תובנות על מסיבת חנוכה בגן

dafgol

New member
תובנות על מסיבת חנוכה בגן ../images/Emo138.gif

היום היינו בסדנאת חנוכה בגן של בר, היום זה כבר לא IN להגיד מסיבה ? קוראים לזה סדנא...נו שויין
הסדנא נקבעה לשעה 15:00 שעה משונה בהחלט, אבל ניחא. הגננת יש לאמר מאוד השקיעה והשתדלה, היו פינות יצירה : בניית חנוכיות ,יצירת כתרים, בניית סביבונים, קישוט כדים ואיור של דמויות המטבח מהסיפור לחנוכה (פומפיה,מחבת,מערוך,קרש ומסננת אשר שעתם היפה בחג החנוכה ), כל ילד קיבל את הסיפור מודפס עם דמויות הסיפור מבריסטולים, וכל אחד קישט,צבע,הדביק כראות עיניו, כך גם עם שאר היצירות, היו מבחר מדבקות,צבעים,חרוזים,אבני פסיפס וכו'...באמת מושקע ויפה וכו'.... אח"כ החלק "האומנותי" , הדלקת נרות, הילדים רקדו ושרו כמיטב המסורת בחנוכה,
ות,ספינג' וכל ילד קיבל סביבון שהכינו בעצמם בגן ובתוכו ממתקים.... הילדים נהנו מאוד למרות שכבר היו עייפים , היום התחיל ב 7:30 בבוקר כרגיל וההורים הצטרפו ב 15:00, סה"כ בסדר להם- חוויה. אני לעומת זאת פשוט יצאתי מזועזעת מהסדנא...לא מהגננות,לא מהילדים,לא מהתוכן ...אלא מההורים....פשוט בושה....ואסביר... קודם כל התבקשנו לא להביא אחים\אחיות ובעיניי זה לגיטימי, דאגתי שההורים שלי יגיעו מטבעון להוציא את רז מהגן ולשמרטף עליו , כדי שבאמת אוכל להנות עם ברי ולתת לו את מלוא תשומת הלב שמגיעה לו בחגיגה שלו בגן שלו. אני כנראה הייתי היחידה שנהגה ככה.....או אחת היחידות.... הגיעו המון הורים עם אחים ואחיות , ז"א אמא ואבא וכל המשפחה <חלק גם הביאו סבאסבתא על הדרך>....כמובן שזה הפריע , לא היה מספיק מקום לכולם, ובטח הילדים לא קיבלו את מלוא תשומת הלב. אחים גדולים השתעממו והפריעו, אחים קטנים בכו בילגנו והפריעו. חלק מההורים פשוט "התנחלו" במטבח וטחנו סופגניות (שמיועדות לילדים) עם כוס קפה ואח"כ יצאו לסיגריה....וואלה....מסעדה... אבל שיא הביזיון לדעתי, אחד האבות בירך והדליק את החנוכיה, לא משנה שלא ממש ידע את הברכות ולא היה נעול על הנוסח...מסביב הורים הרעישו נורא ושכחנו כנראה למה התכנסנו שם היום.... כשמסיימים עם הדלקת הנרות תמיד שרים "מעוז צור", הסתכלתי סביבי, היינו אולי 5-6 הורים שידעו בכלל את מילות השיר ושירי חנוכה בכלל....והתייחסו לכל מה שקורה שם. אח"כ היה צריך להזיז ולפנות שולחנות כדי שיהיה מקום לריקודים שהילדים הכינו, אפילו לא אבא אחד הציע לעזור ולהושיט יד ולו רק מתוך נימוס. בסוף הגננת וכמה אמהות פינינו מקום לילדים. מה אומר ומה אגיד....פשוט יצאתי מהגן מזועזעת מצורת ודרך ההתנהגות של רוב ההורים , בעיקר של רוב האבות שנכחו בגן, כאילו הם נמצאים בשוק... באיזה שלב בר ביקש ללכת הביתה " כבר לא כיף לי ככה, יש פה הרבה מידי אנשים, בלאגן ורעש", כל כך הסכמתי איתו, הודנו לגננת ולסייעות ופשוט הלכנו..... אז היתה לנו היום סדנאת חנוכה בגן, אני בהחלט עברתי "סדנא" , לא יודעת למה...יצאתי מאוכזבת מאוד.... הגננות הסייעות הילדים - כולם נפלאים משקיעים ונהדרים, ההורים.....זו כבר אופרה אחרת....עצוב....שלא לומר ביזיון.... רק מקווה שבמסיבה אצל רזי בגן ביום חמישי, אעבור "חוויה מתקנת".

לולי72

New member
דפנה - זאת אומרת שזה מה שמחכה לי בגן מחר?

גם אצלנו יש סדנא (זכורה לי המילה מסיבת חנוכה מאיזה שהוא מקום, לא זוכרת מאיפוא), ואת כל כך צודקת, וזה עצוב לקרוא את מה שאת כותבת, לא יפה, מגעיל, וולגרי והישראלי במהותו, כמה שזה עצוב להגיד. יובל כבר שבוע מדברת על זה שהגננת אמרה לא להביא אחים ואחיות ולא סבים וסבתות, אז אצלנו בגלל שלירון לא יהיה, יכול להיות שאולי סבא וסבתא שמוציאים אותה מהגן יבואו, אבל כמו שאת מכירה אותם הם ממש לא כאלה שלא יעזרו או ירעישו, ואנחנו מכירים את זה לצערנו מקרוב, בכל מסיבה שלא תהיה מגיעים האח/ אחות הגדולים והקטנים ואז הקטנים מתחילים לבכות והגדולים מפריעים ומשתעממים וזה באמת מרגיז. אני לא רוצה להכניס אותך לדיכאון, אבל גם אצל רז זה לא יהיה שונה, חבל שזה כך, הילדים כל כך מחכים לזה ומתכוננים, יובל למשל אמרה לי שהיא לא יכולה לספר לי מה יהיה כי זו הפתעה ורק הסכימה לגלות לי שהיא בת זוג של סיוון ושהיא מדקלמת, מה היא מדקלמת - גם את זה לא הייתה מוכנה להגיד ואמרה לי לחכות למחר, כי זו הפתעה. אצלנו הסדנא - מסיבה מתחילה ב - 17:45 ונקווה לטוב. ראית את התמונות ששלחתי?

dafgol

New member
ראיתי ועניתי לך גם ../images/Emo6.gif

אצל רז בגן מאוד מקפידים, והמסיבות שם הרבה יותר כייפיות ומהנות לילדים ולהורים מאשר בגן של בר. הרי בויצ"ו אנחנו חוגגים כבר 4 שנים ברצף, עם ברי בעבר ורזי בעבר והשנה. לזכותה של יוכי - היא מאוד מקפידה, ויש גם יותר מקום.... ליבי ליבי עם הגננת של בר, כמה השקיעה והשתדלה, וכמה לא היה שיתוף פעולה מצד ההורים...חבל....

S r 35

New member
עצוב לקרוא את הדברים

אני חושבת שמה שאת מתארת די משקף את החברה שלנו: הרגשה שבקרוב כבר לא יזכרו על מה ולמה חוגגים את חג החנוכה ועוד יחשבו שמדובר בחג הפסטיגלים. אני צינית וזו הקצנה אבל בהרבה דברים אנחנו קצת מאבדים את זה... וחבל לי. רק היום אמרה לי מישהי שאני מיודדת איתה - אמא של חבר של ניר - שהיא שונאת את חנוכה כי זה חג שאין בו חופשים (לנו המבוגרים) וכי הוא לא יפה כמו הקריסמס: לשמוע את הדברים הללו ברצינות תהומית ממישהי בת שלושים פלוס....לא ממש ידעתי איך להגיב.
אצלנו בגנים של הבנים - המסיבות הן עדיין מסיבות חנוכה, שנחגגות באופן המסורתי: מפעילה עם אקורדיון, ילדים רוקדים, שירי חנוכה וסופגניות. אין ולא מכנים את המסיבות הללו בשם סדנאות. עד כמה שהתרשמתי מהורי הילדים - בשני הגנים, הם בסדר: כמעט ולא מביאים אחים קטנים, מכבים טלפונים ניידים וכו'.... הלא זה הכבוד המינימאלי לאירוע, לגננות שארגנו את המסיבות ובראש ובראשונה לילדים שלנו. קשה לי להבין איך אנשים לא מבינים את זה. בכל אופן, המסיבה בגן של רון תהיה מחר ואז אוכל לחזור עם תובנות. לסיום - משתפת אתכם בשיר שהיה מוצמד להזמנת המסיבה של רון - והוא מסביר מדוע לא להביא אחים קטנים למסיבה: אצלנו, כאמור, זה עובד. רוב רובם של האחים הקטנים נשארים בבית.... למה לא להזמין אחים / חיה שמש ------------------------------------------- רציתי שאמא שלי תבוא ותהיה רק איתי בחגיגה ואמנם היא ישבה לה ממול וכל הזמן הסתכלה רק עלי ולא על שאול. שאול הוא אחי הקטן, התינוק לא מזמן הפסיק לינוק כל הזמן בבית צורח וראשו עדיין קרח. ובדיוק כשרציתי שהיא תראה איך שאני גבוה למעלה קופץ נפל לאחי הקטן המוצץ. ואז הוא צרח, כרגיל, עד השמיים ואותי אמא כלל לא ראתה בינתיים אפילו שקפצתי יפה אחת ושתיים. ובסוף עוד לי היא אמרה: "הריקוד שרקדת היה ממש נפלא!" ובעצם אני יודע שעלי כלל לא הסתכלה .... חג חנוכה שמח לכולם

ממש עצוב לשמוע שהורים מתנהגים בחוצפה../images/Emo46.gif כזו

דפנוש, היי מה שלומך? איך מרגיש גולן כעת? ואיך ברי ? ורזי? מוסרת חיבוקקקקק חםםםםם ו
דנייי

dafgol

New member
איזה קטע

לפני שנה קיבלנו את השיר הזה עם ההזמנה למסיבה בגן (בויצ"ו)

frige

New member
במקרה הזה, החינוך בא מהבית זה משפט

בדיוק במקום. באמת ביזיון. ממש גועל נפש, חבל על הילד. בגן של הראל עשו את הסדנא בנפרד וביקשו לא להביא אחים ואחיות, חוץ מאחד לא היו אחים ואחיות וכולם נהנו. המסיבה מחר. עדן, תהיי קצת יותר אופטימית, יש גם ורוד בחיים, תיקחי הכל באיזי ותשתדלי להינות, בסוף אולי באמת תהני כמוני ולא יהיה כמו שדפנה מתארת אצלכם, גם אם כן, תהני בשביל יובלי. שרה - השיר בהחלט מרגש, מה שמחזק את הדיעה שלי שלמרות שאצטרך לבקש מחמותי לשמור על הילדים מחר כי אמא שלי בחתונה, אעשה זאת ואלי ואני נלך עם הראל למסיבה ונהנה איתו נטו. חג אורים שמח. שרית

dafgol

New member
בהחלט בא מהבית....

אני משווה למסיבת חנוכה משנה שעברה באותו גן - ואז היה כל כך מוצלח ומתוקתק. כלום לא השתנה למעט האוכלוסיה שהתחלפה בחלקה בגן. עצוב.....

frige

New member
מקווה בהחלט שעם רז תהיה חוויה מתקנת

והמסיבה אצלו תעבור בנעימים. הנה החברה שלנו היום, פשוט מפחיד כבר להסתובב ברחובות, תראי מה קרה בפורום תאומים למישהי. תודה לך ולדנייייאלה על הברכות לחברה שלי (ברה בלשונכם
- מה זה סוג של
רק במגזר הערבי?
)

S r 35

New member
ואנחנו חזרנו עכשיו ממסיבת חנוכה בגן של רונקי

היה מקסים, רגוע ונפלא. לא הגיעו אחים קטנים או אחים בכלל, רק הורים. הטלפונים היו מכובים. אף אחד מההורים לא שתה קפה או עישן סיגריה. במשך כל המסיבה כולנו היינו בתוך הגן. חגגנו עם הילדים. מסיבת חנוכה "מסורתית" - עם כל מה שהילדים אוהבים: קצת שירי חנוכה, קצת ריקודים, המפעילה של הריתמומוסיקה שהם אוהבים, הדלקת חנוכיה ושירת "הנרות הללו" ו"מעוז צור" - כל ההורים הצטרפו - כולם ידעו את המילים. והכי חשוב המון סופגניות וסביבון הפתעה לכל ילד (עם שוקולדים ובלון בפנים) בסוף האירוע. כל המסיבה ארכה שעה בלי יותר מדי קשקושים ועניינים: לילדים בטווח גילאים של כמה חודשים עד ארבע זה מספיק בהחלט. נהננו! ביום רביעי המסיבה של ניר - מתוך הכרות עם הנפשות הפועלות (גננות והורים) נראה לי שיהיה מאוד דומה למה שהיה היום. דפנה אני מצטרפת לאיחולים לחוויה מתקנת בגן של רז. ולכולם חג חנוכה הכי שמח בעולם

לולי72

New member
גם אנחנו חזרנו מהמסיבה בגן ../images/Emo13.gif

היה מה זה כיף, ההורים השתדלו לא להביא אחים קטנים, היו אולי שני תינוקות וזהו. חוץ מזה היה כיף גדול, הילדים הציגו ויובלי שלי דקלמה . אפילו עשיתי עם יובל חנוכיה יפה מאוד, ונהניתי (שרית - אני דווקא כן רואה את העולם בוורוד פשוט לא אוהבת יצירות, לא לכל אחד מותר לאהוב יצירות הלא כן? ואני דווקא אחת שממש זורמת עם החיים) גם עשינו כתר וצבענו נר והדבקנו מדבקות בסיפור של גברת קרש והשוס....יובל שלי מספרת שבימי רביעי מגיעה אליהם מישהי בשם פרידה שמתנדבת ועוזרת, וכל הזמן היא אומרת "פרידה, פרידה", היום באמצע המסיבה נכנסת פרידה הזו ואני כאילו החזירו אותי לגן חובה, גן עירית ברח' תימורים, מסתבר שזו הייתה הגננת שלי בגן חובה, ישר קלטתי אותה ומה זה התלהבתי, ניגשתי אליה ואמרתי לה שיובל היא הבת שלי והיא מאוד התלהבה, היא לא זכרה אבל אמרה שהיא ישר הולכת לאלבום תמונות ואז היא תיזכר, היא בפנסיה כבר ואמרה לי שכנראה הייתי במחזור האחרון לפני שהיא יצאה לחופשת לידה (למרות שבתמונה שהראיתי כמובן ליובל ברגע שחזרנו הביתה היא לא נראית בהריון) וזהו, זה סגירת מעגל, היא גרה בטבעון ומגיעה פעם בשבוע להתנדב בגן, מאוד יפה לדעתי ומרגש. הודיתי כמובן לדנה הגננת המקסימה, ולמרים העוזרת ולאני שגם הייתה גננת לא שלי אבל היא מכירה אותי עוד כשהייתי ילדה קטנה ומאוד התלהבה שאני אמא של יובל (היא פגשה את אמא שלי לפני שבוע ואז קלטה שיובל היא הבת שלי). זהו, יובל קיבלה היום המוןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןןן ממתקים, מסבא וסבתא שבאו מהקריות להוציא אותה מוקדם, מהגן, ולי יש עוד יום ארוך, להכין את הבית כי מחר הולכים להתקין אצלנו מזגן ואני צריכה להעיף כמה דברים לתוך הארונות. אח"כ אשלח תמונות. לילה טוב.

לולי72

New member
שרה ואת מה שכתבת הדפסתי

הכווונה לשיר, והעברתי לגננת שתקרא, סיפרתי לה שאצלכם הגננת נתנה את השיר להורים והיא צחקה.

S r 35

New member
עדן - שמחה שנהנתם ../images/Emo13.gif

אגב - גם אני, כמוך, לא מתחברת ליצירות: יש לי שתי ידיים שמאליות ושיעורי מלאכה והתעמלות היו הסיוט של בבית-הספר
(ברגע שהמורה למלאכה שלנו הפגינה יצירתיות יתר וניסתה ללמד אותנו לסרוג
היא כבר הרימה ידיים לגמרי.... בכל מה שקשור אלי ... שאר הבנות דווקא היו בסדר).

dafgol

New member
שמחה שנהנתם ו../images/Emo51.gif על התמונות ../images/Emo23.gif

אני בטוחה שבחמישי תהיה חוויה מתקנת. הגננת של רזי אמרה לי היום שאביא גם את חמותי וברי למסיבה אם אני רוצה. בכל זאת עד שחמותי מגיעה אלינו צפונה, שתחווה מסיבה אחת בגן עם הבנים.

frige

New member
שרה ועדן, שמחה שנהניתם

גם אנחנו היינו אתמול עם הראל במסיבת החנוכה, היה ממש ממש יפה, נהנינו כל כך לראות את הראל ואת החברים שלו שרים, רוקדים, מדקלמים, נהנים. היה ממש ממש מרגש, מחזיר אחרונה בכמה עשרות שנים טובות. כיף להיות גם מהצד הצופה, הבוגר, ההורה. כמובן חוץ מכמה הורים שעמדו במטבחון ודיברו בניהם כאילו באו לפגישה במקום למסיבה של הילדים שלהם. הגננות העמידו מסיבה לתפארת והילדים היו מקסימים, מתוקים, יפים ומאושרים, אפילו מחאו להורים כפיים לאחר שירת מעוז צור והיה כיף להיצטרף אליהם בשיר "באנו חושך לגרש". יום שישי בבוקר יש מסיבת חנוכה במעון של אלעד ואיתי ואח"כ אשים כבר תמונות של כולם ביחד. חג אורים שמח וחנוכה שמח טעים ומטוגן. שרית

S r 35

New member
איזה יופי ../images/Emo13.gif שמחה לשמוע

אצלנו - הערב יש מסיבת חנוכה בגן של ניר. אתמול - התארחו אצלנו חברים להדלקת נר ראשון. עבור כל ילד הודלקו נרות בחנוכיה שהוא הכין בגן/ביה"ס או סתם בחנוכיה שהוא אוהב (ביקשתי מהחברות שלי שיביאו איתן חנוכיות של הילדים).... והבית כולו האיר (אמרתי כבר שאני אוהבת את החג הזה?
). אח"כ המשכנו לארוחת ערב "חנוכתית" טעימה ולקינוח
יות של "רולדין" - תשמעו בלי כוונות פרסומת, הסופגניות שלהם הן ליגה אחרת: קטנות יותר מסופגניות רגילות ו ט ע י מ ו ת (אפילו מישהי שלא משתגעת על סופגניות, כמוני, טעמה והודתה). הילדים המשיכו אח"כ במשחקיהם ואנחנו (המבוגרים) בשיחה נעימה. היה נפלא. שוב - חנוכה שמח לכולם

למעלה