תוספת בנייה על הגג

beautybutterfly

New member
תוספת בנייה על הגג

היי לכולם.
מקווה שאוכל להיעזר בכם גם בהיעדר מנהל מקצועי לפורום כרגע.

אני דיירת בבניין בן ארבע קומות, כאשר בקומה הרביעית יש לשתי הדירות גם יחידות דיור על הגג שנבנו ע"י הקבלן בזמן בניית הבניין ומופיעות בתשריט.
לאחת הדירות (בקומה הרביעית) עומד להיכנס דייר חדש וכרגע הדירה עוברת שיפוץ כללי.
במסגרת השיפוץ הדייר מרחיב את יחידת הדיור ע"י תוספת בנייה שכוללת הגבהה של הקירות החיצוניים המשותפים בסופו של דבר.

האם לא נדרשת כאן תוכנית מסודרת של מהנדס, היתר בנייה מטעם העירייה וכמובן גם הסכמת הדיירים (ואם כן, כמה אחוזי הסכמה צריך) ?

האם אין לנו, שאר הדיירים, זכויות משלנו במקרה הזה?

אני רק אציין שאני פונה אליכם ככתובת הראשונה כיוון שלצערי הרב, חלק ממחלקות העירייה שלי (הנדסה ורישוי בנייה בתוכן) יצאו להם לפגרת קיץ עד סוף החודש, ולכן אין קבלת קהל כל הזמן הזה. אשמח גם לדעת מה באפשרותי לעשות במצב הנתון וממי בעירייה אני אמורה לדרוש תשובות מיידיות, ושלא איאלץ לחכות לחזרה של העובדים מהחופשה ובינתיים השכן יסיים לבנות.

מה עושים במקרים דחופים שלא סובלים דיחוי, שנדרשת בהם תשובה האם ניתן בכלל אישור מטעם העירייה לבנייה? (שלא לדבר עם מקרים בהם צריך להוציא צו הריסה בו במקום).

האם מותר להם לבנות כל מה שהם רוצים גם אם זה הגג שלהם

לצערי, את נציג ועד הבית עצמו הנושא כלל לא מעניין והוא לא מתכוון לקדם את זה מטעמו, כך במילים האלה ממש הוא השיב לי לאחר שיידעתי אותו קצת יותר טוב מה אני רואה שהם בונים שם למעלה. (אגב, הוא הדייר בדירה ממול שגם לה יחידת דיור משלב הקמת הבניין). ככה שזה עובר לידיים שלי, שזו כמובן זכותי המלאה כדיירת מן המניין גם ללא שום קשר לועד הבית.

מצ"ב צילום המקום. להלן ההגבהה שהם כבר הספיקו לבנות (הבנייה בשלב מתקדם, כפי שאתם רואים). כל הלבנים הללו לא היו קיימות אצל הדיירת הקודמת שגרה בדירה הזאת כל השנים.

אודה לכל עזרה.

כמובן שנדרש היתר בנייה

לכל דבר במדינה הזאת נדרש היתר.
לא יודע מה פרטי ומה משותף אבל כמובן שנדרש היתר בנייה.
מה עושים?
כעזרה ראשונה הייתי מציע לפנות למוקד עירוני בעירייה ולבקש מהם את מספר הטלפון הייעודי לדיווחים על בנייה ללא היתר.
הנושא הזה נמצא בפיקוח עירוני, ואני מקווה שהם ייתנו לך עזרה דחופה.
&nbsp
https://www.melnik.org.il/עבירות-תכ...ויים--נגדכם-בשל-בנייה-ללא-היתר-או-שימוש-חורג/
&nbsp
שיהיה בהצלחה...

beautybutterfly

New member
תודה רבה על המידע.

התיאור המפורט בקישור שהוספת נראה כל כך חלומי ומבטיח...
הלוואי וכך זה גם היה מתנהל במציאות, בטח במקרה של העיר והעירייה שלי.

אתה יודע, בראש ובראשונה הפיקוח העירוני מדבר איתי במונחים של עד 14 יום להגעת פקח למקום ובדיקה של אותה בנייה, ובינתיים אני מחכה שהם יספיקו לסיים את הבנייה בזמן הזה... זה מה יש, כמו שאומרים.

הפיקוח יכולים לצוות על הריסה של בנייה בלתי חוקית

אני אומר את זה מניסיון לגבי שכן שלי מלפני 20 שנה בערך שעשה משהו דומה על תוספת הבנייה של השכנים ( תוספת בנייה שבלטה החוצה מהבניין המשותף ).
זה גם מפורט בקישור.
כלומר- גמר הבנייה עצמה, איננה סוף פסוק ( ממש לא ).

שיהיה בהצלחה

למעלה