תזונה נכונה?

ליאת5 5

New member
תזונה נכונה?

ביתי בת שנה וסדר הארוחות שלה הוא: 7:00 בבוקר-סימילאק (בערך 180 cc) 10:00 בבוקר-מעדן דניאלה 11:30-12:00-סנוויץ עם גבינה ואבוקדו 13:30-14:00- סימילאק ( בערך 100 cc) 15:30-16:00-קציצות/שניצל+תוספת (פחמימות) 18:00-גרבר פירות+מעט נשנושים 20:30-סימילאק האם היא אוכלת מאוזן: האם משהו חסר בתפריט שלה? אשמח לתגובה

גילור

New member
חסרים לי בתפריט ירקות. בנוסף, נסי

לתת לילדה פירות טריים. למה לתת כל יום גרבר? היא בת שנה ויכולה כבר לאכול פירות רכים בחתיכות קטנות. חסרות לי גם ביצים. אישית, גם הייתי קצת הופכת את סדר היום מבחינת האוכל. נסי לתת את הפירות בבוקר (נגיד ב- 10), בסביבות 13:00 ארוחת צהריים בשרית ואחה"צ את המעדן והנשנושים כמו שקראת לזה. אני חושבת שאפשר לוותר על בקבוק הסימילאק של הצהריים. לארוחת ערב היא יכולה לאכול ארוחת ערב ממש: חביתה למשל, ירקות חתוכים קטן,גבינה לבנה וכד'. לפני השינה, אם היא זקוקה להשלמה - סימילאק.

ליאת5 5

New member
תזונה נכונה

האמת היא שהיא ממש לא אוהבת ירקות במרקם הרך שלהם...ניסיתי בטטה תפוח אדמה וגזר.יש למישהי רעיון למשו מגרה יותר...? לגבי ביצים-היא עוד שבועיים תהייה בת שנה ואז כמובן שאתחיל עם חביתות וביצים קשות (מחכה לזה כבר...). לגבי פירות-אני מאכילה אותה אבל בפחד גדול כיוון שאני מפחדת מחנק

גילור

New member
מבננה היא לא תחנק, גם אפרסק רך

(ובהתחלה קלוף) או שזיפים רכים וקלופים לא יגרמו לחנק. וחוץ מזה, לא מוכרחים בחתיכות. אם את חוששת מחנק תרסקי לה בבית. לא מתה על זה שנותנים כל יום גרבר. פירות טריים הרבה יותר טובים בעיני. לגבי ביצים, את יכולה כבר להתחיל. ההמלצה היא "לקראת גיל שנה". ירקות, אפשר גם מרוסקים ואפשר לחתוך לקוביות קטנות. אפשר גם ירקות רכים טריים כמו עגבניה קלופה וחתוכה קטן (הבן שלי בן שנה וחודש ומת על זה). מבחינת ירקות מבושלים, הבן שלי מת על קישואים ברוטב עגבניות שאני מכינה. אוהב גם גזר מתוק מבושל (צימעס), אוהב פירה, אוהב ירקות בתנור מתובלים. כל אלה רכים מאוד ואין בעיה לתת אותם.

מחשבות

New member
תמיד חשבתי שבעניין הגרבר הצליחו

למכור קרח לאסקימוסים. מה עושה גרבר בישראל עתירת הפירות הטריים? כלל אצבע אומר שפרי שאינו בעונתו הוא פרי דל בחומרים מזינים. מבחינתי, לתת פרי טרי לילד זה המכסימום שאפשר לעשות למענו וגרבר זה המינימום ופחות. גרבר הוא בפירוש סימום המצפון ולא מזון.

גילור

New member
טוב, לא להגזים - זה כן מזון, אבל זה

מתאים רק למקרים חריגים כשיוצאים מהבית נניח וממש אין אפשרות לתת שום דבר אחר. גרבר מכיל מינימום ויטמינים, אם בכלל. ובעצם כל תכונות הפרי בו אינן קיימות. גרבר נותנים רק במקרים חריגים וספורים. זו דעתי.

מחשבות

New member
אם מדובר בלמלא את הפה ולמנוע

בכי, אז כן. אחרת אני מתקשה לראות מה יש בזה.

מחשבות

New member
לא דברתי דווקא עליך. אבל גרבר זה

בהחלט לא מזון ובטח לא אחד כזה שיש בו משהו זמין.

גרבר הוא מזון מתאים

באמת כדאי להשתמש בשפע הפירות שיש. אבל אין בעיה לקחת כשיוצאים מהבית או לפעמים יש ילדים שמעדיפים לאכול מחית פירות מוכנה על פני פירות טריים. וזה בסדר גמור.

ליאת5 5

New member
תודה...

כי למרות שאני לא באמת מאכילה אותה כל יום גרבר התחלתי להרגיש קצת רע...בעיקר כי אני באמת באמת משתדלת להאכיל את הילדה שלי מזונות בריאים ומזינים, אז שוב תודה

למעלה