תגובתי לבגיניסט ושאלה

Charlie

New member
תגובתי לבגיניסט ושאלה

1) לדעתי אתה בליכוד בגלל משנתם של ז´בו ושל בגיו סניור. פשוט מאד, אתה לא מפסיק לצטט את בגין וראה גם את הכינוי שבחרת לך בפורום...רק חבל שמשנה זו לא מיושמת בפועל...ולא רק בתחון המדיני אלא בעיקר בכל הנוגע לצניעות, ענווה וההדר הבית´רי. 2) בניגוד אלי, אני חושב שדווקא לך אין "ייחוס משפחתי". נדמה לי שפעם אמרתי לך שאחת הסיבות להתקפותיי הקשות והבוטות על הליכוד היא עובדת היותי חלק מ"המשפחה הלוחמת" כנצר וצאצא ללוחמים ומפקדים באצ"ל. אגב גם חברתי לחיים (אשתי לעתיד) מגיעה מבית אולטרה-בית´רי של מפקד באצ"ל מחד ועליית עף-על פי מאידך. כפי שראית, גם אם זו לא היתה הכוונה, דאגתי שהגנים שלנו לא יתבזבזו וקיבלתי אשה בית´רית! 3) אני חושב שיש לך צד מזרחי אבל גם אשכנזי. אם כי זו שאלה מוזרה שכן מה זה משנה? יתכן ואתה אשכנזי לגמרי אבל יש בך "מזרחיות". גם לי וגם לחברה שלי יש צד אשכנזי וצד צפון אפריקאי. so? אני לא חושב שהעדה משנה משהו בכלל. ראה שרוב שרי העבודה הם "מזרחיים". לפעמים נדמה ששמעון פרס הוא שיריון של אשכנזי בצמרת המערך...אגב, מדוע אתה מעוניין במנהיג "מזרחי" ובאופן פרדוכסלי יהיה גם אמון על תורת ז´בוטינסקי? כידוע לי מוצאו של ביבי ברוסיה...אז מה הקטע?? אגב, מה דעתך על יוזמתו של משה פייגלין בליכוד??

תשובות

1. אני מקווה שהכוונה בנוגע לחוסר ישום המשנה לא היתה אלי אישית, כי אם כן אז נכשלתי בגדול בתפקידי כמנהל פורום. במידה שהכוונה היתה לא אלי אלא למפלגה אני נאלץ להודות שאתה צודק- המשנה לא מיושמת בפועל בכלל, ודי לקרוא את המוסף לשבת של ידיעות כדי להבחין בכך (מדוריהם של ברנע ומרדכי גילת). למרות זאת- לא אפסיק להיאבק, ויש לי אפילו תוכנית. 2. צדקת גם בנושא השני: אין לי שום יחוס משפחתי, ולו גם הקל שבקלים. ומנגד איני יכול להתהדר בנוצות של "משפחת מצוקה". אז איך אני בליכוד בעצם? ואיך הגעתי לז´בוטינסקי ובגין? נשאיר את זה פתוח בינתיים. על דבר אחד אני יכול להתחייב: אין לי שום קשר, שום קשר, לכל דבר שניתן להגדיר אותו "אליטה". בדיוק להפך. 3. סחתיין על האישה- תתפלא, אבל זה משמח אותי משום מה. 4. לגבי המוצא- גם אני לא חושב שיש לזה איזושהי משמעות. עובדה שהייתי תומך דגול של מנהיגים אשכנזים בליכוד גם כשמעדה מולם אלטרנטיבה "מזרחית" בדמותו של דוד לוי. הערכים והמצוינות, הם העיקר, ולא העדה. ולמרות זאת, יש לי תובנה חזקה בנושא הזה, ששורתו התחתונה היא שחלקים גדולים של מדינתנו, בעיקר היכן שאני מרבה להסתובב בשנים האחרונות, הם גזעניים מבחינה עדתית ופוליטית. 5. אני חפץ במנהיג מזרחי ואידאולוג לא למען הליכוד, אלא למען המזרחיים. הטענה שלך בדבר חוסר אידאולוגיה שלהם ממחישה את הצורך בכזה אדם. 6. היוזמה של פייגלין. נושא כבד שקשה לענות עליו כלאחר יד. בסכ"ה, הכיוון טוב: במקום כל אלה שצועקים מבחוץ הוא רוצה לשנות מבפנים. אבל: -עם כל הצניעות, הוא לא המציא את הגלגל. אני העליתי בפני חברים לתנועה רעיונות כאלה עוד לפניו, וגם אחרים. זה עדיין לא הופך את הרעיון ללא טוב כמובן. - נראה לי שהוא לא מבין "איך זה עובד" במפלגה. הוא יכול לפקוד 50,000 מתנחלים ולא יהיה לו ח"כ אחד. מהלך כזה דורש אדם שגדל המפלגה ומכיר את המנגנון. -כמובן שאיני רואה בפייגלין מועמד ראוי להנהגת המפלגה. -הייתי מוכן, בטווח של כמה שנים (אחרי שאגדל קצת...) לשתף עימו פעולה כחלק ממהלך יותר נרחב לשינוי פני המפלגה. כרגע, המהלך שלו נראה מצומצם מידי ולא יביא את השינוי האמיתי שהמפלגה צריכה. אם תרצה יותר פרטים על המשנה הסדורה שלי- תפנה במסר פרטי.

Charlie

New member
מעוניין לשמוע על משנתך הסדורה

ולפיכך גם שלחתי לך מסר אישי!

Charlie

New member
קיבלתי הודעותייך ואף שלחתי לך

תגובה בעניין. מחכה לתשובות במס´ שאלות שהעליתי שם. תודה.

למעלה