תוכי חדש- גמילה

rupsom

New member
תוכי חדש- גמילה

שלום לכולם וחג שמח,
רציתי לשאול על תהליך הגמילה של תוכי מסוג קוקטייל. יש לנו בבית 2 תוכים בוגרים כבר כמעט שנתיים ולפני כמה ימים קנינו עוד תוכי שעדיין אוכל דייסה. נאמר לנו להכין לו דייסה 3 פעמים ביום בערך 7 מ"ל למרות שמהניסיון הוא לא גומר את זה..רצינו להתחיל איתו גמילה כי הבחור בחנות אמר שמקסימום עוד שבוע הוא ירצה דייסה ואז כבר יתחיל לאכול מוצק. התוכי באמת מתעניין באוכל המוצק, הוא מאוד אוהב את המקל דבש, אך כמעט ולא נוגע בתערובת זרעים, בחסה, בקורנפלקס ובשאר הדברים שנותנים לו...אני מפחדת שאם אפסיק לו את הארוחה של הצהריים הוא לא יקבל מספיק אוכל, כי לא נראה שהוא אוכל הרבה מהאוכל המוצק. בנוסף כאשר נותנים לו את הדייסה הוא מאוד מאוד שמח וקולני ורואים שהוא רעב! הוא אפילו מבקש יותר מ-3 פעמים ביום אבל אנחנו מנסים לא לתת לו כי הוא יתרגל לזה וזה בעייתי. האם הדאגה שלי מוצדקת? או שאם הוא באמת יהיה רעב הוא יאכל מהאוכל? אני לא נמצאת כל היום בבית ככה שאני לא רואה כמה הוא אוכל בשאר השעות..

בנוסף רציתי לשאול על הצואה שלו. הוא מוציא יחסית המון המון צואה לעומת 2 התוכים הבוגרים האחרים. כמו כן הצואה שלו מאוד רכה ויש בה יחסית המון נוזל! (לתוכים הבוגרים הצואה ממש "קשה" ואין בה כמעט נוזל..). אני מפחדת שהוא יתייבש בגלל זה וגם אם נוריד לו מהדייסה הנוזל יחסר לו. הוא לא שותה מהמים שבכלוב וגם לא אם מקרבים אליו מזרק עם מים. המים היחידים שמגיעים אליו זה מהדייסה וזה נראה לי מעט מאוד. יש לציין שהוא יחסית פעיל ולא נראה כאילו הוא חולה או חלש. הוא מטייל קצת בכלוב ואוכל מהמקל דבש ויישן. האם באמת המים היחידים שהוא שותה זה מהדייסה? בנוסף האם זה נורמלי שהצואה שלו כל כך נוזלית? זאת פעם ראשונה שיש לנו תוכי שאוכל דייסה..

סליחה על החפירה, ותודה על ההתייחסות!

למעלה