תהייה

A Pig in a Cage

New member
תהייה

מידע אישי ומהסתכלות כללית על ההודעות בפורום הגעתי למסקנה (הלא כל כך מסובכת) שיש מעט מאוד אנשים שמעדיפים את Kid A&Amnisiac מאשר OKC וBends. בתור אחד שבא מרקע מובהק של מוזיקת גיטרות אני יכול להין מאוד את האנשים האלה (ובגלל אותו הרקע יש לי גם משיכה עזה ל Pablo Honey), אבל מה שאותי מאוד מעניין באלבומים האחרונים זה לא המוזיקה האלקטרונית (שבד"כ אני לא סובל, למעט רדיוהד ועוד כמה להקות מעטות) אלא המורכביות של הלחנים והמילים. אבל לא משנה כמה מורכבים ויפים האלבומים החדשים, אני עדיין מעדיף את הישנים וכאן נכנסת התהייה שלי: האם יש מישהו שמעדיף את שני האלבומים האחרונים של רדיוהד? כי לפי מה שנראה לי, האנשים האלה ממש מעטים, וחבל רק בגלל החוסר בגיוון הטעם המוזיקלי

Her Circulation

New member
מענה

תהייה מעניינת. דבר ראשון אני לא חושב שהלחנים של שירי שני האלבומים הארונים הם מורכבים יותר.פשוט התווספה יותר אלקטורניקה, אפקטים ויותר כלים. אני חושב שאני נמנה אם אלו המעדיפים את האלבומים הראשונים. הסיבה לכך היא מספר שירים מסויימים בשני האלבומים האחרונים שאני לא אוהב מאוד (כאהבתי לשירים ישנים). אני קצת מתגעגע לכנות וההתחלה של פעם מצד אחד. מצד שני בשני האלבומים האחרונים יש מספר שירים מדהימים ושיאי גדולים לפי דעתי ואחד השירים האהובים עליי הוא מאוד מאוד אלקטרוני LIKE SPINNING PLATES. אני גם יכול לומר שבהופעות חיות אני מעדיף לשמוע את IDIOTEQUE ׂ Especially in its "new" version ( different end) Dollars and cents (A )amazing live) How to disappear In Limbo Pyramid song Spinning plates הרבה הרבה יותר מאשר את - Karma police Paranoid android exit music etc השירים היחידים מאוקיי קומפיור שאני באמת מחכה בהופעה הם (מאלו שהם עדיין מבצעים) LUCKY THE TOURIST כך שלכל תקופה היתרונות שלה

A Pig in a Cage

New member
אני מסכים

ולא התכוונתי שבאלקטרוניים יש לחנים יותר מורכבים, אלא שהלחנים מורכבים, בלי להשוות לאלבומים הקודמים ושירים שאני מאוד אוהב מהחדשים: Idioteque Like Spinning Plates How To Disapper Completly Life in a Glass House ועוד כמה

Her Circulation

New member
אני חושב שאני בין

היחידים שמעדיף את הגרסה של MEETING PPL IS EASY TO "LIFE IN A GLASSHOUSE"

A Pig in a Cage

New member
גם אני

לאו דווקא מעדיף, שתי הגירסאות יפות מאוד, אבל אחרי ששמעתי הרבה מאוד את הגירסה של אמניזיאק הגירסה השנייה מאוד מעניינת ויפה לדעתי

Her Circulation

New member
,מענה 2 ?

אולי אני אעשה את ההפרדה הבאה, לא חותכת בדיוק אבל יש משהו לפי דעתי. מרבית האנשים שאוהבים את רדיוהד יותר בגלל הזדהות עם המילים והתוכן אוהבים יותר את האלבומים הראשונים.

A Pig in a Cage

New member
וגם

האלבומים הראשונים הרבה יותר נגישים למאזינים חדשים. ניסיתי להשמיע את החדשים לאנשים שלא ממש מכירים את רדיוהד, וכל מה שהם חשבו זה שהם סתם עושים מוזיקה אלקטרונית. נדיר מאוד שמישהו נכנס לרדיוהד רק בגלל האלבומים החדשים, כנראה כי יש מין סטיגמה כזאת שקושרת מוזיקה אלקטרונית עם טראנסים. אני יודע שאם לא היו לרדיוהד עוד דיסקים לפני קיד איי, ספק אם הייתי מתחיל לשמוע אותם בכלל

קליפס

New member
אני חושבת שיותר קשה לאהוב את החדשים

כי הם הרבה יותר אממ, אני לא בטוחה שזו המילה הנכונה אבל נאמר, הרבה יותר מורכבים, אבל כמו שהם מורכבים הם גם מעניינים, ואני דווקא חושבת שיש שינוי עצום בין הליריקות של פאבלו האני לבין הליריקות של אמנזיאק, ז"א נתחיל מזה שבדיסקים הראשונים הטקסט הרבה יותר ברור, הוא (ת´ום) אשכרה כותב משפטים שלמים, לעומת קיד איי ואמנזיאק שם יש משפטים שבורים, חזרות על משפטים, משפטים תמוהים למדי וכו´. וכמובן שיש גם הבדל בלחנים, מן הסתם, הם חורגים מן המבנה הרגיל של בית בית פזמון בית בית פזמון סולו גיטרה פזמון, אז כמובן שזה כבר לא אותו דבר, אם תשאלו אותי, קיד איי ואמנזיאק הרבה יותר קרים מהשאר. שני הדיסקים הראשונים מגישים לך רוק גיטרות טהור, דהיינו ´ככה זה, אני אומר לך ככה וככה, תקשיב.´, אח"כ אוקיי קומפיוטר, עם שילובים אלקטרוניים וטקסטים קצת יותר תמוהים, ואז המכה. הם עקביים, שמעתי שמועות שאד אמר שהאלבום הבא יהיה אלבום גיטרות, אבל אני לא בטוחה, אם כבר הם בטח יוציאו אלבום גיטרות ואז יתקדמו לכיוון אחר. אבל אני סוטה מהנושא! בכל אופן, יש אנשים שמעדיפים את קיד איי ואמנזיאק, אבל אלה אנשים ששמעו קודם את השאר, לדעתי. קליפס (אתמול התעוררתי מוצצת לימון).

Her Circulation

New member
adding

1.Thats right , and even the songs that have "simple" lyrics on kid A for example are from the OK Computer and even earlier era. As for the 6th Album - the band did say something in an interview about LP6 that will be a guitars album since theyre not getting younger. Dont remember the exact phrase though

A Pig in a Cage

New member
הפירוש שלי לשינויים של רדיוהד

באמת יש שינוי גדול מאוד במילים שהפכו להרבה יותר מורכבות ומסובכות מפעם. אם תשימו לב, יש מין כיוון כללי שכזה, כל הדרך מפבלו האני ועד החדשים (אני כמעט תמיד מחשיב את Kid A ו Amnesiac כאלבום אחד, "החדשים", מכיוון שהם נכתבו ביחד ולמעט השוואות פנימיות בין השניים, הם זהים לגמרי בהשוואות ביניהם לבין הקודמים) PH היה אלבום פריצת הדרך אל הקהל הבריטי וחלק מהקהל העולמי ולכן ניתן להגדיר אותו בתור הכי "מיינסטרימי" מבין אלבומי הלהקה: גיטרות, כמקובל באנגליה, לחנים פשוטים עם קריצה למורכבות ושימוש מעניין בקולו של תום. Bends עדיין המשיך את הרעיון הכללי, אבל התחכם הרבה יותר מקודמו, וניסה גם להעביר מסר מורכב יותר, אבל עדיין שמר על אופיה הגיטרי של הלהקה ומבנה השירים (בית-פזמון-בית-פזמון-סולו... אתם מכירים). OKC היה כבר חידוש. עדיין היו גיטרות, אבל האלקטרוניקה מתחילה להיכנס, ובשקט בשקט היא תפסה את תשומת ליבם של תום וג´וני. השירים הפכו להרבה יותר מורכבים, עם הרבה יותר מסרים ופחות נסיונות לתפוס קהל חדש (ובכל זאת אלבום זה נחשב לאלבום שהכיר אותם סופית לקהל העולמי, לרבות האמריקאי). זה אלבום של להקה שנחשבה עד אז לרוק/בריט-רוק מצוי וטוב, שהחליטה להראות מה היא באמת מסוגלת לעשות - והצליחה. כמו בBends, לשירים יש משמעויות מורכבות ונסתרות, אבל הלהקה החליטה ללכת הרבה יותר חזק על הכיוון של המורכבות (ע"ע עטיפת הדיסק) כשהחדשים יצאו, זה כאילו רדיוהד אמרו: לעזאזל עם העולם, אנחנו נעשה מה שבא לנו, איך שאנחנו (או יותר נכון, תום יורק) חושבים ומרגישים, ומי שלא אוהב את זה, בעייה שלא. ולדעתי, הם צדקו. זה מקרה יחסית יוצא דופן של להקה שמוכנה להתפשר על מידת הפופולריות שלה כדי להשקיע בצד האומנותי (שהוא זה שבאמת קובע). הם לא שינו סגנון מוזיקלי, אבל זנחו כמעט לגמרי את הגיטרות לטובת המוזיקה האלקטרונית כי ככה הם הרגישו שנכון לעשות. לכאורה אמורה היתה פופולריותם לרדת, אבל בגלל המאזינים המסורים האלבומים החדשים לא פגעו בפופולריות, למרות שהם שונים. הם הרבה יותר מסובכים, המילים הרבה יותר מורכבות (מישהו באמת מצליח להבין את כל המילים?? אני לא). השינוי שחל ברדיוהד במהלך השנים הוא מכיוון של פשוט יותר למורכב, כמעט מכל הבחינות, וטוב שהם עשו את השינוי הזה. אם הם היו נשארים עשר שנים ב PH, מישהו עדיין היה שומע אותם? הם היו נחשבים ללהקה מעולה כמו שהם נחשבים עכשיו? ואם מהתחלה הם היו יוצאים בדיסק סופר-מורכב ואלקטרוני (אבל לאו דווקא), הם היו מצליחים לפנות לקהל רחב כזה??? אני בספק

קליפס

New member
*יש לי בעיה חמורה עם כותרות*

כמובן שקיד איי ואמנזיאק הפכו את רדיוהד למה שהם כיום, וגם אוקיי, הרי אם הם היו מוציאים אלבום גיטרות אחרי אלבום גיטרות הם יחשבו ללהקה ממוצעת עם אלבומי גיטרות, עם טקסטים אדירים, אמנם, ועם קול מדהים, אבל שומדבר לא מיוחד. רדיוהד הוכיחו שהם יכולים לעשות יותר מכולם.

אני מהאנשים

שאוהבים שיר/להקה/זמר בעיקר בגלל המילים. אחרי מיליון פעמים שהקשבתי ל-PABLO HONEY פתאום שמתי לב שאני לא מבינה בכלל את המילים. אני מניחה שזה אומר ודאית שהתאהבתי במוסיקה עצמה.

thomas78

New member
אני לשם שינוי

אני לשם שינוי מעדיפה יותר את שני האלבומים האחרונים. יש לי המון חיבה ל - ok computer ול - the bends , אבל מה שממש עושה לי את היום והלילה זה kid a ו - amnesiac. אני כנראה מהזן הנדיר שמעדיף את מה שכולם לא מעדיפים.

למעלה