תהייה בעניין כירבול

הרבה מהחתולים הביתיים, אם לא רובם, אוהבים להתכרבל עם בעליהם - לרבוץ בצמוד/עליהם. ואם מתאפשר, גם לישון איתם במיטה.
כלומר שנעים להם לנמנם צמודים למישהו אחר.

אז למה הם עושים את זה רק עם בני אדם ולא אחד עם השני? (כן, אני יודע שפה ושם זה קורה, אבל הרבה הרבה יותר נדיר מאשר עם בני אדם).

דגלמנגל

Well-known member
הרבה מהחתולים הביתיים, אם לא רובם, אוהבים להתכרבל עם בעליהם - לרבוץ בצמוד/עליהם. ואם מתאפשר, גם לישון איתם במיטה.
כלומר שנעים להם לנמנם צמודים למישהו אחר.

אז למה הם עושים את זה רק עם בני אדם ולא אחד עם השני? (כן, אני יודע שפה ושם זה קורה, אבל הרבה הרבה יותר נדיר מאשר עם בני אדם).
אני לא חתול, אבל אני משער, שזה נובע מכך, שבני אדם אינם מאימים עליהם, כחתולים ובנוסף, מספקים להם אוכל.
עובדה היא, שכלפי בני אדם החתולים הבוגרים זוקפים את זנבם, ממש כגורים כלפי אימותיהם. הם אינם נוהגים כך
בסביבת שום חתול בוגר וידידותי אחר.

גורדיאן-II

Active member
אני לא חתול, אבל אני משער, שזה נובע מכך, שבני אדם אינם מאימים עליהם, כחתולים ובנוסף, מספקים להם אוכל.
עובדה היא, שכלפי בני אדם החתולים הבוגרים זוקפים את זנבם, ממש כגורים כלפי אימותיהם. הם אינם נוהגים כך
בסביבת שום חתול בוגר וידידותי אחר.
זאת השערה נפוצה מאוד שחתולי בית נשארים תמיד קצת גורים, ובעליהם נתפסים בעיניהם כאימהות. כלומר מספקים אוכל (=יניקה), ליטפים (=ליקוקים), והגנה.
וגורים כמובן תמיד מחפשים את קרבת האימהות שלהם, זה המפתח לשרידה.

למעלה