תושבים חוזרים: נולדנו פה ולא רוצים אותנו חזרה

עלייה של כ-300% בבקשות ישראלים מכל העולם לחזור להתגורר בארץ
קרוב ל-800 אלף ישראלים חיים בכל העולם, הישראלים האלו
נולדו בישראל, שירתו בצבא, ועכשיו כשצריך לעזור להם, הם מוצאים את עצמם לבד
פזית זיתוני עזבה את ישראל לפני כ-22 שנים. היא שבה לפה כתושבת חוזרת מלוס אנג'לס
אני כועסת. ההרגשה היא שחזרנו למקום שבו נולדנו ולא רוצים אותנו בחזרה.

פונדיצ'רי

Active member
להבנתי, כל ישראלי יכול לקחת מטוס ולחזור בלי שהות. הבעיה היא שהם חיו שנים רבות בחול, התחתנו , הביאו ילדים והמשפחות שלהם לא מוכרות עי המדינה הם מעולם לא טרחו לרשום אותם ככאלה. אבל יש הקלות וכבר ניתן להכניס אותם, אם אני לא טועה.

LA-Guy

New member
בואו נחדד נקודה. כתושב חוזר אחרי 22 שנים אני לא מצפה ממדינת ישראל ותושביה לדבר. אבל- איך ייתכן שהמדינה תמנע ממני שירות רפואי אם אזדקק לו? הרי הם אלו שהתנתקו ממני בשנה החמישית לשהותי בחו"ל.. ומדוע עליי לשלם מכס על מוצרים משומשים {רכוש} שנרכשו לפני שלוש שנים כאילו אני "יבואן" ? ומדוע אי אפשר לשלוח ארצה רכבים יד שנייה? ועוד היד נטויה בעיוותים.. ולכל הנשמות הטובות שרואות בנו "יורדים", ראשית אין לי כל כוונה מיידית לחזור, שנית- לא מבקש מהמדינה דבר מלבד הזכות לביטוח רפואי בתשלום הוגן ושפוי, ושלישית, אכן ישנן סיטואציות שבני משפחה אינם אזרחים ויש להסדיר את מעמדם, וברור שההנחה שהם מכירים את השפה והמנטליות שגויה. רק אציין שלמרות שנולדתי בישראל, ודובר את השפה, כל ביקור בארץ מוכיח שאת המנטליות של 2020 אני לא מכיר..

נערך לאחרונה ב:

bronxboy69

Active member
יש באמת בעיה אם לא שלמתם מס הכנסה במדינת ישראל עבור הרווחים בחו"ל.

SupermanZW

Well-known member
נכון, עפ"י החוק בעל אזרחות ישראלית
המשלם 25% מס בארה"ב ובישראל המס הוא 40%
הוא חייב לשלם על ההפרש שהוא 15% לישראל
אתה לא מדייק.
תושב ישראל בעל אזרחות אמריקאית בנוסף לאזרחות הישראלית צריך למלא דו"ח מס של ארה"ב כל שנה.
תושב ישראל (מבחינה חוקית, גם אם לא פיסית) שהוא גם תושב ארה"ב (מתגורר יותר מ180 ימים בשנה בארה"ב) המשלם 25% מס בארה"ב כאשר בישראל המס על הכנסתו הוא 40% צריך לשלם את ההפרש (15%) לישראל.
תושב ארה"ב שאינו תושב ישראל לא צריך לשלם מס על הכנסתו מארה"ב לישראל כלל.
ארה"ב ואריתריאה הן שתי המדינות היחידות בעולם שאזרחיהן נדרשים לשלם להן מיסים על הכנסותיהם (במקרים מסוימים) גם אם אינם תושביהן על פי חוקי אותן מדינות בהתאמה. בישראל זה לא כך ולמעשה אין שום מדינה פרט לארה"ב ואריתריאה בה זה כך. בכל שאר העולם רק תושבים נדרשים לשלם מיסים על ההכנסות במדינות בהם הם תושבים אך ורק למדינה בה הם תושבים ותו לא.

SupermanZW

Well-known member
עלייה של כ-300% בבקשות ישראלים מכל העולם לחזור להתגורר בארץ
קרוב ל-800 אלף ישראלים חיים בכל העולם, הישראלים האלו
נולדו בישראל, שירתו בצבא, ועכשיו כשצריך לעזור להם, הם מוצאים את עצמם לבד
פזית זיתוני עזבה את ישראל לפני כ-22 שנים. היא שבה לפה כתושבת חוזרת מלוס אנג'לס
אני כועסת. ההרגשה היא שחזרנו למקום שבו נולדנו ולא רוצים אותנו בחזרה.
למה צריך "לרצות אותם בחזרה"? יש להם החירות לבחור היכן לחיות. לא מגיע להם דבר שתושבי ישראל אינם מקבלים, אותו הדבר נכון גם לגבי "עולים" חדשים. משלם המיסים אינו אמור לממן הגירה יוצאת או נכנסת, בשום מדינה.
ארה"ב נתנה למישהו סל קליטה? פטור ממיסים מסוימים בגין הגירה? מה השטות הזו?

Harrington

Well-known member
מנהל
אבל- איך ייתכן שהמדינה תמנע ממני שירות רפואי אם אזדקק לו? הרי הם אלו שהתנתקו ממני בשנה החמישית לשהותי בחו"ל..
המדינה לא מונעת מאף אחד שירות רפואי. היא רק מחייבת את החוזר לתקופת המתנה (בד"כ של עד חצי שנה) או לחלופין תשלום כנגד למי שמעוניין בשירות באופן מיידי.

אבי בן 1231

Well-known member
בואו נחדד נקודה. כתושב חוזר אחרי 22 שנים אני לא מצפה ממדינת ישראל ותושביה לדבר. אבל- איך ייתכן שהמדינה תמנע ממני שירות רפואי אם אזדקק לו? הרי הם אלו שהתנתקו ממני בשנה החמישית לשהותי בחו"ל.. ומדוע עליי לשלם מכס על מוצרים משומשים {רכוש} שנרכשו לפני שלוש שנים כאילו אני "יבואן" ? ומדוע אי אפשר לשלוח ארצה רכבים יד שנייה? ועוד היד נטויה בעיוותים.. ולכל הנשמות הטובות שרואות בנו "יורדים", ראשית אין לי כל כוונה מיידית לחזור, שנית- לא מבקש מהמדינה דבר מלבד הזכות לביטוח רפואי בתשלום הוגן ושפוי, ושלישית, אכן ישנן סיטואציות שבני משפחה אינם אזרחים ויש להסדיר את מעמדם, וברור שההנחה שהם מכירים את השפה והמנטליות שגויה. רק אציין שלמרות שנולדתי בישראל, ודובר את השפה, כל ביקור בארץ מוכיח שאת המנטליות של 2020 אני לא מכיר..

אבי בן 1231

Well-known member

למזלי הייתי יותר חכם והתנתקתי מרגע שעזבתי ולא שילמתי 5 שנים חינם.

למעלה