תולעי דם

בלקר

New member
תולעי דם

שלום, אני לא מגדל דגים(פעם היו לי אבל משום מה הם מתו, אולי כי חצי שנה לא האכלתי אותם), במקום זה אני מגדל צמחים טורפים, ואמרו לי שאפשר להאכיל אותם במזון דגים שניקרה תולעי דם. אז ספרו לי משהוא על זה.

varda

New member
תולעי דם

נהגתי להאכיל את הדגים שלי (סקלרים,רמים, ברבים,טטרות) בתולעי דם שהגיעו במגש קוביות קפואות. כל יחידה היא מעין גוש קפוא שמתפרק במים, והדגים היותר חזקים נוטים "לסחוב" לקטנים והאיטים. (הזריזים מצליחים יפה מאוד). אז הפתרון שמצאתי לזה היה: בפינה אחת גוש תולעים לגדולים ובפינה אחרת- קצת אוכל יבש לקטנים.

Suikun

New member
לא כדאי בכלל להכניס את תולעי הדם

יחד עם הקוביית קרח אל תוך האקווריום. מגדלים את תולעי הדם עם המים שלהן, שבד"כ אלה מים מעופשים ומאוד לא בריאים לדגים. עם אותם המים התולעים מוקפאות. הדגים עלולים להדבק במחלות. מומלץ לשים את הקובית קרח במסננת ולשים מתחת למים פושרים, ככה שהקרח ימס והתולעים ישטפו, ואז לפזר באקווריום.

varda

New member
תלוי מאיזה חברה קונים

אם האוכל מפירמה ידועה אז אין חשש. הדגים שלי קיבלו המון קוביות כאלו ולא קרה להם כלום.

גם אצלי

וחוץ מזה, הרחתם פעם את תולעי הדם? צריך להחזיק אותם עם חמישים כפפות אחרת לוקח שעה להוריד את הריח מהיד.

wiz

New member
../images/Emo45.gif

כשנתתי לדגים שלי תולעי דם, שמתי אותן קודם בכוס עם מלח לעשר דקות לחיטוי. אח"כ שטפתי אותן היטב, ורק אז נתתי לדגים. אתם באמת לא רוצים להכניס את כל הח*א שבא איתן לאקווריום שלכם, ואתם גם לא רוצים שאיזה דג רעב יבלע קוביה קפואה (זה לא טוב...).

duel

New member
אין בזה שום דבר רע

אך המזון הקפוא יותר טוב לדגים. מזון חי יותר טוב ממזון קפוא. וכפי ששמת לב העדיפויות הן מזון חי->מזון קפוא->מזון יבש. ההמלצה והגישה הכי בריאה להאכלת דגים היא לגוון בין סוגי מזון שונים. מגוון הויטמינים וערכי המזון גדל כאשר יש גיוון במזון - וכך הדגים נראים וחיים טוב יותר. בברכה, דודי

סליחה

כל התולעי דם חייבות לעבור הקרנה של U V זה חייב להיות סטרילי ושמור בהקפאה של -24 מעלות ומה שאתה אומר זה תולעי דם שהפשירו ומכרו לך אותם לצערי

תולעי דם

כיום ניתן לרכוש אותם בכל חנות מכובדת כולם ארוזות בבליסטר אריזה שמחלקת את התולעים לקוביות כל אריזה מכילה 100 גרם והיא חייבת להיות אטומה התולעים חיבות להיות קפואות

למעלה