תזונה בצבא...

chaos1988

New member
תזונה בצבא...

היי אני עכשיו מתחיל מסלול של יחידה קרבית ובצבא הבנתי מאוד מאוד חשוב הקטע של הסידן לעצמות ושמעתי ששוקולד ואולי גם חלב מוענים את הספגיה של הסידן בגוף או משהו כזה? אז רציתי לקבל הגדרה יותר ברורה בעניין ולהבין מה כדאי ומה לא כדאי לי לאכול בנוגע לזה... תודה!

bujored

New member
בנוגע לסידן

סידן מגיע ממגוון מקורות בעולם החי ובעולם הצומח. דבר שחשוב מאוד לדעת זה שסידן לבד לא נותן הרבה כי בשביל שסידן יוכל להיספג בגוף שלך בצורה אופטימלית ולפעול לחיזוק מערכת העצמות והשלד שלך לגוף שלך נחוץ ביחד איתו מינרל הנקרא מגנזיום וויטמין D וזרחן. בצבא בד"כ האוכל לא משהו, גם מבחינת טעם וגם מבחינת בריאות. פעם האחרונה שעשיתי מילואים גיליתי שכלום לא השתנה :) אפילו היה נראה לי שהלחם הלבן הרבה יותר לבן בצבא משהוא באזרחות.. חחח, חבל אבל זה מה שיש. אין פלא שהרבה בנות שמעבירות שירות "פקידותי" מעלות לא מעט ק"ג בתקופה הזאת.

Souler

New member
קודם כל...בהצלחה

אם אתה הולך להיות ביחידה קרבית , אז סביר להניח שברוב המקרים לא ממש תהיה לך בחירה אם זה במנות קרב לפחות....שם תהנה גם מהשוקולד וגם מהטונה וגם מהזיתים או ממה שלא שמים שם היום , כל פעם משנים את זה. דוקא בחלבה יש לא מעט סידן :) לנושא הסידן, בדרך כלל בארוחות בוקר וערב יש קוטג' או גבינה , אם אתה אוהב אז הם מאוד עשירים בסידן. בארוחות צהריים אם יש טחינה , או ירקות כמו כרוב או כרובית , אלו הן גם מקורות. ובמנות קרב כמו שכבר ציינתי החלבה ... אבל אל תתן לאוכל להדאיג אותך. פשוט תאכל טוב , צפויה לך עבודה קשה.

למעלה