תוספי מזון

crocker666

New member
תוספי מזון

אני בן 22, משקל 82 וגובה 2 מטר. העלתי אצלו 10 קילו בחצי שנה, ואני גם מתאמן אני אצל דיאטן שהוא גם מאמן כושר והוא המליץ לי שאני אקח תוספי מזון, כי בזמן האחרון אני לא עולה ממש במשקל. חלק אומרים לי זה בריא חלק אומרים זה לא... אני אישית רוצה לקחת אבל לא יודע אני לא מכיר את זה ממש טוב האבקה הזאת. אז מה זה בדיוק? מה יש בזה איזה סיכונים ואיזה תרומות טובות יש מזה? תודה.

הגדר "תוספי מזון"

על מה הוא המליץ לך? תוספי מזון זה כללי מדי, יש טובים, יש כאלה שהם בזבוז כסף, יש כאלה שאפשר אבל לא חייבים. סתם ככה אי אפשר לענות. ובכל מקרה כדאי לזכור ש: א. מדריכי כושר הם לא תזונאים ב. אם הוא גם זה שמוכר לך את התוספים (או מישהו אחר דרכו), יש מקום גדול מאוד לחשדנות.

crocker666

New member
הוא זה שמוכר לי

הוא בעיקרון גם מאמן כושר מפורסם, אך אני לא אציין את שמו בקיצור הוא אמר לי שכדאי לקחת תוספי מזון.. וכן הוא מוכר לי אותם יש לו סטוקים של זה אצלו במקום שאני הולך אליו למה חשדנות? זה לא יכול להיות חיוני נגיד אל המשקל שלי לעומת הגובה..?

למה חשדנות?

אם מישהו ממליץ לך לקנות משהו שהוא בעצמו מוכר לך, הסיכוי שההמלצה נעשית לגמרי בתום לב הוא אפסי. רק השאלה היא איזה אחוז ממנה הוא באמת המלצה ואיזה אחוז הוא הרצון שלו להרוויח עליך עוד כמה שקלים. (ויש כמובן את האחוזים הנלווים, שהם המלצה שהוא באמת מאמין שהיא מועילה אבל היא עדיין המלצה מטומטמת ונובעת מחוסר ידע שלו. כי כאמור, מאמני כושר, מפורסמים ושריריים ומוצלחים ככל שיהיו, הם לא תזונאים וחסרי הכשרה בתזונה). מה שמחזיר אותי אל השאלה הראשונה - מהם התוספים שהוא מנסה למכור לך.

אני אנסח את זה בעדינות

הגוף לוקח מה שהוא צריך מהמזון, ברוב המקרים, צריכה עודפת של ויטמנים ומינרלים פשוט יוצאת מהגוף באותה כמות בה נכנסה. יש תוספי מזון שצריכה עודפת מה מסוכנת לגוף, והנזקים שלה חמורים בטווח הארוך. עליה במשקל, לא מושגת עקב צריכת תוספי מזון או אבקות למינהן, מקסימום יש שם קלוריות בצורה מרוכזת, שאתה יכול להשיג גם בצריכה מזונות טבעיים. יש ויטמנים מסוימים שעלולים לעורר תאבון, אבל אני לא חושבת שבמקרה שלך זה מה שאתה צריך. רק לאחר בדיקות רפואיות מקיפות אפשר לדעת אם אתה צריך תוספי מזון, ברוב המקרים הם לא מועילים ולא מזיקים (רק לכיס שלך), אבל יש לא מעט מקרים של נזק. אני אשמח לענות לך פה על עוד שאלות בנושא, כי כל עניין תוספי המזון הוא בעיקרו מונע בשל אינטרסים מסחריים, שממנים מחקרים ומשפיעים על קובעי מדיניות (בארץ ובעולם). אדם בריא, יכול בהחלט לחיות היטב, ולהשאר בריא, מתזונה טבעית בלבד. תוספים הכרחיים רק במקרים של חסרים כרוניים או בעיות רגעיות, שאותם ניתן בדרך כלל לאתר בעזרת בדיקות דם (או בדיקות אחרות).

crocker666

New member
"סופר ווי גיינר" של חברת "סופר ניוטרישן"

"סופר ווי גיינר" של חברת "סופר ניוטרישן" זה התוסף מזון... הבעיה שלי זה גם שאני צריך להעלות הרבה במשקל ובזמן האחרון אני די תקוע את האמת.. להזכיר שאני שוקל 83 ואני גובה 2 מטר. העלתי 10 קילו בחצי שנה כבר אבל לאחרונה אני די נשאר במקום אז המליץ לי על זה.

אלי ו.

New member
אינסופ, ברוכה הבאה לפורום

נראה שיש לך הרבה מה לתרום כאן. אם תתבלי את ההודעות שלך בקצת רשעות ציניות וסתם מיזנטרופיה תשתלבי בפורום בצורה יפה.

אני הזמנתי אותה, אז תהיו עדינים איתה בהתחלה

(או בעצם תהיו רשעים במיוחד, כי ממתי אפשר לסמוך על מה שאני מביאה איתי) הבחורה בעלת תואר בתזונה וגם חושבת שיוסי יודע על מה הוא מדבר - שתי תכונות שמאוד נדיר למצוא בין הגולשים בתפוז (או בין אנשים בכלל).

אלי ו.

New member
אינסופ ענתה לך ואני ארחיב

ראשית הייתי נרתע מהמלצה על תוספים מאדם שגם מוכר אותם. יש כאן בעיה אתית קשה. מעבר לכך, תזונאי רציני לא ימליץ על תוספים ללא יעוץ תזונתי מקיף שיבדוק מה אתה אוכל, מה חסר ואז ימליץ על שינוי תזונתי או תוסף, האם עשית יעוץ כזה? לא כתבת באיזה תוסף מדובר, אני מניח שמדובר באבקת חלבון או בגיינר סטנדרטיים מחברות ידועות. שני המוצרים הם עוד דרך לקבל אוכל, את שניהם ניתן להחליף באוכל, לא מדובר באבקות קסמים, מבחינת סיכון לבריאות, הסיפור שוב מדובר באוכל.

crocker666

New member
כמו שאמרתי כבר "סופר ווי גיינר"

של חברת סופר ניוטרישן הקטע הוא, שהוא מביא לי תפריט קבוע כבר חצי שנה, ובאמת עליתי 10 קילו, וחסרים לי עכישו עוד איזה 15 קילו והתחלתי די להתקע בזמןה אחרון, אז הוא אמר שהוא ממליץ לי על התוסף מזון הזה. מה יכול להיות לא בסדר בזה..? אם זה רק יעזור לי לעלות למשקל הרצוי.

אני אענה בעדינות

המדענים הם לא אלוהים או הטבע או האבולוציה או _________ (אחר, אנא מלא פה את מקור האמונה שלך אם ישנו). ולכן, כל הנסיונות להבין איך בדיוק עובדדים המינרלים, הוטמנים ושאר מרכיבי המזון שלנו, מוצלחים במידה חלקית בלבד. הטבע והאדם שהתאים את עצמו לסביבה בה גדל, יצר את האפשרות לכל בעל חי להתפתח בהתאם לצרכיו. אבקות חלבון או אבקות "קלריות" הן נסיון לעשות כסף קל על גבם של אנשים תמימים. אפשר לאכול הרבה דברים אחרים, טריים ובריאים, ולקבל את אותם האפקטים בלי שום תופעות לוואי או בזבוז כסף. לשום מדריך בחדר כושר אין את ידע להרכיב תפריט (השמנה או הרזיה), יש להם הרבה פעמים רצון ואמונה בידע שלהם, אבל הרבה פעמים יש להם גם אינטרסים כלכליים מובהקים. כל נושא תוספי המזון והמוצרים המעשירים בחדרי הכושר גובל בפלילים במקרה הטוב, ובנזק בריאותי אפשרי במקרה הרע. אם כל כך חשוב לך, בקש הפניה לדיאטנית, זה בדרך כלל חינם בקופת החולים, או בתשלום סמלי. היא תראה את התיק הרפואי שלה לפניך, תקשיב לך, ותדע לייעץ לך בצורה טבעית ובריאה למה אתה זקוק. יש גם ענף של תזונאים קליניים שמתמחים בספורט, אבל הם יקרים, ובדרך כלל עובדים עם ספורטאים מקצועיים, במידה ואתה מרגיש שדיאטנית סטנדרטים בקופת החולים לא יכולה לענות על צרכיך (לאחר!! ביקור אצלה) נסה להגיע לאחד מהם. חבל על הכסף שלך ועל הבריאות שלך, הנזקים הללו מתבטאים בטווח הרחוק.

crocker666

New member
אבל מההתחלה הלכתי אל הטוב ביותר..

אל מישהו שהוא גם מאמן כושר וגם תזונאי, עם שם די גדול הייתי אומר... ואני כן אוכל כמה שאני יכול, אבל כנראה שזה לא מספיק, אני לא רוצה את התוסף מזון הזה בגלל שאני עצלן, אלא בגלל שאני אוכל את המקסימום שאני יכול, והתוסף מזון אמור לעזור בדברים האלה לא? את נראית שאת כל כך שוללת את זה.. אבל זה עובדה איך שאנשים שמשתמשים בזה אישית שאני מכיר התפתחו ממש.

אלי ו.

New member
גיינר הוא פשוט עוד דרך להכניס קלוריות לגוף

הגיינר משמש אנשים שמנסים לעלות במשקל ולא מצליחים לאכול מספיק קלוריות. אגב, אני לא מכיר הרבה תזונאים/מאמני כושר אתה בטוח שמדובר בדיאטן קליני מוסמך עם תואר?

אנא ממך תכיר לי אותו

אני לא מכירה דיאטן קליני שהוא גם מאמן כושר, נודע. כך שאני לא יודעת אם ההשכלה שלו היא רפואית או חובבת. כל התוספים הללו בדרך כלל יוצא שכרם בהפסדם. אני לא מבינה מה הקושי לקבוע פגישה, דרך רופא המשפחה, עם דיאטנית, שגם תכיר את התיק הרפואי שלך ואת הנתונים שיש בו, ותוכל לשבת יחד איתך ולחשוב ביחד על תזונה נכונה, וגם להביע את דעתה המקצועית על התוספים הללו.

crocker666

New member
השאלה שלי היא כזאת..

אני צריך לעלות במשקל איזה עוד 15 קילו ורק בצורת אוכל זה די קשה לי.. השאלה אם יש סיכונים לקחת את הגיינר הזה או שאפשר גם בלי ללכת לבדיקות רופא לפני זה

אני אישית

לא חושבת שכדאי, אני גם לא מבינה את החשש שלך להגיע לרופא משפחה ולקבל הפניה לדיאטנית, בחינם, בקופת החולים, ולהתייעץ איתה בצורה מסודרת ומחייבת (כי שום ייעוץ אינטרנט אינו יכול לענות לך בצורה מחייבת וברורה על תזונה ותוספים, רק הבעת דעה).

למעלה