תופעת ונדליזים בדרך לאילת ע"י

מצב
הנושא נעול.

צחקן

New member
אני נסעתי באטובוס למעלה מ 2000...

בני נוער. מווינט
פעמים ואילו פעם אחת לא קרה שהרסתי משהוא באטובוס! להפך, אח שלי הטרטב אז אמרתי לו לעמוד, כי עם הוא ישב הכיסא יהיה רטוב. אני לא רוצה לפגוע באטובוסי "דן" ולא בנהגים הנפלאים. הם עושים עבודה טובה ונאמנה. נכון, שיש נהגים שהם עשבים שוטיםף ואז מלוננים עלהם וטבסוף או שהם נהיים נורמלים או שמפטרים אותם.וזה לא משנה כמה אני מרוגז, וכמה יש לי אנרגיות, אני לא פגוע ברכוש חברות התח"צ. מי שעושוה זאת, הוא גנב, וגנב זה עוד ככה ככה, כי הוא נהנה מזה. אבל השחטה??? .

יהוושע

New member
אנא מכם- "להשחית" בת',גם "השחתה"

פעמים ואילו פעם אחת לא קרה שהרסתי משהוא באטובוס! להפך, אח שלי הטרטב אז אמרתי לו לעמוד, כי עם הוא ישב הכיסא יהיה רטוב. אני לא רוצה לפגוע באטובוסי "דן" ולא בנהגים הנפלאים. הם עושים עבודה טובה ונאמנה. נכון, שיש נהגים שהם עשבים שוטיםף ואז מלוננים עלהם וטבסוף או שהם נהיים נורמלים או שמפטרים אותם.וזה לא משנה כמה אני מרוגז, וכמה יש לי אנרגיות, אני לא פגוע ברכוש חברות התח"צ. מי שעושוה זאת, הוא גנב, וגנב זה עוד ככה ככה, כי הוא נהנה מזה. אבל השחטה??? .
אנא מכם- "להשחית" בת',גם "השחתה"
בת' - "השחטה" מזכיר לי שחיטה ומעביר צמרמורת.

scooby5

Member
../images/Emo46.gifבזיון

בני נוער. מווינט
בזיון
אין לאנשים כאלו זכות לעלות לעולם!!! לאוטובוס או כל כלי תחבורה ציבורי אחר. הם הורסים את ההנאה של אחרים מנסיעות, על אחת כמה וכמה ארוכות, ופשוט חבל....
רק בשורות טובות

זה באמת בזיון אמיתי

בזיון
אין לאנשים כאלו זכות לעלות לעולם!!! לאוטובוס או כל כלי תחבורה ציבורי אחר. הם הורסים את ההנאה של אחרים מנסיעות, על אחת כמה וכמה ארוכות, ופשוט חבל....
רק בשורות טובות
זה באמת בזיון אמיתי
וממש בושה שיש נוער כזה. בכל פינה הם צריכים להשאיר את חותמם המכוער, ואין ספק שזה מתבטא גם בלבוש פרובוקטיבי של הבנות וגם של הבנים. שומעים היום מורים שמתלוננים על זה שלקחו מהם את כל הכלים להשתלט עליהם והם חסרי אונים מולם. עצוב מאוד.

elians

New member
תאמיני לי

זה באמת בזיון אמיתי
וממש בושה שיש נוער כזה. בכל פינה הם צריכים להשאיר את חותמם המכוער, ואין ספק שזה מתבטא גם בלבוש פרובוקטיבי של הבנות וגם של הבנים. שומעים היום מורים שמתלוננים על זה שלקחו מהם את כל הכלים להשתלט עליהם והם חסרי אונים מולם. עצוב מאוד.
תאמיני לי
כמה פעמים חשבתי על זה .. ללכת לאי בודד ולהקים שם קהילה חדשה עם חוקים מסויימים שיגדלו לפיהם... נמאס לי לחיות בעולם חומרני שכזה

צחקן

New member
חחח! לך תמצא אי בודד...

תאמיני לי
כמה פעמים חשבתי על זה .. ללכת לאי בודד ולהקים שם קהילה חדשה עם חוקים מסויימים שיגדלו לפיהם... נמאס לי לחיות בעולם חומרני שכזה
חחח! לך תמצא אי בודד...
ב"ה שהוא לא שומרת טבע/מקום נופש עם שדה תעופה פי 3 מנתב"ג... .

oh-da

New member
בושה למערכת החינוך ולמחוקקים.

בני נוער. מווינט
1. כשכל מה שמשנה זה "אם לא תגיש לי את העבודה לא יהיה לך מגן" במקום ללמד התנהגות ותרבות, לטפח בני אדם! 2. כאשר המחוקקים מבזים את החוק בעצמם, כאשר החוקים לא תקיפים מספיק ויותר מלטפים את האזרח, לא פלא שהאזרח ובעיקר נערים מזלזלים בחוק. צריכים כאן עבודה של טיפוח כבוד לחוק ע"י חקיקה תקיפה (ואכיפה תקיפה יותר) בשני המישורים - הן אצל נבחרי הציבור והן אצל הציבור עצמו.

אוהד11

New member
מאחר שגלשנו לענין נוער מחונך, הרי

1. כשכל מה שמשנה זה "אם לא תגיש לי את העבודה לא יהיה לך מגן" במקום ללמד התנהגות ותרבות, לטפח בני אדם! 2. כאשר המחוקקים מבזים את החוק בעצמם, כאשר החוקים לא תקיפים מספיק ויותר מלטפים את האזרח, לא פלא שהאזרח ובעיקר נערים מזלזלים בחוק. צריכים כאן עבודה של טיפוח כבוד לחוק ע"י חקיקה תקיפה (ואכיפה תקיפה יותר) בשני המישורים - הן אצל נבחרי הציבור והן אצל הציבור עצמו.
שלמערכת החינוך יש יד וחלק בכל אלה, כאשר לנוער לא מקנים ערכים ולמורים אסור לעשות נגדם דבר. למערכת אכיפת החוק יש חלק כבד בכל מעלליהם של בני הנוער, החל משופטת העליון דורית בייניש ומטה. אולי צריך לשקול להציב שוטרים באופן קבוע בקווים הבעייתיים.

ארזS

New member
אוהד ידידי

שלמערכת החינוך יש יד וחלק בכל אלה, כאשר לנוער לא מקנים ערכים ולמורים אסור לעשות נגדם דבר. למערכת אכיפת החוק יש חלק כבד בכל מעלליהם של בני הנוער, החל משופטת העליון דורית בייניש ומטה. אולי צריך לשקול להציב שוטרים באופן קבוע בקווים הבעייתיים.
אוהד ידידי
נו, בבקשה... תציב שוטר בכל אוטובוס ואוטובוס... הרי אין כמעט אוטובוס ציבורי שלא "חטף" מהוונדליסטים. ודבר נוסף: החינוך מתחיל ב ב י ת ! הנוער היום פורק כל עול [בלי הכללות...רק העשבים השוטים...] וההורים מפחדים היום מהילדים שלהם. ואתם יודעים למה ? תשאלו את יצחק קדמן והמועצה לשלום הילד.

יהוושע

New member
אתה טועה לגבי קדמן, ארז, הוא מעולם

אוהד ידידי
נו, בבקשה... תציב שוטר בכל אוטובוס ואוטובוס... הרי אין כמעט אוטובוס ציבורי שלא "חטף" מהוונדליסטים. ודבר נוסף: החינוך מתחיל ב ב י ת ! הנוער היום פורק כל עול [בלי הכללות...רק העשבים השוטים...] וההורים מפחדים היום מהילדים שלהם. ואתם יודעים למה ? תשאלו את יצחק קדמן והמועצה לשלום הילד.
לא טען ולא טוען שלא צריך לחנך ולא צריך להעניש. הוא יוצא, בצדק, נגד עונשים גופניים והרמת יד על ילדים. הוא מעולם לא טען לעידוד הוונדליזם וחוסר המשמעת וודאי אינו מעודד חוצפה וגסות רוח מצד ילדים ונוער, אתה ודאי קורא ויודע כמה משפחות הרוסות יש כיום בארץ, בעיקר בגלל המצב הכלכלי ובדרך כלל מי שסובל מכך הם בעיקר ילדים ונוער. אין זה מוריד כהוא זה מן הצורך להעניש את הוונדליסטים בכל חומרת הדין, אבל אין להאשים במעשים עצמם את קדמן שעושה,לדעתי,עבודת קודש.

ארזS

New member
אינני טועה, יתכן שלא ירדת לסוף דעתי

לא טען ולא טוען שלא צריך לחנך ולא צריך להעניש. הוא יוצא, בצדק, נגד עונשים גופניים והרמת יד על ילדים. הוא מעולם לא טען לעידוד הוונדליזם וחוסר המשמעת וודאי אינו מעודד חוצפה וגסות רוח מצד ילדים ונוער, אתה ודאי קורא ויודע כמה משפחות הרוסות יש כיום בארץ, בעיקר בגלל המצב הכלכלי ובדרך כלל מי שסובל מכך הם בעיקר ילדים ונוער. אין זה מוריד כהוא זה מן הצורך להעניש את הוונדליסטים בכל חומרת הדין, אבל אין להאשים במעשים עצמם את קדמן שעושה,לדעתי,עבודת קודש.
אינני טועה, יתכן שלא ירדת לסוף דעתי
יכול להיות שאני גם אשם במה שקורה. ואתה/אתם יודע/ים למה? כי יש אימרה ידועה ש"חוסך שבטו שונא בנו". לא אני המצאתי את האימרה הזאת. ומה לעשות שגם אני לא מרים יד על הילדים שלי. אז מזלי הוא שהילדים מחונכים גם בלי מכות, ואולם להערכתי ילד שמקבל מאבא שלו "פליק" אחרי שעשה משהו רע, יחשוב טוב יותר בפעם השניה אם זה משתלם... ושלא תחשבו שאני מעודד פליקים... אבל לפעמים אין ברירה. ואני לא מתכוון כפי שכתבת יהוושע לילדים ממשפחות הרוסות. אני מכיר טוב מאוד גם ילדים ממשפחות בעלות אמצעים בלתי מוגבלים שמתפרעים ברחובות ובמקומות ציבוריים כולל אוטובוסים. ומכיוון שהיום זמני ליד המחשב מוגבל מאוד עקב דברים דחופים אחרים אני מרשה לעצמי להאריך דווקא כאן ותסלחו לי שאחזור שוב : כשהילדות הולכות ערומות ברחוב עם האמא שלהן - מי שאשמה זאת האמא ולא הבת. ואם האמא לוקחת את הבת שלה לגניקולוג בגיל 12 כדי שתקבל גלולות ["כי הרי בכל מקרה היא תעשה את זה אז לפחות שתזהר" - ציטוט מאשה שאמרה זאת לאשתי] אז האמא היא האשמה שלא מחנכת את הבת שלה ! אולי היא לא תכנס להריון אבל יש משהו קצת יותר מפחיד : איידס, צהבת זיהומית ושאר חולירות. תסלחו לי שהארכתי, אבל הכל מתחיל בבית ! גם הוונדליזם באוטובוסים וגם ההפרעות בלילות ברחובות [כי האמא והאבא ישנים ולהם הבן שלהם לא מפריע]. אמנם כתבתי פה לא רק על מה שקשור לתחבורה ציבורית, אבל בהחלט זה כן קשור לנושא שפתח שירשור זה.

בתור מדינה צעירה

אוהד ידידי
בתור מדינה צעירה
נעשו פה כמה שגיאות, שמתחילות עכשיו להניב פירותיהן. אחת הטעויות הגדולות היא: "חפיפיות/מריחה/חוסר מקצועיות/חוסר רצינות" בכל מיני מערכות כגון חינוך, אכיפת חוקים, בניית תשתיות בנות קיימא ועוד. אם כולנו נכיר בדברים האלה, ונבין ששיטות "סמוך" ואלתורים ו"חבר'המניות" התאימו לעידן הפלמ"ח, אבל לא למסגרות ממלכתיות - אז לאט לאט, עם הרבה מאמץ ממוקד ופעילות משולבת בהרבה תחומים, תהיה אפשרות לתקן דברים...

אוהד11

New member
ארז ידידי, לא אותי אתה צריך לשכנע

אוהד ידידי
כי אם הרשויות ואת ההורים. כשבני נוסע באוטובוס הוא אינו משחית, וכך גם כאשר הוא נסע לחו"ל. אכן החינוך מתחיל בבית, ולדאבוננו מעשה אבות סימן לבנים, וכאן אנו מדברים על הפן השלילי של הענין, וחבל עד מאוד, שאנו משחיתים, לא רק אוטובוסים ורכוש ציבורי, אלא את כל אורחות חיינו.

ארזS

New member
../images/Emo45.gif

כי אם הרשויות ואת ההורים. כשבני נוסע באוטובוס הוא אינו משחית, וכך גם כאשר הוא נסע לחו"ל. אכן החינוך מתחיל בבית, ולדאבוננו מעשה אבות סימן לבנים, וכאן אנו מדברים על הפן השלילי של הענין, וחבל עד מאוד, שאנו משחיתים, לא רק אוטובוסים ורכוש ציבורי, אלא את כל אורחות חיינו.

אז ככה

בני נוער. מווינט
אז ככה
יש כמה דרכים לטפל בבעיה אחת לחשוב איך מתמודדים עם הבחורים המשחיתים לטפל באמצעים או בדברים שהם משחיתים כסאות מפלסטיק קשיח דברים שלא ניתן להשחית וכמובן גם בנהגים בכל אופן שיהיה בהצלחה יותר מזה אי אפשר לרדת נמוך

ס י י ר

New member
לא רק בתחבורה הציבורית.

בני נוער. מווינט
לא רק בתחבורה הציבורית.
גם אצלי באוטובוס, משחיתים, קורעים, מקשקשים, מדביקים מסטיקים, עוקרים את פטישי הביטחון, שוברים מסעדי ידיים בכיסאות ומה לא? נכון, עוד לא העיפו לי חלון מהאוטובוס. למרות שגם אלו דברים שנעשים. ואני שואל: זה נוער זה? ס י י ר

מצב
הנושא נעול.
למעלה