תחילת ההפיכה המשפטית זה רגע המשבר במדינה

זה הרגע שבו החילונים הבינו שלא רק הדתיים גדלים בכמות אלא הם גם מיישמים את הסטנדרטים שלהם,

לא הופכים להיות יותר חילוניים ויותר מערביים אלא "חוזרים למקורות" עם משטר סמכותני.

זה שינוי מפעם,למשל אבא שלי תימני ואמא שלי(שמתה) פולניה אבל המשפחה שלו הייתה "משתכנזת".

ז"א פעם עדות המזרח נכנעו להגמוניה המערבית וקיבלו אותה או לפחות ישבו בצד,ממורמרים אבל לא מהווים

הפרעה יותר מידי(עובדה שקיבלו את בגין וביבי האשכנזים בתור מנהיגים).

מזרחי שרצה פעם להתקדם, "השתכנז" - שינה קצת את ההתיחסות שלו כך שיוכל להתאקלם כלכלית ותרבותית במה שקיים

ולא למשוך לכיוונו יותר מידי.

היום זה כל אחד מושך לכיוונו ולא רוצה לוותר בגרוש על ה"שורשים".

אפילו האתיופים כעדה(לא מדבר כיחידים שכל אחד עושה את השיקול שלו) שנמצאים במצב גרוע כלכלית,לא מוכנים לשינויים

ורוצים שיבואו לקראתם.

Harrington

Well-known member
מנהל
זה הרגע שבו החילונים הבינו שלא רק הדתיים גדלים בכמות אלא הם גם מיישמים את הסטנדרטים שלהם
אמנם "הפיכה משטרית" לא הייתה בישראל, לא כווננה להיות ולא עמדה על הפרק (זולת אם תרצה לראות כך את ההפיכה המשפטית שמבצעת מערכת המשפט מזה עשרות שנים וביתר שאת מחודש בשנים האחרונות). אך מעבר לכך אתה לגמרי צודק.

לאחר פעמים רבות בו הימין/הדתיים עלה לשלטון אך בפועל לא שלט, אלא קיבל את שלטון הדיפ-סטייט, הנה (כמעט*) לראשונה שהימין עולה לשלטון ורחמנא לצלן, באמת שולט! השמאל לא היה מוכן לכך (בכל המובנים של הביטוי). הוא לא נערך לכך מראש, לא חשב שזה יקרה, וכמובן שלא היה מוכן לקבל זאת. התוצאות? מחאה המונית ברחובות, חלקה הגדול באדיבות שקרי והמצאות הרל"ב על "הפיכה", "קץ הדמוקרטיה" ושאר מרעין בישין וחלקה סתם רל"בניקים שכאמור, פשוט לא היו מוכנים לכך שהשלטון הנבחר יממש את מה שלשמו הוא נבחר לשלטון.

אלא שבכל התיאור הזה עליו הצבעת במילים מועטות יותר ממני, מצוי כמובן גם התשובה :). השלטון הוא נבחר ותפקידו, בין השאר, הוא לממש את שליחותו אשר לשמה בחרו בו. טוב? רע? זה חסר כל משמעות. מעבר לכך שזה משתנה על פי תפיסות והשקפות עולם אינדיבידואליות כמובן, זאת שאלה שדינה להיבחן בשלב הקמפיין, לא לאחר הבחירות.

* זה לא לגמרי בפעם הראשונה וניתן למצוא סימנים להתנהגות זו גם בממשלות הימין הקודמות של העשור האחרון, אם כי לא מספיק כמובן וכמובן שלא כפי שנעשה כעת.

לא הופכים להיות יותר חילוניים ויותר מערביים אלא "חוזרים למקורות" עם משטר סמכותני.
לא יודע בדיוק מה זה "משטר סמכותני", אבל מעבר לכך, אשרי כל יהודי אשר חוזר למקורותיו. כן ירבו.

Cranio

Well-known member
זה הרגע שבו החילונים הבינו שלא רק הדתיים גדלים בכמות אלא הם גם מיישמים את הסטנדרטים שלהם,

זה שינוי מפעם,למשל אבא שלי תימני ואמא שלי(שמתה) פולניה אבל המשפחה שלו הייתה "משתכנזת".

ז"א פעם עדות המזרח נכנעו להגמוניה המערבית וקיבלו אותה או לפחות ישבו בצד,ממורמרים אבל לא מהווים

מזרחי שרצה פעם להתקדם, "השתכנז" - שינה קצת את ההתיחסות שלו כך שיוכל להתאקלם כלכלית ותרבותית במה שקיים

אפילו האתיופים כעדה(לא מדבר כיחידים שכל אחד עושה את השיקול שלו) שנמצאים במצב גרוע כלכלית,לא מוכנים לשינויים

ורוצים שיבואו לקראתם.

מעתיקן

DANIAVNI

Well-known member

העיראקים

ורוצים שיבואו לקראתם.
המחלה זה נתניהו
כל מה שקורה אלה סימפטומים .

למעלה