ואז חברת הביטוח שלה תנסה להפחית מעלות הנזק שנגרם לי את העלות שנגרם לה ,
או שאם כבר היא משלמת לי , היא מחויבת לשלם לי את מלוא סכום התביעה שלי ואת הנזק שלה יתבעו אח"כ ממני בנפרד ?
אם אתבע את הנהגת הפוגעת , האם לדעתכם אוכל לקבל את מלוא הסכום שאוציא לתיקון ?
כי גם אם טענתה היתה נכונה , שבלמתי בפתאומיות , לפי החוק היא אשמה בגלל שלא שמרה מרחק מספיק ?

מה הסיכוי שבית-המשפט יקבע שהיא לא אשמה ? \ יפחיתו לי סכום ניכר בגלל אשמה תורמת שעצרתי ברחוב צר בסמוך לאדום-לבן [ בפתאומיות] ?
ואם יופחת , עד כמה יכולה להיות ההפחתה ?

ייחוס אשם בתביעות נזק לרכב

מרדכי שלום רב,
הסוגיות שמתעוררות אגב השאלות שהעלית סובבות את הסוגיה של ייחוס אשם בדיעבד במצב של תאונה בין שתי מכוניות.
אחרי שיש ייחוס אשם ברור למי מהצדדים, או חלוקת אשם בין המעורבים, עולות שאלות הביטוח.
ייחוס או חלוקת האשם נעשית בהסכמה, וכשאין הסכמה - על-ידי בית המשפט.
בבית המשפט - הכל יכול לקרות. יתכן שהשופט יצדד בגישתך ויתכן שיצדד בגישה ההפוכה. הכל יתכן. ברור לי שאתה משוכנע שאתה צודק. כמעט כולנו כך חושבים. לא סתם "חושבים" אלא - בטוחים, לגמרי.
עדיין, השופט הוא הקובע מי מבין שניים שבטוחים בצדקתם הוא הצודק.
אחרי ששופט יקבע שאתה צודק (אם כך יקבע), תקבל פיצוי על נזקיך. יקבע ההיפך - תיאלץ לשלם פיצוי (או, יותר נכון, חברת הביטוח שלך תשלם).
יקבע ששניכם אשמים - כל צד ישלם לשני את חלק הנזק שהוא אשם בו (במקרה כזה אל תסכים לקיזוז כי על החלק שאתה אמור לשלם יש לך ביטוח).
לשאלה האחרונה - האם כדאי לפנות לבית משפט - נראה לי שאם אין הסכמה והנזק אינו זניח, אין לך הרבה ברירה, לא?

למעלה