תחבורה ותקשורת בציריך

Oferkeidar

New member
תחבורה ותקשורת בציריך

שלום שרי וחברי הפורום,

יש לי שתי שאלות:
  1. אינטרנט וטלפון: לרוב באירופה אנחנו רוכשים SIM מקומי לשיחות וגלישה באינטרנט. האם השיטה הזו עובדת גם בשוויץ? אם כן, האם יש לכם המלצות על חברה מסויימת/איפה לקנות כרטיס?
  2. תחבורה ציבורית בציריך: בכל מקום ממליצים להשתמש בציריך-קארד לתחבורה + הנחה במוזיאונים. רציתי לשאול מה לגבי מי שלא מבקר במוזיאונים - האם יש כרטיס חופשי-שבועי לתחבורה הציבורית בלבד? אם כן - איפה קונים ולאיזו איזורים מומלץ לקנות?
תודה,
עפר

ציריך קארד

1. לגבי אנטרנט וטלפון: בהחלט SIM מקומי נותן את המענה לשיחות ואינטרנט גם בשוויץ. אין חברה או מקום מסויים מומלץ לקנות את הכרטיס.
  2. בנוגע חתחבורה הציבורית יש ציריך כארד לתחבורה ומוזיאונים או ל 24 שעות או ל 72 שעות. איני מכירה כרטיס רק לתחבורה ציבורית

binon

New member
אינטרנט וטלפוניה

סים מקומי בשוויץ מומלץ לקנות של חברת swisscom. יש לחברה נקודות מכירה בפריסה ארצית והקליטה מצויינת בכל רחבי המדינה.
כמו כן, טעינה נוספת של הכרטיס במידת הצורך ניתן לבצע בכל תחנת רכבת בעמדת רכישת הכרטיסים האוטומטית, מאוד נוח.
מבחינת תעריפים, למי שרוצה גלישה באינטרנט אני ממליץ על תכנית פריפייד שנקראת natel@easy smart. הסים עולה 20 פר"ש וטעון בהתאם. מבחינת דקות שיחה אתה משלם 1 סנט לשנייה (1 פר"ש = 100 סנט) וכולל גם 100 מגה גלישה חופשית. מעבר לכך, עבור כל 24 שעות גלישה אתה משלם 2 פר"ש. כשאני קניתי את הסים אמרו לי בחנות שאין הגבלה על נפח הגלישה אבל קראתי בהסכם שהגלישה מוגבלת עד שני ג'יגה. לא יודע מה קורה מעבר לכך אבל שני ג'יגה זה ממש מספיק בהנחה שאתה לא טוחן קליפים של יוטיוב כל היום.
חוץ מזה הפכתי את הטלפון שלי להוטספוט וחילקתי אינטרנט לשני טאבלטים ולאייפוד של הילדים כך שזה היה ממש מוצלח.
בניגוד למדינות אחרות שבחלק מהמפעילות יש חסימה על שירותי VOIP פה לא הייתה חסימה וסקייפ עבד בלי בעיות.
אם אתה צריך גם סים ללא גלישה את יש את התכנית natel@easy free אותם מחירי שיחה כפי שרשמתי למעלה בלי אפשרות גלישה.
כאשר קונים את הסימים צריך להציג דרכון. מומלץ לשלם במזומן, והסימים תקפים לשנה מיום ההפעלה הראשונה שלהם.
אם אתה רוצה יותר מידע לגבי זה תבדוק באתר של סוויסקום.

binon

New member
תחבורה

והאם תהייה רק בציריך?
יש אולי כמה אפשרויות שיעזרו לך.
אתה יכול לקנות כרטיס half fare בעלות של 120 פר"ש ואז תקבל 50% הנחה על כל הכרטיסים שתקנה. אם תיקנה כרטיסים ביותר מ 120 פר"ש - הרווחת.
אפשרות שנייה, אם אתה מגיע לזמן קצר אתה יכול לקנות חופשי יומי ליום אחד או חבילה של 6 חופשי יומי במחיר של 5 (אפשר לשלב את זה עם כרטיסיית half fare ואז אולי אפשר להוזיל קצת את העלויות)
פרטים והזמנת כרטיסים אונליין בקישור הבא
http://www.sbb.ch/en/travelcards-an...-travelpass-for-the-half-fare-travelcard.html

Oferkeidar

New member
תודה לכולם

לכולם - המידע מועיל ביותר

binon

New member
כרטיס half fare

חברה לעבודה חזרה היום משוויץ ועדכנה אותי שכרטיס half fare נמכר כרגע במבצע - 33 פר"ש במקום 120 פר"ש. היא לא ידעה להגיד לי עד מתי המבצע.

Oferkeidar

New member
קצת חוויות ותמונות...

אחרי כל העצות שקיבלתי כאן בפורום - אני שמח לחלוק קצת תמונות וחוויות בפוסט הזה.
עפר.

למעלה